Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńscy Medycy odznaczeni

Główne zdjęcie
Fot. prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda odznaczył osoby zasłużone w działalności na rzecz zwalczania epidemii SARS - CoV - 2. – Dziękuję, że chociaż w ten symboliczny Polska może, w imieniu wszystkich jej obywateli, podziękować za to, jacy Państwo jesteście i jak traktujecie przyjęte na siebie zobowiązania, do tego by służyć drugiemu człowiekowi, by służyć nauce i ją realizować – mówił zebranym Prezydent Andrzej Duda.

We wtorek (30 czerwca 2021r.), w Ogrodach Zewnętrznych Pałacu Prezydenckiego Prezydent Polski Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz zwalczania epidemii wirusa SARS-CoV-2. W swoim wystąpieniu Prezydent wyraził dumę, iż w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej może podziękować odznaczonym, przedstawicielom różnych dziedzin: medycyny, nauk medycznych, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, naukowcom, pracownikom laboratoriów, adeptom nauki polskiej za ich pracę podkreślając: "Wszyscy państwo służyliście jednej sprawie - drugiemu człowiekowi".

– Jestem wzruszony, że spotkał mnie ten zaszczyt, że w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej mogłem Państwu podziękować, wręczając te odznaczenia. Polska dziękuje Państwu za niezwykłą służbę dla Rzeczypospolitej, dla pacjentów, dla ludzi po prostu w tym niezwykle trudnym czasie – powiedział Prezydent podczas uroczystości.  

Decyzją Prezydenta Andrzeja Dudy, 12 pracowników i osób wspierających działalność Szpitala Wojewódzkiego w Łomży otrzymało Krzyże Zasługi.

Za zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych oraz w działalności naukowo-badawczej Złotym KRZYŻEM ZASŁUGI odznaczono: Joannę Chilińską, Irenę Dworakowską, Halinę Łupińską, Annę Markowską, Annę Matys, Pawła Radoma, Joannę Zajkowską, Izabelę Ziółek.

Srebrnym KRZYŻEM ZASŁUGI odznaczono: Anitę Świętochowską, Leszka Poppe, Piotra Owłasiuka.

Na odbiór czeka KRZYŻ ZASŁUGI Piotra Zengoty.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę