Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Piratowi drogowemu grozi dożywocie.

Usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza policji i wprowadzenie bezpośredniego zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym – takie zarzuty mogą czekać sprawcę wieczornego zamieszania na ulicach Łomży. Mieszkaniec Małego Płocka jadąc Audi nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli. Wskutek jego działań trzy osoby zostały ranne, a pięć samochodów – w tym dwa policyjne radiowozy – zostało uszkodzonych. Mężczyzna miał we krwi 1,5 promila alkoholu.

Dziś łomżyńska Prokuratura Rejonowa przesłuchuje pokrzywdzonych i formułuje zarzuty. Prokurator Rejonowy w Łomży Tomasz Wilk podkreśla, że mogą być one dotkliwe. - Wstępnie z tych materiałów, które posiadamy wynika, że zachowanie sprawcy zdarzenia można zakwalifikować jako usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza policji. Drugi zarzut, który ewentualnie zostanie postawiony, to wprowadzenie bezpośredniego zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym w zbiegu z przestępstwem prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu – powiedział prokurator Wilk.

Jeżeli takie zarzuty sprawcy zostaną postawione, grozi mu od 8 lat więzienia nawet do dożywocia. - Za usiłowanie zabójstwa od 8 lat albo 25 lat pozbawienia wolności lub też dożywotnie pozbawienie wolności, natomiast z art. 174 wprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - to jest do 8 lat pozbawienia wolności – podkreśla Prokurator Rejonowy w Łomży. Decyzja o zarzutach ma zapaść jutro po przesłuchaniu sprawcy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę