Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Z bolącym stawem w kolanie u fizjoterapeuty

mm cz, 07 września 2023 19:15

- Tematem spotkania z nami w piątek, 8. września, czyli w Światowy Dzień Fizjoterapii, są choroby zapalne stawów – informuje Maciej Bogdan, fizjoterapeuta z 35-letnim doświadczeniem pracy w przychodni i Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Przy stanowisku informacyjno-konsultacyjnym w Galerii Veneda będziemy każdemu udzielać rad, związanych z problemami stawów, i podpowiemy, gdzie szukać pomocy. Przedstawimy zainteresowanym rolę fizjoterapii w chorobach narządu ruchu.

Biletomaty do rejestracji i potwierdzania wizyt w szpitalu

mm cz, 07 września 2023 16:08

Od razu po wejściu do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży na parterze witają pacjentów i rodziny 2 eleganckie biletomaty: przy drzwiach po lewej stronie i przy filarze po prawej. Są smukłe, czarne, z monitorem na szczycie, obwiedzione błękitnym światłem jak automaty do gier komputerowych. Ale nie służą do zabawy. Stanowią element systemu kolejkowego, żeby można było umówić wizytę w poradni specjalistycznej, a w dniu wizyty potwierdzić swoje przybycie. Dwie funkcje, a ile wygody.

E-recepta straciła ważność - co zrobić?

JJS cz, 24 sierpnia 2023 20:26

Jedną z największych zalet e-recept jest ich dostępność w telefonie (w formie SMS lub e-mail). Dzięki temu zawsze jest pod ręką i nie sposób jej zgubić. Natomiast największą wadą e-recept jest ich łatwe przechowywanie w telefonie. Nie zgubi się, więc zawsze jest czas na jej realizację. Jednak przy okienku w aptece można dowiedzieć się, że niestety czas jej wykupu już minął. Jest po prostu nieważna. Co w takiej sytuacji należy robić?

Chirurgicznie czy laserem – jaką metodę usuwania zmian skórnych wybrać?

JJS so, 12 sierpnia 2023 10:26

Niektóre pieprzyki i znamiona towarzyszą nam od urodzenia. Inne pojawiają się w ciągu całego życia. Większość z nich nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Warto jednak obserwować narośle i w miarę niepokojących zmian skonsultować się z lekarzem, który dokładnie zbada skórę i zaproponuje metodę leczenia. Wyjaśniamy, na czym polega chirurgiczne i laserowe usuwanie zmian skórnych.

Czy można usunąć rozstępy laserem?

JJS cz, 10 sierpnia 2023 18:42

Bardzo często gładką i jednolitą powierzchnię ciała zaburzają rozstępy – wrzecionowate, poziome i pionowe zmiany z rodzaju blizn, które powstają po uszkodzeniu włókien skóry właściwej. Szacunkowo przyjmuje się, że defekt taki dotyczy nawet 90% kobiet. Nieco rzadziej borykają się z nim mężczyźni, ale i takie przypadki są powszechne. Rozstępom można przeciwdziałać, a jeśli to zawiedzie, pozostają profesjonalne zabiegi. Zastanawiasz się, czy można usunąć rozstępy laserem? Oczywiście! Jest to jednak problem złożony, dlatego warto przyjrzeć się mu bliżej.

Cholesterol dobry i cholesterol zły: czy takie rozróżnienie wciąż jest ok?

mm pon, 07 sierpnia 2023 17:43

Medialną karierę zrobiły wyrażenia „dobry cholesterol” i „zły cholesterol”. Zdaniem prof. Piotra Dobrowolskiego, kierownika Samodzielnej Poradni Lipidowej Narodowego Instytutu Kardiologii powinniśmy odejść od takiego podziału. Dowiedz się, dlaczego, i z jakiej przyczyny lekarze zalecają pacjentom leki, choć ci nie odczuwają choroby.

Jeden posiłek dziennie to za mało

mm so, 05 sierpnia 2023 09:28

W ostatnim czasie popularnym sposobem na zrzucenie wagi stały się tzw. posty przerywane, które polegają na ograniczeniu okna żywieniowego poprzez wydłużenie nocnego postu. Jej ekstremalną wersją jest tzw. dieta OMAD (One Meal A Day) czyli jeden posiłek dziennie. Lekarze ostrzegają, że łatwo w ten sposób sobie zaszkodzić.

Choroba na urlopie? Gdzie po pomoc – poradnik Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

mm pt, 04 sierpnia 2023 15:20

Wakacje w pełni, tymczasem bywa, że urlopową beztroskę zakłóca nam niespodziewana infekcja czy uraz. Nawet gdy jesteśmy daleko od domu, mamy prawo do opieki medycznej. Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia radzi, gdzie szukać pomocy, gdy zachorujemy na urlopie z dala od miejsca zamieszkania.

Światowy Dzień Raka Płuca - od czujności, przez kompleksową diagnostykę po skuteczne leczenie

mm wt, 01 sierpnia 2023 10:53

Rak płuca pozostaje największym wyzwaniem spośród wszystkich chorób nowotworowych, stanowiąc pierwszą przyczynę zgonów w Polsce, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Co roku diagnozuje się ok. 22-23 tysiące nowych przypadków, a prognozy wskazują, że do 2040 roku będzie to już 30 tysięcy. Czy można zatem zapobiec rozwojowi raka płuca? Dlaczego tak ważne jest wczesne wykrycie zmian nowotworowych i kompleksowa diagnostyka? Odpowiadają prof. dr hab. n. med. Dariusz M. Kowalski, prezes Polskiej Grupy Raka Płuca oraz Aleksandra Wilk, dyrektor Sekcji Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY.

Depilacja laserem twarzy

JJS wt, 01 sierpnia 2023 07:48

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia, która doskonale sprawdza się w każdym miejscu na ciele. Wśród nich wyróżnić można również twarz (wąsik, broda, baczki, policzki). Jak więc przebiega zabieg depilacji laserowej na twarzy?

Rozwiąż test: czy masz w sobie cichego zabójcę?

mm nie, 30 lipca 2023 20:58

„Którą postacią z Gry o Tron jesteś”? „Ile wiesz o dziecku Friza i Wersow?” „Jakim kolorem tęczy jesteś?” – w tego rodzaju quizy chętnie klikamy w internecie. Wyniki tych testów jednak do niczego nie są potrzebne, ale jest jeden, od którego naprawdę wiele zależy, który dotyczy wirusa HCV, a opisać by go można: „Czy masz w sobie cichego zabójcę?”

Lepsza diagnostyka w łomżyńskim szpitalu

mm wt, 25 lipca 2023 19:09

Nowoczesny tomograf komputerowy i aparat do biopsji dla oddziału urologii pozwalający dokładniej diagnozować raka prostaty wzbogaciły możliwości diagnostyczne Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Trądzik na plecach przyczyny, leczenie. Jak się pozbyć pryszczy na skórze?

JJS pon, 24 lipca 2023 16:27

Trądzik to choroba skóry, która dotyka nie tylko twarzy, ale także innych części ciała, takich jak plecy, klatka piersiowa, ramiona. Trądzik na plecach jest jedną z najczęstszych i najbardziej uciążliwych form trądziku, która może mieć różne przyczyny i stopnie nasilenia. W tym artykule dowiesz się, co powoduje trądzik na plecach, jak go leczyć i pielęgnować skórę, a także jak zapobiegać jego powstawaniu.

Codzienne nawyki, które pomagają w walce z nowotworami

JJS pon, 24 lipca 2023 11:36

Czy wiesz, że twoje codzienne nawyki mogą mieć ogromny wpływ na twoje zdrowie, a nawet na ryzyko rozwoju chorób nowotworowych? Brzmi to nieco niepokojąco, ale zarazem daje nam moc w swoje ręce. Zamiast czuć lęk i niepewność, możemy podjąć proste kroki, aby wesprzeć nasze zdrowie na co dzień.

Poradnia Zdrowia Psychicznego od sierpnia w nowej lokalizacji

mm cz, 20 lipca 2023 10:32

Poradnia Zdrowia Psychicznego w Szpitalu w Łomży w sierpniu ma zacząć działać w nowej lokalizacji. Kończy się już remont pomieszczeń w pawilonie D.

Aspiryna na co dzień? Czasami tak, ale…

mm nie, 16 lipca 2023 11:23

Kwas acetylosalicylowy, czyli lek popularnie nazywany aspiryną, często jest zalecany pacjentom po udarach. Wskazań do codziennego przyjmowania niewielkich dawek jest więcej. Niemniej jednak kwas acetylosalicylowy to lek, a zatem może mieć również działania uboczne. Warto być tego świadomym, kiedy na własną rękę chcemy rozpocząć kurację.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dentysty

JJS pt, 14 lipca 2023 19:00

Po pewnym czasie każdego z nas w końcu dopada ból zębów, w takim przypadku zaczynamy myśleć nad wybraniem się do dentysty. Tutaj jednak pojawia się dylemat - jakiego specjalistę wybrać? Na co zwrócić uwagę? Zwrócenie się do dentysty jest istotne, ale także warto dbać swoje uzębienie systematycznie w domu, aby zapobiegać częstym wizytom.

Łomżyńska kardiologia wśród wiodących w regionie

mm śr, 05 lipca 2023 21:03

Szpital Wojewódzki w Łomży jako drugi w województwie ośrodek świadczy tomografię naczyń krwionośnych OCT i jako pierwszy wprowadza Litotrypsję, czyli kruszenie złogów w naczyniach wieńcowych. Pozwala to łomżyńskim kardiologom stosować nowoczesne metody w leczeniu choroby wieńcowej.

Odwodnienie - gdy organizm traci więcej płynów, niż przyjmuje

mm śr, 05 lipca 2023 11:34

Sikamy, pocimy się, oddychamy, defekujemy – w ten sposób każdego dnia tracimy około 2,5 l wody. W upały jeszcze szybciej niż w chłodne dni. Jeśli odpowiednio nie będziemy uzupełniać płynów, narażamy się na poważne komplikacje. Dowiedz się, kto najczęściej się odwadnia i co zrobić, by do tego nie doszło, a także dlaczego w upały warto się ważyć, jeśli ma się problemy z sercem.

Nowotwory skóry to kwestia substancji chemicznych, a nie słońca?

mm śr, 28 czerwca 2023 17:58

Ekspozycja na słońce nie jest rakotwórcza, a nowotwory skóry zaczęły pojawiać się dopiero w połowie XX wieku, równocześnie z pojawieniem się kremów z filtrem – takie twierdzenia to po prostu bzdury i niebezpieczne mity. Skórę najlepiej przez cały rok smarować kremem z filtrem, a w czasie dużego nasłonecznienia - obowiązkowo kilkakrotnie, i to takim z bardzo wysokim SPF.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę