Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 stycznia 2023 napisz DONOS@

Kiedy powinniśmy się udać do psychoterapeuty?

JJS cz, 03 listopada 2022 15:03

Każdy z nas, raz na jakiś czas, musi radzić sobie w trudnych sytuacjach. Rozwód, żałoba, rozstanie, przemoc fizyczna czy psychiczna sprawia, że trudno poradzić sobie ze swoimi emocjami. W każdej z takich sytuacji możemy odwiedzić gabinet psychoterapii. Z zakresu psychoterapii możemy spotkać takie dziedziny jak psychoterapia par, psychoterapia indywidualna czy psychoterapię dzieci. Jak jednak wybrać psychoterapię indywidualną? Gdzie i kiedy się udać? W czym pomoże nam psycholog, w czym psychoterapeuta? Czym różni się psycholog dzieci, psychoterapeuta dzieci lub specjalista psychologii uzależnień? Gdzie jest najlepsza psychoterapia warszawa?

Inwestycja w kolagen - czy to dobry pomysł?

JJS pon, 31 października 2022 13:30

Od pewnego czasu coraz więcej osób decyduje się na zakup naturalnego kolagenu. Wiele ludzi nie ma jednak pojęcia, dlaczego coś takiego mogłoby im się faktycznie przydać i oni dalej korzystają z powszechnie dostępnych kremów, maści i odżywek. To, że chcemy dobrze wyglądać i dobrze się czuć to normalna sprawa – ale niestety często po drodze popełniamy wiele błędów i dlatego też nie osiągamy oczekiwanych rezultatów.

Maść na oparzenia i inne kosmetyki po opalaniu. Który wybrać?

JJS pon, 31 października 2022 07:34

Stęsknieni słońca i wakacji Polacy często narażają się na nieprzyjemne oparzenia. Zbyt duża dawka promieniowania na raz powoduje wysuszenie, przegrzanie, zaczerwienienie i podrażnienie. Nie musisz czekać, aż samo przejdzie - odpowiednia krem, żel lub maść na oparzenia pozwolą Ci doznać ukojenia i przyspieszyć regenerację skóry. Niektóre produkty mają też właściwości utrwalające opaleniznę. Poznaj opcje dostępne na rynku.

Jedno życie może uratować osiem innych

mm pt, 28 października 2022 19:23

W Polsce na przeszczep serca dzieci czekają średnio ponad 450 dni. Jak alarmują transplantolodzy, rocznie kilkoro dzieci umiera z powodu braku dawcy. Mamy doskonale wykształconą kadrę oraz najnowocześniejszy sprzęt. Jednak na co dzień lekarze spotykają się z bardzo niską świadomością społeczną na temat transplantacji, a szczególnie transplantacji dziecięcych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Fundacja BGK, której fundatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy ze Śląskim Centrum Chorób Serca, zaangażowała się w ogólnopolską akcję budującą świadomość problemu transplantacji u najmłodszych „Twoje tak ma moc!”.

O ziołach na ANS-ie

mm śr, 26 października 2022 09:32

Botanicy, fitoterapeuci, osoby zaangażowane w ochronę unikalnych gatunków roślin przed zanikaniem z ekosystemu, czy pasjonaci krajowej flory i naturalnej medycyny spotkali się w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, by w roku Jakuba Wagi porozmawiać o ziołach, lekach ziołowych i epigenetyce.

Wizyta u lekarza w sezonie jesienno-zimowym

JJS wt, 25 października 2022 08:21

W sezon jesienno-zimowy to czas kiedy w przychodniach lekarskich tłumnie tłoczą się potrzebujący porady lekarskiej pacjenci. Na każdym kroku bardzo łatwo przeziębić się lub zarazić wirusem przenoszonym drogą kropelkową. Za moment rozpocznie się sezon grypowy, który także znacznie ogranicza dostępność do lekarzy pierwszego kontaktu. Jak wobec tego uzyskać receptę na potrzebne leki bez konieczności wizyty lekarskiej i przebywania w niekończącej się kolejce innych chorych?

Teleporada online- krok po kroku

JJS pon, 24 października 2022 12:27

Podczas okresu trwania pandemii oraz wprowadzonego lockdownu kontakty z innymi ludźmi, a w szczególności z lekarzami zostały nam znaczni ograniczone. Wstępy do placówek medycznych w tym okresie były nie lada wyzwaniem stąd wziął się pomysł zorganizowania teleporad online, z których wiele osób korzysta do tej pory. Najczęstszym problemem, z jakim dzwonimy na teleporadę, jest przeziębienie lub rutynowe schorzenie, podczas których wizyta w gabinecie lekarskim nie jest koniecznością, a wszystkiego możemy dowiedzieć się podczas połączenia telefonicznego, lub przez internet.

Jakie usługi świadczy dentysta w zakresie stomatologii zachowawczej?

JJS pon, 17 października 2022 08:41

Usuwanie zębów zawsze powinno się traktować jak ostateczność, dlatego gabinet stomatologiczny należy odwiedzać co najmniej raz w roku. Optymalnie pacjent powinien zgłaszać się na kontrolę uzębienia raz na 6 miesięcy, gdyż wtedy wykonywanie zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej przynosi najlepsze rezultaty. Co wchodzi w zakres zabiegów z tej grupy usług dentystycznych?

Retinoskopia – jedno z najpopularniejszych badań okulistycznych

JJS cz, 13 października 2022 07:54

Retinoskopia, nazywana także skiaskopią, jest jedną z podstawowych metod badania refrakcji oka. Pozwala stwierdzić wadę wzroku wyrażoną w dioptriach i na tej podstawie dobrać odpowiednie okulary korekcyjne. Wykonując retinoskopię, lekarz okulista może stwierdzić, czy pacjent cierpi na krótkowzroczność, nadwzroczność lub astygmatyzm. Badanie jest łatwe i szybkie do przeprowadzenia. Nie wymaga też czynnego udziału pacjenta, więc staje się szczególnie wskazane w przypadku osób, z którymi jest utrudniony kontakt. Na czym polega retinoskopia i jakie są wskazania do jej przeprowadzenia?

Moment na rozdawanie tabletek jodku potasu jeszcze nie nadszedł

mm pt, 07 października 2022 15:28

Nie należy rozdawać jodku potasu mieszkańcom. Ten moment jeszcze nie nadszedł. Taki wniosek płynie z odpowiedzi jaką od wojewody otrzymał prezydent Łomży.

Pieniądze dla szpitala na sprzęt i remonty

mm śr, 05 października 2022 17:32

W ciągu tygodnia w Białymstoku zapadły korzystne decyzje dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Są to dotacje z budżetu województwa podlaskiego, zaaprobowane przez Zarząd i Sejmik Podlaski, opiewające w sumie na 1 milion 800 tysięcy złotych.

Jak prawidłowo dbać o uszy?

JJS pon, 26 września 2022 08:30

Dbanie o uszy jest niezwykle ważne. Właściwa pielęgnacja chroni je przed szkodliwymi dźwiękami i substancjami (takimi jak woda) oraz pomaga zapobiegać utracie słuchu. Jak dbać o uszy?

Profilaktyka chorób pasożytniczych

mm cz, 22 września 2022 09:02

Pasożyty – relikt przeszłości? Nic bardziej mylnego! Co czwarta osoba jest zakażona pasożytem. Wrzesień to dobry czas, aby przypomnieć dzieciom zasady higieny. Dzięki temu sami unikniemy zarażeniu i zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się pasożytów. Pasożyty nie są w stanie żyć samodzielnie przez dłuższy czas. Żywią się krwią lub tkankami żywiciela, powodując jego wyniszczenie. Występują powszechnie w przyrodzie: w glebie, w wodzie, na brudnych owocach lub warzywach.

Czwarta dawka szczepionki przeciw Covid-19 dla wszystkich 12+

mm cz, 15 września 2022 13:41

Od piątku 16 września 2022 roku drugą dawkę przypominającą przeciw Covid-19 będą mogły zaszczepić się wszystkie osoby w wieku 12+, które pierwszą dawkę przypominającą przyjęły przynajmniej trzy miesiące wcześniej.

Jak uśmiech może pomóc zrobić dobre pierwsze wrażenie?

JJS cz, 15 września 2022 09:59

Ludzie mają tendencję do oceniania się nawzajem i tworzenia opinii na swój temat na podstawie wyglądu, zachowania, manier, odzieży czy szeroko pojętego ogólnego wrażenia. Pod tym kątem najważniejsze jest pierwsze spotkanie, a dokładnie jego pierwszych kilka chwil, które najdłużej pozostają w pamięci i mogą rzutować nawet na resztę znajomości. Zadziwiająco duży wpływ na pierwsze wrażenie ma uśmiech. Jak działa na ludzi i dlaczego warto nosić go na twarzy?

Mniszek lekarski - Właściwości, zastosowanie i działanie

JJS pon, 12 września 2022 08:11

Mniszek lekarski to powszechnie znany kwiat, który spotkamy na polskich łąkach i trawnikach. Potocznie nazywany jest mleczem, choć nie jest to ta sama roślina. Mniszek wyróżnia się unikalnymi właściwościami zdrowotnymi. Na co działa mniszek lekarski i jakie jest zastosowanie tego kwiatu?

Alkohol a rak. Co warto wiedzieć

mm śr, 07 września 2022 18:54

Kiedyś uważano, że niewielkie ilości alkoholu spożywane sporadycznie nie szkodzą, ale dziś już wiemy, że to nieprawda. Spożywanie etanolu w jakiejkolwiek postaci i ilości znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na aż siedem nowotworów złośliwych. W mniejszym stopniu na pozostałe również.

Dyrektor szpitala z nagrodą od marszałka

mm śr, 07 września 2022 09:56

Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor łomżyńskiego szpitala, otrzymał 70 tysięcy złotych nagrody za 2021 rok. W tym czasie szpital osiągnął 0,5 mln zł zysku, choć na działalności podstawowej 19 mln zł straty.

Szczepienia przeciw grypie

mm pt, 02 września 2022 08:52

1 września ruszyły szczepienia ochronne przeciw grypie – przekazuje NFZ, a prowadzone są w aptekach i placówkach medycznych.

Jak wygląda rekonwalescencja po laserowej korekcji wzroku? Sprawdź!

JJS pon, 29 sierpnia 2022 12:39

Czy wiesz, że ok. 72% Polaków ma kłopoty z wyraźnym widzeniem1? Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na noszenie okularów korekcyjnych albo soczewek. Laserowa korekcja wzroku to coraz częściej wykonywany zabieg, który nieodwracalnie poprawia jakość życia. Sprawdź, jak wygląda rekonwalescencja po użyciu przez lekarza lasera na oczy.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę