Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 16 lipca 2020 napisz DONOS@

Nagła zmiana dyrektora ZPOZ

Foto: Nagła zmiana dyrektora ZPOZ
cz śr, 01 lipca 2020 13:45

Stanisław Studencki został odwołany z funkcji dyrektora Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży. To jednostka, która zatrudnia blisko 80 osób i świadczy podstawową opiekę zdrowotną dla ponad 36 tysięcy pacjentów z gmin powiatu łomżyńskiego, ale także dla znacznej część mieszkańców Łomży. Nagłą decyzję o odwołaniu dyrektora podjął wczoraj zarząd Powiatu Łomżyńskiego. Przyczyną miały być wyniki kontroli jaką przed rokiem w ZPOZ przeprowadził Narodowy Fundusz Zdrowia. Podległa starostwu powiatowemu jednostka ma mu teraz oddać ponad 1 milion 200 tysięcy złotych. To skutki wykrytych nieprawidłowości w leczeniu tylko jednego pacjenta.

Koronawirusa w mieście będzie jeszcze więcej...

Foto: Koronawirusa w mieście będzie jeszcze więcej...
cz śr, 01 lipca 2020 10:43

200 decyzji dotyczących kwarantanny wydał wczoraj łomżyński Sanepid. Zdecydowana większość z nich dotyczyła osób z kontaktów z zakażonymi SARS-CoV-2 zakonnicami z bezhabitowego Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej. W tej chwili, w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, kwarantanną objętych jest już 223 mieszkańców Łomży i 80 z okolicy miasta. Sanepid wykrył także nowe źródło zakażenia. Miało ono być w jednej ze szkół podstawowych. Jak jak wyjaśniała po południu Julia Gulanowska z Sanepidu - to szkoła z terenu powiatu łomżyńskiego, a nie miasta Łomża. Dziś do oficjalnej ministerialnej listy osób zakażonych dopisano jedną osobę z Łomży.

Kolejne zakażenia w Zgromadzeniu Sióstr Służek

Foto: Kolejne zakażenia w Zgromadzeniu Sióstr Służek
cz wt, 30 czerwca 2020 10:58

Większość zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej jest zakażona koronawirusem. Trwają badania pozostałych zakonnicy i ich kontaktów. To siostry bezhabitowe, które m.in. prowadzą Niepubliczne Przedszkole Katolickie w Łomży, ale także posługują w instytucjach kościelnych. Wczoraj zdecydowano o ogłoszeniu zamknięcia w Klasztorze Ojców Kapucynów w Łomży. Sanepid ograniczenie kontaktów zalecił także duchownym w innych instytucjach kościelnych, które mogły mieć kontakty z chorymi siostrami. W związku z tym wprowadzono pewnego rodzaju „zamknięcie” Kurii Diecezjalnej w Łomży, która – jak tłumaczy ks. Jan Krupka - „przeszła na pracę zdalną”.

Dużo nowych zakażeń w Łomży

Foto: Dużo nowych zakażeń w Łomży
cz wt, 30 czerwca 2020 10:41

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali we wtorkowe przedpołudnie o 20 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W tej grupie jest 10 osób z Łomży i 8 z powiatu grajewskiego.

Koronawirus w Zgromadzeniu Sióstr Służek

cz pon, 29 czerwca 2020 11:36

Nowe ognisko zakażeni koronawirusem w Łomży zidentyfikowano w Zgromadzeniu Sióstr Służek NMP Niepokalanej. - Zakażenie potwierdzono u dwóch sióstr zakonnych – podje Julia Golanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano- Epidemiologicznej w Łomży zaznaczając, że osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną.

Lawinowo przybywa zakażonych w Łomży

Foto: Lawinowo przybywa zakażonych w Łomży
cz pon, 29 czerwca 2020 10:44

Kolejne 10 zakażeń koronawirusem w Łomży i najbliższej okolicy potwierdziły służby sanitarne. Od 16 czerwca potwierdzono u nas już zakażenia 48 osób i spodziewane są dodatnie wyniki kolejnych. Służby sanitarne biją na alarm. W mieście i regionie zidentyfikowano kilka niezależnych od siebie źródeł zakażenia. Teraz to w Łomży najszybciej w województwie przybywa zakażonych.

6 nowych zakażeń w Łomży, 19 w województwie

Foto: 6 nowych zakażeń w Łomży, 19 w województwie
cz nie, 28 czerwca 2020 21:27

Dziecko, dwie kobiety i trzech mężczyzn to nowe zakażenia koronawirusem w Łomży, o których poinformowano w niedzielę. Obecnie za zakażonych w mieści i najbliższej okolicy zakażonych jest 38 osób. Od początku pandemii zakażenie SARS-CoV-2 wykryto już u 78 osób. 40 z nich – zakażonych w marcu, kwietniu i maju zwalczyło wirusa.

Kolejne nowe zakażenia koronawirusem

Foto: Kolejne nowe zakażenia koronawirusem
cz so, 27 czerwca 2020 10:50

O 9 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaski poinformowały w sobotę służby sanitarne. Wśród nich jest jedna osoba z Łomży i dwie osoby z powiatu łomżyńskiego. W tej chwili za zakażonych w mieście i najbliższej okolicy uznaje się 32 osoby. To więcej niż w szczycie pierwszej fali zakażeń z kwietnia.

Liczba zakażonych ciągle rośnie

Foto: Liczba zakażonych ciągle rośnie
cz pt, 26 czerwca 2020 10:42

Druga fala koronawirusa w Łomży będzie wyższa niż pierwsza. Służby sanitarne wykrywają kolejne zakażenia. Dziś poinformowano o dwóch nowych przypadkach z Łomży i w sumie 15 w województwie podlaskim. Źródłem zakażenia w mieście jest MPWiK, ale także imprezy rodzinne, na których pojawiły się osoby zakażone. W poniedziałek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży apelował o ostrożność i rozwagę informując, że jedna osoba zakażona była na weselu, inny zakażony był na uroczystości pierwszej komunii świętej, a kolejny na jeszcze innej imprezie rodzinnej zorganizowanej w mieście. Teraz potwierdzane mają być zakażenia wśród kolejnych gości tych imprez.

Karetki na koronawirusa

Foto: Karetki na koronawirusa
cz cz, 25 czerwca 2020 12:41

Wicemarszałek Marek Olbryś i przewodniczący Sejmiku województwa Podlaskiego Bogusław Dębski przekazali kluczyki do trzech karetek pogotowia, które trafią do Łomży, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego. Nowe ambulanse kosztowały 1,5 mln zł, a pieniądze na ich zakup pochodziły z środków unijnych w ramach RPO na walkę z koronowirusem SARS-CoV-2.

Nowe zakażenia w Łomży

Foto: Nowe zakażenia w Łomży
cz cz, 25 czerwca 2020 10:44

O czterech nowych przypadkach zakażenia wśród mieszkańców Łomży i jednym wśród mieszkańców powiatu łomżyńskiego poformowały służby. Kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, a pozostali zakażeni są w izolacji domowej. W sumie w mieście i najbliższej okolic za zakażonych uznawanych jest już 27 osób. W całym województwie podlaskim zakażonych jest 315 osób. Dziś do tej listy dopisano 14 osób, a skreślono z niej 3 z powodu zwalczenia wirusa.

Więcej zakażonych i podejrzanych

Foto: Więcej zakażonych i podejrzanych
cz śr, 24 czerwca 2020 10:51

Starsza kobieta z Łomży to nowy, potwierdzony w środowe przedpołudnie przypadek zakażenia koronawirusem w mieście. Kobieta jest hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. W całym województwie podlaskim poinformowano dziś o zakażeniu 13 osób. W sumie za zakażonych w tej chwili w województwie uznawanych jest już ponad 300 osób. Po potwierdzeniu kolejnych zakażeń szybko przybywa osób objętych kwarantanną. Tylko w Łomży objętych jest nią już 168 mieszkańców.

Wojewoda: Miejsca zabezpieczać stanowiskowo, nie blokować całych oddziałów

Foto: Wojewoda: Miejsca zabezpieczać stanowiskowo, ni...
cz wt, 23 czerwca 2020 11:22

- Będzie to duże ułatwienie dla pacjentów z Łomży i terenu łomżyńskiego – mówi Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski ogłaszając podjęcie wczoraj decyzji o „odmrożeniu” Stacji Dializ i Oddziału Nefrologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Stacja i oddział były jednymi z kilku, które po odblokowaniu szpitala 1 czerwca nadal pozostały tylko dla osób zakażonych i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Ponownie ma zacząć pracę od 1 lipca.

5 nowych zakażeń w Łomży

Foto: 5 nowych zakażeń w Łomży
cz wt, 23 czerwca 2020 11:09

Do 21 wzrosła liczba osób aktualnie zakażonych koronawirusem w Łomży i najbliższej okolicy. Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 10 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Pięć z nich dotyczy mieszkańców Łomży.

Stacja dializ w Łomży będzie odmrożona

Foto: Stacja dializ w Łomży będzie odmrożona
cz pon, 22 czerwca 2020 17:54

Oddział nefrologii ze stacją dializ szpitala wojewódzkiego w Łomży ponownie zacznie przyjmować pacjentów bez koronawirusa. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podjął już decyzję, która jutro rano ma zostać publicznie ogłoszona. Jolanta Gryc ze szpitala potwierdza te informacje. O odmrożenie zablokowanej ponad trzy miesiące temu stacji dializ do wojewody apelowali lekarze i ponad 80 pacjentów, którzy teraz muszą jeździć na dializy do Białegostoku, Grajewa, Suwałk, Ełku, Ostrołęki czy Makowa Mazowieckiego.

Zakażonych szybko nam przybywa

Foto: Zakażonych szybko nam przybywa
cz pon, 22 czerwca 2020 10:56

Cztery kobiety z Łomży i jeden nastolatek z powiatu łomżyńskiego to kolejne osoby zakażone koronawirusem. Jedna z nich trafiła do szpitala, pozostałe są w domach. W całym województwie podlaskim w poniedziałek potwierdzono zakażenie u 23 osób. W tej chwili za zakażonych uznaje się już niemal 300 osób w województwie – czyli więcej niż w kwietniowym szczycie zakażeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży apeluje o ostrożność i mówi o osobach zakażonych, które w ostatnim czasie były w Łomży na weselu, pierwszej komunii i na imprezie rodzinnej... Po tych uroczystościach szybko przybywa zakażonych i osób objętych obowiązkową kwarantanną.

Dwa kolejne zakażenia w Łomży

Foto: Dwa kolejne zakażenia w Łomży
cz nie, 21 czerwca 2020 11:03

Do 11 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Łomży. W niedzielę poinformowano o kolejnych dwóch potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych zakażeniach w mieście i w sumie o 15 w województwie podlaskim. Druga fala koronawirusa w województwie już teraz jest taka sama jak pierwsza z kwietnia. Wówczas za zakażonych jednocześnie uznawanych było maksymalnie 276 osób, a dziś jest to 275 osób.

Nowe zakażenia także w Łomży

Foto: Nowe zakażenia także w Łomży
cz so, 20 czerwca 2020 11:38

W sobotę Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o 15 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 6 z nich dotyczy mieszkańców Łomży. Dwóch z nowych zakażonych przebywa w szpitalu.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz pt, 19 czerwca 2020 10:43

14 nowych zakażeń i kolejna ofiara śmiertelna koronawirusa w województwie podlaskim. Służby przelazły oficjalny komunikat o nowych zakażeniach, ale na liście jest tylko 1 osoba z Łomży - kobieta w sile wieku z Łomży, która przebywa w izolacji domowej.

Zakażenia koronawirusem w MPWiK

Foto: Zakażenia koronawirusem w MPWiK
cz pt, 19 czerwca 2020 10:14

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji potwierdziło, że nowe zakażenia koronawirusem dotyczą pracowników tej spółki. - Na dzień dzisiejszy tj 19.06.2020 r. potwierdzone jest zakażenie u 4 pracowników MPWiK – czytamy w przekazanej nam odpowiedzi na pytania.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę