Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Rolnicy mogą ubiegać się o zwrot akcyzy na paliwo

Wystarczy wypełnić wniosek i dołączyć do niego faktury potwierdzające zakup oleju napędowego. W marcu rolnicy mogą rozliczać paliwo kupione od września do końca lutego. Za każdy litr oleju napędowego przysługuje im zwrot w wysokości 55 groszy, ale nie może to być więcej niż 86 litrów na hektar.

Zenon Białobrzeski wójt gminy Zbójna twierdzi, że w tym roku zainteresowanie zwrotem akcyzy za paliwo będzie kilkakrotnie większe niż w roku ubiegłym. W skali kraju rolnicy wykorzystano przed rokiem wykorzystali zaledwie 25% przeznaczonych na ten cel środków. Zdaniem wójta Białobrzeskiego nie było w tym winy rolników, a rządu, który zbyt późno powiedział jakie wymagania będą musieli spełnić rolnicy aby otrzymać pieniądze. Chodzi o faktury Vat, których rolnicy za zwyczaj nie brali gdy kupowali paliwa do swoich maszyn. Teraz wszyscy o tym wymogu wiedzą i faktury zbierają więc i wniosków o zwrot akcyzy powinno być więcej – ocenia wójt.     

W Zbójnej jeszcze nikt wniosku o zwrot akcyzy na paliwo nie złożył, ale ale wnioski te są przyjmowane dopiero od wczoraj. Rolnicy mogą je składać przez cały miesiąc. Pieniądze będą im wypłacane w maju.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę