Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Szkoły do likwidacji

Do wczoraj wójtowie gmin chcących przeprowadzić likwidację szkół musieli złożyć do Podlaskiego Kuratorium Oświaty stosowne wnioski. W województwie podlaskim takich wniosków złożono dwadzieścia. Zamiar likwidacji małych wiejskich szkół złożyli m.in. burmistrz Stawisk i burmistrz Jedwabnego.

Wniosek pierwszego z nich dotyczy szkoły w Sokołach, a wnioski drugiego obejmują zamknięcie szkół w Orlikowie i Konopkach Chudych oraz filii szkół w Karwowie i Makowskich.
Samorządowcy zamiar likwidacji szkół argumentują przede wszystkim zbyt wysokimi kosztami utrzymania małych placówek.
Szkoły będą zlikwidowane od września jeśli wyrazi na to zgodę kurator oświaty. Na razie Jadwiga Szczypiń nie zaopiniowała pozytywnie żadnego ze złożonych jej wniosków.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę