Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Znów wzrosło bezrobocie

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży na koniec stycznia wynosiła 6 tys 440 osób. To o 367 osób więcej niż miesiąc wcześniej. Specjaliści od rynku pracy uspokajają – sytuacja jest i tak o wiele lepsza, niż przed rokiem, kiedy to w statystykach urzędu pracy na koniec stycznia widniało o 1,5 tysiąca osób więcej niż obecnie.

Wzrost bezrobocia – to zjawisko normalne w okresie jesienno-zimowym – tłumaczy z-ca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży, Danuta Jarota. Większość osób rejestruje się po ukończonych pracach sezonowych. Kończą się również umowy na prace organizowane w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu. Głównie z tych powodów rejestry PUP-u powiększyły się w styczniu o prawie 800. nowych bezrobotnych – mówi dyrektor Jarota. Przyznaje, że prace sezonowe w rolnictwie trwały wyjątkowo długo, bo sprzyjała im pogoda. Danuta Jarota twierdzi, że mimo wzrostu bezrobocia, na rynku pracy jest o wiele lepiej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Stopa bezrobocia na koniec stycznia br. wynosi 14,4 proc., podczas gdy o tej samej porze w ubiegłym roku wyniosła 17,7 proc.

Wzrost bezrobocia widoczny jest w całej Polsce. Stopa bezrobocia w styczniu 2007 roku, według wstępnych danych, wzrosła do 15,2 proc. z 14,9 proc. w grudniu 2006 roku - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Resort pracy poinformował, że wzrost stopy bezrobocia jest zjawiskiem sezonowym. Poza tym, w tym czasie kończy się okres rozliczeniowy oraz prace subsydiowane. Ostateczne dane o stopie bezrobocia w styczniu, GUS poda w II dekadzie lutego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę