Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 czerwca 2020 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Tylko dwoje z okręgu nr 3 do Brukseli

Barbara Kudrycka z Platformy Obywatelskiej i Bogusław Rogalski z Ligi Polskich Rodzin - to kandydaci, którzy wygrali mandat europarlamentarzysty w okręgu wyborczym obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom mandatu posła w PE nie dostał Bolesław Borysiuk, który startował z listy Samoobrony.

Polskę w Parlamencie Europejskim będzie reprezentować piętnastu posłów Platformy Obywatelskiej, dziesięciu LPR, siedmiu Prawa i Sprawiedliwości, sześciu Samoobrony, pięciu z SLD-UP, po czterech z Unii Wolności i PSL oraz trzech z Socjaldemokracji Polskiej.

Z listy Platformy Obywatelskiej na posłów do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani: Jerzy Buzek, Zdzisław Chmielewski, Małgorzata Handzlik, Stanisław Jałowiecki, Filip Kaczmarek, Bogdan Klich, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Jan Olbrycht, Paweł Piskorski, Jacek Protasiewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Bogusław Sonik, Zbigniew Zaleski i Tadeusz Zwiefka.

Z listy Ligi Polskich Rodzin na posłów do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani: Filip Adwent, Sylwester Chruszcz, Maciej Giertych, Dariusz Grabowski, Urszula Krupa, Bogdan Pęk, Mirosław Piotrowski, Bogusław Rogalski, Witold Tomczak i Wojciech Wierzejski.

Z listy Prawa i Sprawiedliwości na posłów do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani: Adam Bielan, Anna Fotyga, Mieczysław Janowski, Michał Kamiński, Marcin Libicki, Wojciech Roszkowski i Konrad Szymański.

Z listy Samoobrony do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani: Marek Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Bogdan Golik, Wiesław Kuc, Jan Masiel i Leopold Rutowicz.

Z listy SLD-UP do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani: Lidia Geringer d'Oedenberg, Adam Gierek, Bogusław Liberadzki, Marek Siwiec i Andrzej Szejna.

Z listy Unii Wolności do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani: Bronisław Geremek, Jan Kułakowski, Janusz Onyszkiewicz i Grażyna Staniszewska.

Z listy Polskiego Strannictwa Ludowego do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani: Zbigniew Kuźmiuk, Zdzisław Podkański, Czesław Siekierski i Janusz Wojciechowski.

Z listy Socjaldemokracji Polskej do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani: Genowefa Grabowska, Józef Pinior i Dariusz Rosati.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę