Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Ginekologia zacznie przyjmować pacjentki bez Covid

Poprawiła się sytuacja z przywracaniem szpitala pacjentom bez Covid-19 i bez podejrzenia zakażenia koronawirusem. - Covidowe są teraz tylko trzy oddziały: zakaźny, noworodkowy i ginekologiczno-położniczy - mówi Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - W najbliższych dniach, decyzją Wojewody Podlaskiego, Ginekologia będzie pracować hybrydowo, m.in., realizując zabiegi operacyjne u pacjentek niezakażonych i bez podejrzenia zakażenia. Natomiast Położnictwo nadal pozostaje wyłącznie dla pacjentek zakażonych Covid-19.

W połowie czerwca 2021 r., czyli 15. miesięcy po ogłoszeniu stanu epidemii w Polsce, łączna liczba łóżek w łomżyńskim szpitalu wynosi 424, w tym 103 łóżka są covidowe. Jolanta Gryc zapowiada jednak, że od wtorku, 15. czerwca, liczba łóżek covidowych będzie zmniejszona o jedną czwartą - do 76. Obecnie w całym szpitalu przebywa zaledwie 5 pacjentów z zakażeniem Covid-19. 

Następujące oddziały mogą przyjmować pacjentów zwykłych i mają też możliwość przyjęcia covidowców albo z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: laryngologiczny, okulistyczny, neurologiczny, nefrologiczny, Oddział Intensywnej Terapii. Dwa razy więcej oddziałów w ogóle nie przyjmuje pacjentów covidowych: rehabilitacja, wewnętrzny, kardiologiczny, ortopedyczny, płucny, chirurgiczny, psychiatryczny, onkologiczny, urologiczny.

Odwiedziny, msze święte i stołówka
- Odwiedziny w szpitalu, ze względów epidemiologicznych, są ograniczone - informuje Pani Gryc. - Odwiedziny pacjentów z zakażeniem Covid-19 są wstrzymane. Poradnie specjalistyczne pracowały i pracują czasy czas, podobnie zakłady diagnostyczne. Obecnie jest większa dostępność do zabiegów operacyjnych i łóżek szpitalnych dla pacjentów niezakażonych i bez podejrzenia zakażenia.

Msze święte w Kaplicy Szpitalnej na parterze odprawiane były przez cały czas, ale - również ze względów epidemiologicznych - pacjenci i osoby z zewnątrz nie uczestniczyli  w nabożeństwach. W najbliższych dniach Kaplica Szpitalna będzie ponownie dostępna dla pacjentów, oczywiście, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bufet szpitalny, nazywany stołówką na parterze, funkcjonuje normalnie, jednak na razie mogą z niej korzystać wyłącznie pracownicy szpitala.  

Łomżyński szpital przyjął w okresie od 15. marca w całym roku 2020 na oddziały - hospitalizacje: 739 pacjentów z Covid-19 oraz 9 287 pacjentów niezakażonych Covid-19.

Przez 5 miesięcy roku 2021 (od 1. stycznia 2021 do 31. maja 2021) liczba hospitalizacji chorych zakażonych była znacznie wyższa: 1 009 pacjentów z Covid-19 oraz 4 910 pacjentów niezakażonych Covid-19.

Mirosław R. Derewońko

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę