Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Ginekologia i położnictwo wreszcie otwarte

- Od poniedziałku zaczynamy przyjmować pacjentki do porodu niecovidowe, tzw. ujemne, zgodnie z decyzją wojewody podlaskiego - cieszy się z postępującej normalizacji dr Anita Świętochowska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Będziemy jednocześnie z Łomży i powiatu łomżyńskiego mogli przyjmować pacjentki z covidem i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Od połowy października 2020, gdy wojewoda Oddział Ginekologiczno-Położniczy przeznaczonych dla pacjentek covidowych z województwa, kobiety z Łomży mogły rodzić dzieci w szpitalach sąsiednich miast, m.in., w Ostrołęce, Kolnie i Zambrowie oraz Białymstoku i Warszawie.

Pełnomocnik dyrektora szpitala Jolanta Gryc mówi, że Szpital Wojewódzki od 1. lipca nie realizuje świadczeń zdrowotnych III poziomu specjalistyki dla pacjentów z Covid-19. Decyzja wojewody podlaskiego z 30. czerwca 2021 r. spowodowała zlikwidowanie łóżek covidowych na oddziałach specjalistycznych. Pacjentki z patologią ciąży i do porodu  mogą zgłaszać się od poniedziałku do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.
- Pacjentki ciężarne z zakażeniem Covid-19 mogą być leczone w każdym szpitalu, posiadającym Oddział Ginekologiczno-Położniczy - wyjaśnia pełnomocniczka. - Aktualnie odbywa się przygotowywanie i dezynfekcja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Dzięki temu, 5. lipca oddział wróci do normalnej pracy i będą mogły być przyjmowane pacjentki niezakażone. 

Nowa decyzja wojewody podlaskiego ma i taki skutek, że znacząco zmniejszyła się liczba łóżek covidowych w szpitalu.
- Obecnie szpital zabezpiecza: 1 łóżko intensywnej terapii dla dorosłych, 2 łóżka respiratorowe i 28 łóżek na oddziale zakaźnym dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych oraz 6 łóżek obserwacyjnych na SOR dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia - wylicza Pani Gryc. - Tym samym zwiększyła się liczba łóżek dla pacjentów niezakażonych Covid-19. Pacjenci z Covid-19, wymagający pomocy specjalistycznej w trybie stacjonarnym, mogą być hospitalizowani w każdym szpitalu, posiadającym dany zakres specjalistyki.  

Przypomnijmy, że oddział w części ginekologicznej wojewoda uwolnił dwa tygodnie wcześniej. 

Mirosław R. Derewońko

 

Ginekologia zacznie przyjmować pacjentki bez Covid

Ginekologia i położnictwo tylko dla podejrzanych i z covidem

Położnictwo ma przyjąć pacjentki od czwartku

Kolejny oddział szpitala zwolniony z jednoimienności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę