Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Mobilny punkt szczepień do soboty

Mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19, uruchomiony przy centrum przesiadkowym, będzie działał do soboty (10.07). Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy być pełnoletnim, aby przyjąć jednodawkową szczepionkę.

Uruchomione 2 tygodnie temu, decyzją wojewody podlaskiego szczepienia w kontenerze, który stoi w centrum przesiadkowo-komunikacyjnym przy ul. Dworcowej 2, zostały przedłużone do soboty, 10 lipca. Zaszczepić się można  w godz. od 9 do 17. Do wtorku (6.07) jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson zaszczepiło się tu 627 osób. 

- Szczepienia są podstawą naszej ochrony przed koronawirusem, innej – skuteczniejszej – metody jeszcze nie wynaleziono. W naszym województwie wykonano do tej pory ponad 901 tys. szczepień, co przekłada się na ponad 412 tys. osób w pełni zaszczepionych - przypomina wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Szczepionka przeciw Covid-19 firmy Johnson&Johnson nazywa się Janssen. Podawana jest w jednej dawce osobom powyżej 18. roku życia. Oznacza to, że jednorazowe przyjęcie preparatu daje pacjentowi podobną odporność, jaką uzyskałby po przyjęciu dwóch dawek szczepionek pozostałych firm. Nie trzeba czekać kilku tygodni na drugą dawkę, co bardzo przyspiesza czynne uodpornienie.

W mieście Łomża zaszczepiło się do tej pory w pełni 33,1% mieszkańców, w powiecie łomżyńskim – 22,5%.

(źródło PUW)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę