Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Od dziś szczepienia dla 12-latków

Można zapisywać na szczepienia dzieci, które ukończyły 12 lat. Od dziś zostały przygotowane dla nich e-skierowania na szczepienie przeciwko Covid-19.

Na dzień 7. czerwca w Polsce w pełni zaszczepiono ponad 8 mln osób, a dynamika szczepień osłabła. Rządzący rozszerzają więc możliwość szczepień dla kolejnej, znacznej grupy obywateli. Od dziś osoby, które ukończyły 12 lat mają przygotowane e-skierowania na szczepienia. W sumie w Polsce uczniów w wieku 12-18 lat  jest około 2,6 mln. Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk powiedział, że szczepienia osób w wieku 12-15 lat będą odbywały się na tych samych zasadach, co dla młodzieży w wieku 16-18 lat. Szczepienia przeciw Covid-19, podobnie jak u dzieci starszych, będą odbywać się w obecności rodzica lub opiekuna prawnego i to oni muszą wyrazić na to zgodę. 

W czerwcu w szkołach ma odbyć się akcja informacyjna na temat szczepień. Natomiast między 13-17 września, szczepienia mogłyby się odbywać w szkołach.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę