sobota, 25 stycznia 2020 napisz DONOS@

Spokojny długi weekend świąteczny na SOR, ale...

Foto: Spokojny długi weekend świąteczny na SOR, ale...
mm pon, 04 listopada 2019 12:46

- Mamy urwanie głowy w poniedziałek po Wszystkich Świętych: przez trzy godziny od godziny 8. rano do 11. przyjęliśmy 46 pacjentów, kiedy od północy było ich zaledwie 12 – informuje dr Anita Świętochowska, koordynator ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Przyjmujemy zazwyczaj na dobę od około 120 do około 140 osób, natomiast w miniony długi weekend świąteczny, czyli w piątek, sobotę i niedzielę liczba pacjentów nie przekraczała 70.

Nowy dyrektor w pogotowiu

Foto: Nowy dyrektor w pogotowiu
cz wt, 29 października 2019 11:35

Dr hab. n. med. Sławomir Dariusz Szajda jest już nowym dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Zarząd województwa powołał go na to stanowisko na 6 lat i ustalił jego wynagrodzenie na 12 500 zł miesięcznie. Nowy dyrektor pogotowia może też kontynuować dotychczasowe zatrudnienie w PWSIiP, o ile nie będzie ono kolidować z wykonywaniem obowiązków związanych z zarządzaniem pogotowiem.

Fiasko rozmów pielęgniarek i położnych o podwyżkach

Foto: Fiasko rozmów pielęgniarek i położnych o podwyż...
cz cz, 24 października 2019 08:16

- Dwugodzinne spotkanie z dyrekcją w środę niczego nie zmieniło – informuje Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Chciałyśmy rozmawiać o podwyżkach płac dla pielęgniarek i położnych. Jako ostatnia grupa zawodowa w szpitalu nie dostałyśmy podwyżek w tym roku, gdyż czekałyśmy, aż Pan dyrektor Mariusz Obrycki rozwiąże problemy płacowe z technikami laboratorium i rentgena, rehabilitantami i fizjoterapeutami oraz lekarzami. Szefowa pielęgniarek ze szpitala ocenia, że „dyrekcja w ogóle nie była przygotowana do rozmów na nasze tematy”. W efekcie związkowcy złożyli pismo z 12-oma postulatami i grożą, że jeśli nie zostaną spełnione, wejdą w spór zbiorowy z pracodawcą.

Środa z profilaktyką podlaskiego NFZ poświęcona osteoporozie

Foto: Środa z profilaktyką podlaskiego NFZ poświęcona...
cz pon, 21 października 2019 10:23

Osteoporoza to choroba metaboliczna, która niszczy kości i powoduje ich kruchość. Dotyka przede wszystkim kobiety. Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak zapobiegać osteoporozie, jak ją rozpoznać i jak leczyć Narodowy Fundusz Zdrowia zapraszamy w środę (23 października) do Łomżyńskiego Centrum Medycznego.

Nowy dyrektor pogotowia w Łomży

Foto: Nowy dyrektor pogotowia w Łomży
cz śr, 16 października 2019 15:46

Dr hab. n. med. Sławomir Dariusz Szajda został powołany na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży na 6-letnią kadencję. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął stosowną uchwałę wczoraj.

Walka o podwyżki techników z laboratorium i rentgena

Foto: Walka o podwyżki techników z laboratorium i ren...
cz pon, 14 października 2019 16:44

Dzisiaj pracownicy - technicy laboratorium, rentgena i mikrobiologii są na zwolnieniach lekarskich. - Dyrektor szpitala i marszałek podlaski próbują zrobić nas w konia, ale nie zamierzamy się poddać, będziemy walczyć dalej – zapowiadają obie przewodniczące związków zawodowych techników ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży: w laboratorium, gdzie pobiera się krew i przeprowadza badania - Ewa Lasek, natomiast w rentgenie - Renata Ciepał. Mediacje z dyrekcją w ubiegłym tygodniu nie dały efektu w Łomży i nie powiodły się również rozmowy w NFZ oraz Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Technicy żądają podwyżki płac o 400 zł w tym roku i dojścia do 1200 zł w 2020 r. Dyrektor szpitala Mariusz Obrycki do sprawy planuje odnieść się w środę.

Będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Foto: Będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie
cz cz, 10 października 2019 14:46

Od poniedziałku seniorzy z Łomży będą mogli zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Szczepienia, na zlecenia władz miasta, będą realizowały: Łomżyńskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. (ul. kard. Wyszyńskiego 9) oraz Specjalistyczne Centrum Medyczno – Rehabilitacyjne przy Polskiej Grupie Farmaceutycznej Sp. z o.o. (ul. Piłsudskiego 82).

„Lider(ki) e-zdrowia 2019” z Łomży

Foto: „Lider(ki) e-zdrowia 2019” z Łomży
cz cz, 03 października 2019 13:12

Lekarz Agata Wawrzyńczak ze Skierniewic, lekarz dentysta Anna Bubiłek-Bogacz z Bytomia oraz pielęgniarka Marika Gałczyk z Łomży zwyciężyły w konkursie „Lider e-zdrowia 2019”. Konkurs zorganizował Dziennik Gazeta Prawna wraz Ministerstwem Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Co ciekawe w kategorii pielęgniarek drugi i trzecie miejsce także zajęły pielęgniarki z Łomżyńskiego Centrum Medycznego.

Jak pomóc małym dzieciom w stanie zagrożenia życia...?

Foto: Jak pomóc małym dzieciom w stanie zagrożenia ży...
cz wt, 01 października 2019 14:31

- Nieprzypięcie pasów w samochodzie lub złe zapięcie może spowodować przy hamowaniu, kolizji albo w wypadku gwałtowne odklejenie łożyska kobiety ciężarnej, co zagraża życiu matki i dziecka nienarodzonego... – ostrzega dr Dariusz Ślesicki, pediatra neonatolog z 30-letnim doświadczeniem w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - W czasie karmienia niemowlęcia piersią czy z butelki czasem dochodzi do zachłyśnięcia się, zaburzenia oddychania i utraty przytomności. Warto wiedzieć, jak w tych sytuacjach się zachować, dlatego zapraszam na bezpłatne warsztaty dla rodziców z udzielania pierwszej pomocy kobietom w ciąży i noworodkom i bezpiecznego transportu mamy z dzieckiem.

Odszedł twórca radiologii dr Wiesław Wenderlich (+ 80)

Foto: Odszedł twórca radiologii dr Wiesław Wenderlich...
cz cz, 26 września 2019 14:21

W nocy ze środy na czwartek zmarł w domu rodzinnym w Łomży dr nauk medycznych Wiesław Wenderlich (+80). Obdarzony rozległą wiedzą i poczuciem humoru radiolog 25 lat pracy lekarskiej poświęcił pacjentom w murach łomżyńskiego szpitala: najpierw w latach 1979 – 1982 jako starszy asystent w Pracowni RTG, zaś od 1982 do 2004 r. jako Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Doktor był wieloletnim Przewodniczącym Rady Ordynatorów szpitala, do pracy w którym zaprosił go łomżyński lekarz wojewódzki i kolega ze studiów Konstanty Znosko (lat 80). - Doktor Wiesław Wenderlich był ojcem radiologii w powstałym województwie łomżyńskim – wspomina rówieśnika. - Nie było żadnych radiologów, wszyscy Jemu zawdzięczamy specjalizację, uczył i opiekował się...

Po 400 000 zł na karetki w Łomży, Grajewie i Kolnie

Foto: Po 400 000 zł na karetki w Łomży, Grajewie i Ko...
cz śr, 25 września 2019 14:38

- Ładną mamy ściankę! - pochwalił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński duży, jasny ekran, jaki zasłonił wiatę garażową z zasłużonym ambulansem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Ścianka stanęła na czas podpisania umów o przekazaniu po 400 tys. zł stacjom w Łomży i Grajewie przez wiceministra i Mikołaja Czajkowskiego, zastępcę dyrektora WSPR w Łomży. Są to pieniądze na zakup nowych karetek w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. Po kilku krótkich przemowach ściankę i mównicę z materiału złożono, by pojechać do stacji w Kolnie.

Opieka zdrowotna w Polsce zmieni się w kierunku KOZ?

Foto: Opieka zdrowotna w Polsce zmieni się w kierunku...
cz pt, 20 września 2019 17:42

- Rok 2020 w służbie zdrowia będzie finansowo bardzo trudny do zaplanowania, ze względu na podniesienie minimalnego wynagrodzenia, bo to wymaga stworzenia nowych stawek wyceny usług medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia – mówi wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, który zagościł z pogadanką o kierunkach zmian systemu ochrony zdrowia w Polsce z perspektywy MZ. Okazją była konferencja, jaką współorganizowało w PWSIiP Łomżyńskie Centrum Medyczne. Kierowana przez dr. Waldemara Pędzińskiego placówka jest jedną z ok. 50 w kraju, które prowadzą program pilotaż koordynowanej opieki zdrowotnej - KOZ. Starą aulę zajęli, m.in., lekarze rodzinni, pielęgniarki, prowadzący prywatne ośrodki zdrowia przedsiębiorcy i urzędnicy od tych zagadnień.

Protestu nie będzie. Rehabilitanci i dyrekcja szpitala osiągnęli porozumienie

Foto: Protestu nie będzie. Rehabilitanci i dyrekcja s...
cz pt, 20 września 2019 16:06

- Osiągnęliśmy porozumienie płacowe. W poniedziałek rehabilitanci szpitala wojewódzkiego w Łomży będą normalnie pracować – mówi Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Informację te potwierdza także Maciej Bogdan przewodniczący szpitalnego OZZ Pracowników Fizjoterapii.

Zadbaj o Swoje Zdrowie!

Foto: Zadbaj o Swoje Zdrowie!
JJS pt, 20 września 2019 13:11

Już od ponad 5 lat Galeria Bursztynowa prowadzi cykliczne akcje związane z ochroną zdrowia, w czasie których tysiące osób skorzystało z różnych badań i porad zdrowotnych. Kolejna taka akcja odbędzie się w niedzielę 29 września. Będzie można wykonać EKG serca wraz z opisem lekarza, zmierzyć poziom cukru i ciśnienia krwi, zbadać wzrok oraz skórę i włosy a także sprawdzić, czy Twoje dziecko nie ma wad postawy.

Rehabilitanci pytają o należne im pieniądze

Foto: Rehabilitanci pytają o należne im pieniądze
cz pt, 20 września 2019 08:43

- Gdzie zniknęło 1,2 miliona złotych przekazane w lipcu 2019 Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży - pytają rehabilitanci ze szpitala, którzy z tych pieniędzy mieli otrzymać podwyżki, ale ich nie otrzymali. Zapowiadają, że do poniedziałku wznawiają protest. - Mamy świadomość, że brak świadczeń fizjoterapeutycznych od 23. września będzie uciążliwy i bolesny dla naszych pacjentów, ale wobec bierności Dyrekcji łomżyńskiego szpitala nie mamy innego wyjścia – czytamy w przesłanym redakcji oświadczeniu.

Żebyście byli Państwo szczęśliwi...

Foto: Żebyście byli Państwo szczęśliwi...
cz cz, 19 września 2019 17:29

- To jest najdroższy projekt jaki szpital realizował. Pełny koszt to ponad 11 i pół miliona złotych – mówił Mariusz Obrycki, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży. W czwartek oficjalnie „otwarto” i poświęcono wyremontowany i na nowo wyposażony Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii łomżyńskiego szpitala. Goście „uroczystość” przechodzi szpitalnymi korytarzami, na których wywieszone są plakaty informujące o akcjach protestacyjnych pracowników domagający się podwyżek płac.

HIV i AIDS

Foto: HIV i AIDS
cz cz, 19 września 2019 08:31

W ubiegłym roku w województwie podlaskim zgłoszono 27 nowo wykrytych zakażeń HIV. Trzy z nich były w Łomży i najbliższej okolicy. Podobnie jak w całym kraju najwięcej nowych rozpoznań zakażenia HIV rejestrowanych jest w grupie MSM - men who have sex with men, czyli mężczyzn utrzymujących kontakty seksualne z mężczyznami. W 2018 r. w województwie zarejestrowano 10 takich zakażeń, tj. 37% Średnia wartość tego wskaźnika dla Polski w 2016 r. wynosiła 73,4%.

W PWSIiP będą dyskutować o opiece zdrowotnej

Foto: W PWSIiP będą dyskutować o opiece zdrowotnej
cz śr, 18 września 2019 14:52

– Konieczność przekształceń w polskiej służbie zdrowia jest oczywista dla praktyków, decydentów i pacjentów - mówi dr Waldemar Pędziński, prezes Łomżyńskiego Centrum Medycznego i pomysłodawca Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Koordynowana opieka zdrowotna - kierunek zmian systemu opieki zdrowotnej”. Konferencja odbędzie się w piątek w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. - Na naszej konferencji spotkają się naukowcy z osobami kreującymi politykę ogólnokrajową, aby omówić sprawdzone w innych krajach modele opieki zdrowotnej – zapowiada dr Pędziński.

Poszukiwany nowy dyrektor pogotowia

Foto: Poszukiwany nowy dyrektor pogotowia
cz śr, 18 września 2019 09:29

Zarząd województwa podlaskiego ogłosił konkurs na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Dotychczasowa dyrektor Hanna Waniewska została odwołana w połowie lipca. Kandydaci na jej następcę na zgłoszenie się mają 10 dni licząc od wczoraj.

Antyszczepionkowców przybywa

Foto: Antyszczepionkowców przybywa
cz wt, 17 września 2019 08:08

- Z roku na rok obserwujemy zwiększeni ich aktywności. Na początku były to pojedyncze próby nieszczepienia, w tej chwili jest to grupa zorganizowana, która ma nawet swoich prawników – mówiła Elżbieta Kraszewska. Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku podczas sesji Sejmiku opisywała problem ze spadkiem wykonawstwa szczepień obowiązkowych u dzieci i młodzieży. W ciągu roku odnotowano prawie dwukrotny wzrost liczby osób uchylających się od obowiązku szczepień ochronnych. W 2017 roku w województwie zidentyfikowano 510 takich osób, a w 2018 roku było ich już 990.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę