Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Pogotowie wyprowadzi się ze szpitala w Kolnie

2 mln zł z budżetu województwa otrzymało łomżyńskie pogotowie na budowę filii w Kolnie. Działkę bezpłatnie przekazało Miasto Kolno, a budynek już powstaje. Na przełomie roku 2023/24 planowane jest oficjalne otwarcie.

Będzie to jednokondygnacyjny budynek, w którym zostaną wydzielone pokoje dla personelu medycznego, magazyn leków czy garaż na samochody ratownicze. Nowa siedziba zlokalizowana będzie w centrum miasta, przy ul. Henryka Sienkiewicza, na nieruchomości podarowanej przez miasto Kolno. W budynku stacjonować będą dwa zespoły wyjazdowe: specjalistyczny i ratunkowo-medyczny. Poza tym przewidziane jest miejsce na ambulans zapasowy.

W nowej lokalizacji znajdą się dwa pokoje ratowników, szatnie z pomieszczeniami sanitarnymi, pokój socjalny z aneksem kuchennym, pokój lekarza, pielęgniarki nadzorującej i koordynującej, sanitariaty personelu, osób z niepełnosprawnościami, pomieszczenie porządkowe, serwerownia, magazyn leków. Powstanie dwustanowiskowy garaż na potrzeby pojazdów pogotowia ratunkowego, pomieszczenia: magazynowe, dezynfekcji sprzętu, na odpady medyczne oraz na pompę ciepła. Obiekt zostanie także wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży ma filie: w Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie. Karetki stacjonują także w Ciechanowcu, Nowogrodzie i Stawiskach. Ten ostatni obsługuje rejon kolneńskiej filii.

Placówka w Kolnie obecnie wynajmuje pomieszczenia i miejsca postojowe od szpitala ogólnego, którym zarządza powiat. Generują one wysokie koszty funkcjonowania i wymagają przebudowy. Często ma dochodzić do sytuacji, gdy samochody pacjentów zastawiają wyjazd ambulansów. Te niekorzystne warunki zdaniem Marka Malinowskiego, członka zarządu województwa, zdecydowały o budowie nowej siedziby, przy której prace rozpoczęły się już około10 stycznia. Wg harmonogramu prace te mają zakończyć się w listopadzie, a na przełomie 2023/2024 roku filia pogotowia ma już być w swoim budynku. 

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę