Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Od dziś nie epidemia, a stan zagrożenia epidemicznego

Od dziś, 16. marca 2022 roku oficjalnie w Polsce nie obowiązuje już stan epidemii. Do końca września pozostał stan zagrożenia epidemicznego.

Stan epidemii w Polsce wprowadzono od 20 marca 2020 roku, a w związku z poprawą stanu epidemiologicznego, tj. mniejszą liczbą zakażeń i hospitalizacji, rządzący zdecydowali o zmianie prawa w tym zakresie. Stan epidemii to sytuacja prawna na określonym obszarze w związku z trwającą epidemią, a celem jej wprowadzania było podjęcie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych. Stan zagrożenia epidemicznego występuje w związku z ryzykiem wystąpienia, a działania mają mieć bardziej charakter profilaktyczny. 

Zniesienie epidemii nie przyniesie znaczących zmian. Wiele bowiem obostrzeń, z którymi mieliśmy do czynienia zostało zniesionych. Utrzymana została możliwość wysłania pracownika na pracę zdalną. Ważność zachowują okresowe badania BHP, a wstępne szkolenia BHP można robić on-line. Zawieszony przez Głównego Inspektora Pracy nadal jest obowiązek wykonywania badań okresowych w czasie pandemii Covid-19. W związku z tym pracodawcy nie powinni kierować pracowników na okresowe badania lekarskie w tym okresie. Pracodawca może także w dowolnym momencie wysłać bez zgody pracownika na 30 dni zaległego urlopu. 

W szpitalach i aptekach nadal powinniśmy zakrywać usta i nos maską. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę