Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dalsze luzowanie obostrzeń, np. wesela do 150 osób

Główne zdjęcie
Minister zdrowia Adam Niedzielski Fot. gov.pl

Minister zdrowia Adama Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o poprawiającej się sytuacji epidemicznej w Polsce. Zapowiedział od niedzieli dalsze luzowanie życia społecznego i gospodarki.

Od 6 czerwca rząd przywraca funkcjonowanie sal zabaw dla dzieci, ale z limitem 1 osoba na 15m2. 

Limit wesel, komunii czy wszelakich zgromadzeń zostaje zwiększony do 150 osób, wcześniej wynosił 50.

Przywraca się także możliwość organizowania  targów, konferencji czy wystaw. W tym przypadku obowiązuje limit 1 osoba na 15 m. kw. 

Transport zbiorowy – 75% obłożenia danego środka transportu z obowiązkiem zakrywania ust i nosa 

Do limitów nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione. To po stronie osoby, która jest zaszczepiona, jest konieczność udowodnienia, że jest zaszczepiona albo posiada certyfikat UCC. Obecnie takim dowodem jest wydruk z IKP, po 10 czerwca dowodem będzie aplikacja mobilna.  

- To jest kluczowa informacja, bo jeżeli ktoś jest zaszczepiony, nie będzie liczony ani w limitach hotelowych, ani konferencyjnych, ani we wszystkich innych limitach, z którymi mamy do czynienia - powiedział minister. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę