Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Inwestycje w Kolnie

Przygotowanie kilkudziesięciu hektarów pod inwestycje, modernizacje i budowa sieci wodociągowej – to inwestycje, które już niebawem rozpoczną się w Kolnie. Samorząd chce przeprowadzić je w ciągu najbliższych 3 lat. Całość ma zamknąć się kwotą prawie 55 mln złotych.

Za 12 milinów złotych w ciągu najbliższych trzech lat Kolno chce przygotować pod inwestycje teren o powierzchni 33 hektarów. Teren zostanie uzbrojony, powstaną drogi, doprowadzona będzie też elektryczność i kanalizacja. Już w tej chwili – jak mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda – pojawiają się zainteresowania przedsiębiorcy

Kolejna inwestycja, które rozpoczęcie planowane jest w tym roku to kanalizacja miasta. W tej chwili samorząd wystąpił z wnioskiem do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o przydzielenie pieniędzy na wykonanie dokumentacji technicznej. W efekcie ma powstać między innymi 25 km kanalizacji, kilka kilometrów wodociągów i odpływów burzowych.

Okazuje się, że duże inwestycje to również spory kłopot dla niewielkiego miasta. Każdoroczny budżet Kolna wynosi 25 mln. zł. Na wkład własny inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej potrzeba w tym wypadku około 10 mln zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę