Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Jarota: ochrony życiem od poczęcia do naturalnej śmierci chcą mieszkańcy regionu

Życie ludzkie trwa od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci – przekonywał na konferencji prasowej w Łomży poseł Jan Jarota. Mówił, że taki zapis powinien znaleźć się w Konstytucji RP. Poseł Jan Jarota poinformował, że zmiany zapisu w konstytucji domagają się sami mieszkańcy, którzy kierują listy do jego biura poselskiego. Okazuje się, że głos w tej sprawie zabierają głównie kobiety. - To pocieszające, bo wiele środowisk kobiecych chce samodzielnie decydować o ludzkim życiu – mówił poseł Jarota.

Zapis, który zakłada zapisanie w ustawie zasadniczej RP prawną ochronę życia "od momentu poczęcia do naturalnej śmierci" powinien być wzorem dla wszystkich krajów Europy, a nawet świata – przekonywał Jan Jarota. Łomżyński poseł mówił, że świadczą za tym głębokie podstawy, zawierające się w nauczaniu Prymasa Tysiąclecia oraz Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ochorna życia powinna dotyczyć życia każdego nienarodzonego dziecka. - Nikt nie może decydować, które życie jest ważniejsze – mówił poseł Jarota.
Zdaniem posła Jaroty, prawo do życia ma również dziecko poczęte wskutek gwałtu czy chore. Nie może być zabijane także w przypadku choroby matki. Przypomniał przy tym decyzję swojej żony, która mimo wady wzroku, urodziła troje dzieci.
Poseł zachęcił do udziału w Marszu dla Życia, który odbędzie się 28 marca w Warszawie. Do udziału już zgłosiło się blisko 70-ciu mieszkańców Łomży i okolic, którzy w ten sposób chcą uczcić przypadający na najbliższą sobotę Narodowy Dzień Życia i wyrazić poparcie dla zmiany zapisu w polskiej Konstytucji.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę