poniedziałek, 11 listopada 2019 napisz DONOS@

Poszukiwany nowy dyrektor pogotowia

Foto: Poszukiwany nowy dyrektor pogotowia
cz śr, 18 września 2019 09:29

Zarząd województwa podlaskiego ogłosił konkurs na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Dotychczasowa dyrektor Hanna Waniewska została odwołana w połowie lipca. Kandydaci na jej następcę na zgłoszenie się mają 10 dni licząc od wczoraj.

Antyszczepionkowców przybywa

Foto: Antyszczepionkowców przybywa
cz wt, 17 września 2019 08:08

- Z roku na rok obserwujemy zwiększeni ich aktywności. Na początku były to pojedyncze próby nieszczepienia, w tej chwili jest to grupa zorganizowana, która ma nawet swoich prawników – mówiła Elżbieta Kraszewska. Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku podczas sesji Sejmiku opisywała problem ze spadkiem wykonawstwa szczepień obowiązkowych u dzieci i młodzieży. W ciągu roku odnotowano prawie dwukrotny wzrost liczby osób uchylających się od obowiązku szczepień ochronnych. W 2017 roku w województwie zidentyfikowano 510 takich osób, a w 2018 roku było ich już 990.

Koordynator SOR-u doktor Opyrchał opuszcza szpital i Łomżę

Foto: Koordynator SOR-u doktor Opyrchał opuszcza szpi...
cz pon, 16 września 2019 14:05

Doktor Bogusław Opyrchał, specjalista medycyny ratunkowej, zakończył po ponad 30 latach pracę w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, w którym od 1997 r. kierował Izbą Przyjęć, przeorganizowaną przez niego 4 lata później na dzisiejszy SOR: Szpitalny Oddział Ratunkowy. Na miejsce cenionego lekarza, powracającego w rodzinne strony do Małopolski, konkurs ogłaszany nie będzie, ponieważ obowiązki, dokumenty i klucze SOR łomżyńskiego szpitala przejęła jego współpracownica dr Anita Świętochowska, również specjalizująca się – jak dr Opyrchał - w internie i medycynie ratunkowej.

Ból gardła przy przełykaniu - jak zwalczyć nieprzyjemny objaw choroby?

Foto: Ból gardła przy przełykaniu - jak zwalczyć niep...
JJS pt, 13 września 2019 13:44

Ból gardła przy przełykaniu może pojawić się z różnych powodów. Najczęściej jest objawem wirusowego zapalenia gardła oraz anginy. Bywa oznaką alergii. Zdarza się, że występuje jako łagodne powikłanie po narkozie. Niezależnie od przyczyny silny ból gardła utrudniający przełykanie jest bardzo dokuczliwy i znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jak z nim walczyć?

Zasłużona emerytura dla Pani wicedyrektor szpitala

Foto: Zasłużona emerytura dla Pani wicedyrektor szpitala
cz śr, 11 września 2019 17:43

Po 36 latach pracy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży energiczna wicedyrektor i tak ceniona przez pacjentów dr Hanna Majewska – Dąbrowska żegna się – jak sama to określa – „ze swoją ukochaną placówką”. Uśmiechnięta, dynamiczna i taktowna, a przy tym rzeczowa, zasadnicza i profesjonalna pod każdym względem zostawia fotel następcy wicedyrektora po 6 latach od wygranego konkursu. Specjalistka w dziedzinie pediatrii, pulmonologii i alergologii zajmowała się ponadto przez ostatnie 20 lat kierowaniem zespołami ludzi, zapewniającymi ciągłość i jakość usług medycznych szpitala w Łomży. - Oprócz tysięcy problemów personalnych, finansowych i organizacyjnych w działalności tak dużej placówki, zatrudniającej ponad 1200 osób personelu, miałam wielokrotnie satysfakcję ze współpracy z wartościowymi ludźmi wielu różnych profesji i wspaniałymi specjalistami medycyny.

Fizjoterapeuci i diagności celują z protestem w kampanię wyborczą!

Foto: Fizjoterapeuci i diagności celują z protestem w...
cz śr, 11 września 2019 08:37

W Polsce od 23 września 2019 zabraknie fizjoterapeutów. Od tego dnia wznawiany jest zawieszony kilka miesięcy temu protest. - Tylko około 30% pracowników fizjoterapii i laboratoriów, których obejmowało porozumienie z ministrem zdrowia, dostało jakiekolwiek podwyżki - twierdzi Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii. - Członkowie OZZPF OT przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży w pełni popierają postulaty swoich koleżanek i kolegów i solidaryzują się z ich działaniami – przekazuje Maciej Bogdan - przewodniczący związku.

Tak mało wystarczy by się przekonać, tak niewiele by sprawdzić, tak niewiele by być.

Foto: Tak mało wystarczy by się przekonać, tak niewie...
JJS pt, 06 września 2019 12:08

Cokolwiek w swoim życiu osiągnąłeś, była to droga w jednym kierunku. Jeśli poszedłeś drogą kariery, otrzymałeś wysokie stanowisko, czy stworzyłeś firmę przynoszącą krocie, zarobiłeś wielkie pieniądze, to zawsze chciałeś mieć jedną, zwyczajną rzecz- RADOŚĆ. Ale idąc przez życie, wszystko się jakoś skomplikowało. Paradoks polega na tym, że żadnemu pokoleniu w historii ludzkości, nie żyło się lepiej niż nam. Dziś na naszych stołach goszczą pokarmy, które dla królów były nieosiągalne.

Ginekolodzy i interniści SOR-u zostają w szpitalu... Dostali podwyżkę!

Foto: Ginekolodzy i interniści SOR-u zostają w szpita...
cz pt, 30 sierpnia 2019 15:51

- Rozmowy z lekarzami nie były łatwe, toczyły się długo, do samego końca sierpnia – mówi z ulgą dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor do spraw medycznych Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, któremu groziło, że z końcem miesiąca odejdzie aż troje z sześciorga lekarzy specjalistów oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem patologii ciąży. - Dwoje z tych lekarzy nie chciało mieć pięciu obowiązkowych dyżurów w miesiącu, woleli mieć trzy, ale stanęło na czterech. Przedmiotem trudnych, codziennych rozmów była podwyżka wynagrodzenia – i lekarze ją dostali.

Groźny brak specjalistów na oddziałach szpitala w Łomży

Foto: Groźny brak specjalistów na oddziałach szpitala...
cz wt, 27 sierpnia 2019 14:29

- Rozmowy robocze z trzema lekarzami specjalistami z oddziału ginekologii są właśnie w trakcie, więc trudno mi przedwcześnie udzielać informacji o tym, co się wydarzy, gdyż z końcem sierpnia mijają terminy ich wypowiedzenia... – tłumaczy dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie również na innych oddziałach brak lekarzy specjalistów: anestezjologów, kardiologów, chirurgów, psychiatrów. Interniści szpitalnego oddziału ratunkowego także złożyli wnioski o podniesienie wynagrodzenia – łącznie to kilkunastu lekarzy specjalistów. - Wszystkie składane wypowiedzenia stworzyły zagmatwaną sytuację kadrową i personalną, a każda utrata lekarza z naszego personelu negatywnie wpływa na funkcjonowanie oddziałów szpitalnych.

Kardiologia i rehabilitacja kardiologiczna po remoncie

Foto: Kardiologia i rehabilitacja kardiologiczna po r...
cz pt, 23 sierpnia 2019 07:54

Po 14-miesięcznej przebudowie i przeprowadzce powróciły na 5. piętro Szpitala Wojewódzkiego w Łomży oddziały: kardiologiczny z pododdziałem intensywnej opieki kardiologicznej i rehabilitacji kardiologicznej. Ogromna inwestycja wraz z zakupem sprzętu do leczenia chorób układu krążenia kosztowała blisko 11 i pół miliona złotych, z czego 6 mln 800 tys. zł stanowiła dotacja ze środków unijnych w ramach RPO. - To trudny dla nas rok z powodu remontu, co sprawiło, że pracowaliśmy w mniej dogodnych warunkach - mówi dr Anna Markowska, p.o. ordynatora kardiologii, na której leczy się corocznie około 2 500 pacjentów. - Oprócz tego, w tym roku nastąpiła redukcja personelu lekarzy i pielęgniarek. Wpłynęło to na znacznie większe, niż dotychczas, obciążenie obowiązkami.

Fizjoterapeuci zapowiadają wznowienie protestu we wrześniu!

Foto: Fizjoterapeuci zapowiadają wznowienie protestu ...
cz pt, 16 sierpnia 2019 08:10

Fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi w całej Polsce planują wznowienie i zaostrzenie protestu, który zawiesili wraz z diagnostami laboratoryjnymi 30 maja 2019 roku po spotkaniu z Ministrem Zdrowia w Centrum Dialogu Społecznego w Warszawie ze stroną związkową. Teraz, także rehabilitanci ze szpitala w Łomży mówią, że kredyt zaufania jaki został przyznany Ministerstwu Zdrowia przez związkowców jest na wyczerpaniu. - Jeśli nic się nie zmieni, komitet protestacyjny jesienią wznowi swoje akcje do których planują przyłączyć się członkowie OZZPF OT przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży – podaje Maciej Bogdan przewodniczący związkowców z łomżyńskiego szpitala.

„Odmłódź swoje stawy” za pomocą terapii osoczem bogatopłytkowym

Foto: „Odmłódź swoje stawy” za pomocą terapii osoczem...
JJS pt, 02 sierpnia 2019 12:26

Wielu z nas narzeka na ból mięśni i stawów. Leki przeciwbólowe nie zawsze okazują się skuteczne. Co zrobić aby nie było konieczności poddawania się inwazyjnym i długotrwałym zabiegom chirurgicznym? Z pomocą przychodzi nam współczesna medycyna. Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP opiera się na naturalnych dla naszego organizmu zdolnościach do regeneracji. Z tej nowoczesnej metody skorzystało już wielu sportowców i celebrytów m.in. Tiger Woods, Rafael Nadal, Joanna Krupa, Agnieszka Włodarczyk czy Marta Grycan.

Może jednak przetrwa apteka ogólnodostępna w szpitalu

Foto: Może jednak przetrwa apteka ogólnodostępna w sz...
mm pt, 19 lipca 2019 17:01

- Dobrze, że w piątek przetarg na wydzierżawienie apteki się rozstrzygnął, dzięki czemu nie trzeba będzie go powtarzać, ponieważ kwestie proceduralne niepotrzebnie przeciągnęłyby ważną dla naszych pacjentów sprawę w czasie – komentuje dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, gdzie wpłynęła jedna oferta od osoby prowadzącej inną aptekę na wydzierżawienie szpitalnej apteki w hallu wejściowym.

Diament, który nie błyszczy

Foto: Diament, który nie błyszczy
cz pt, 19 lipca 2019 08:02

W czerwcu dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży odebrał prestiżową nagrodę „Diamentów Forbesa”. Szpital został uznany za trzecią najszybciej rosnącą średnią firmę w województwie podlaskim. Podstawą do wyróżnienia były wyniki za 2017 rok. Łomżyński szpital zakończył go z zyskiem przekraczającym 10 milionów złotych. Niestety od tego czasu sytuacja ekonomiczno-finansowa placówki znacząco się popsuła. W 2018 roku szpital odnotował stratę przekraczająca 3 miliony złotych, a na ten rok starta szacowana jest już aż na 9 i pół miliona złotych. Póki co ani zarządzający szpitalem, ani pełniący funkcję właściciela zarząd województwa podlaskiego, nie widzą symptomów wskazujących, by w kolejnych latach sytuacja mogła ulec znaczącej poprawie.

Apteka w szpitalu do dzierżawy albo... do zamknięcia?!

Foto: Apteka w szpitalu do dzierżawy albo... do zamkn...
cz wt, 16 lipca 2019 08:04

- To był dla nas cios w plecy, bo dopiero co własnymi siłami i środkami uruchomiliśmy aptekę na parterze przy głównym wejściu, a teraz, zgodnie z przepisami ustawy o prawie farmaceutycznym, musielibyśmy ją zaledwie po roku działalności zamykać – mówi dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Staramy się nie dopuścić do zamknięcia apteki, dlatego ogłosiliśmy przetarg o wydzierżawieniu pomieszczeń o powierzchni 120 m² na okres 5 lat.

Cuch przewodniczący RS pogotowia

Foto: Cuch przewodniczący RS pogotowia
cz pt, 12 lipca 2019 13:27

Karol Cuch został nowym przewodniczącym Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Na funkcję tę pod koniec czerwca powołał go zarząd województwa podlaskiego, ale stosowana uchwała została opublikowana w tym tygodniu. Okazuje się, że zmieniono także RS WOPiTU.

Dramatyczny brak lekarzy specjalistów w szpitalu

Foto: Dramatyczny brak lekarzy specjalistów w szpitalu
cz pt, 12 lipca 2019 11:27

O tym, że trzech lekarzy specjalistów z oddziału ginekologii i położnictwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży złożyło wypowiedzenia informowaliśmy na początku czerwca. - To dobrzy i doświadczeni lekarze z długim stażem zawodowym, jednak szukają lżejszej pracy... - informowała dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor łomżyńskiego szpitala. Komplikująca się sytuacja w położnictwie to zaledwie mały fragment systemu personalnego, gdyż szpital potrzebuje jeszcze więcej lekarzy innych specjalizacji do przyjmowania pacjentów w poradniach i leczenia na oddziałach, do pracy na dyżurach nocnych oraz przeprowadzania operacji.

Kolejki do lekarzy specjalistów w Łomży były, są i...

Foto: Kolejki do lekarzy specjalistów w Łomży były, s...
cz pon, 08 lipca 2019 16:20

Rok i trzy miesiące trzeba czekać na przyjęcie w poradni przez endokrynologa w ramach NFZ, gdy pacjent ma problem z tarczycą, a 7 i pół miesiąca wynosi kolejka do gastroenterologa, gdy dokucza żołądek i jelita. Przed operacją zaćmy oczu potrzeba nie lada cierpliwości, bo terminy są za... 4 lata. „Sytuacja w zakresie list oczekujących na świadczenia nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego roku i jest stabilna” - informuje doktor Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Przypomina, że pacjenci pilni przyjmowani są nawet tego samego dnia, jak u ginekologa, urologa i neurologa dzieci. Zdaniem wicedyrektor, „okres wakacji nie powinien wpływać znacząco na wydłużenie list oczekujących, jednakże liczba specjalistów w Polsce jest niewystarczająca, a okres urlopowy i liczba lekarzy udzielających świadczenia może być w tym okresie mniejsza”.

Wymiany w Radzie Społecznej szpitala

Foto: Wymiany w Radzie Społecznej szpitala
cz pt, 05 lipca 2019 15:35

Andrzej Duda burmistrz Kolna zastąpił Artura Ciborowskiego, dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Łomży na funkcji przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Zarząd województwa podlaskiego powołał nową Radę. Weszli do niej m. in.: wójtowie gmin Łomża i Wizna oraz burmistrz Jedwabnego.

Ostatnie chwile na SMS-y na PEDIATRĘ z Łomży w FINALE PEDIATRA ROKU Hipokrates 2019!

Foto: Ostatnie chwile na SMS-y na PEDIATRĘ z Łomży w ...
JJS pt, 05 lipca 2019 14:20

Nominację otrzymała lekarz pediatra Joanna Zacharzewska specjalista neurologii dziecięcej z Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży oraz Poradni Neurologicznej Dziecięcej NZOZ Alfa.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę