Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Najlepsi w AgroLidze są z powiatu łomżyńskiego

Główne zdjęcie
Fot. wrotapodlasia.pl

Beata i Janusz Karwowscy z Kosaków zostali mistrzami wojewódzkiego etapu AgroLigi w kategorii Rolnicy, a w kategorii Firma tytuł mistrza otrzymało przedsiębiorstwo Sonarol Sp. j. Najda z Jedwabnego. Podlascy mistrzowie mieszkają i działają na terenie powiatu łomżyńskiego i to oni będą reprezentować nasz region na szczeblu krajowym konkursu branży rolnej.

- Dla mnie osobiście każdy z Was tu obecnych jest czempionem, liderem, jest mistrzem produkcji roślinnej, zwierzęcej czy agrobiznesu – mówił obecny na uroczystości wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lech Kołakowski. – Przez te 20 lat obraz polskiej wsi zmienił się na lepsze. Skutkuje to bardzo wysokim poziomem polskich gospodarstw. Dzisiaj niczym nie różnimy się od najlepszych gospodarstw niemieckich, francuskich czy duńskich. 

Zwycięscy rolnicy z Kosaków prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne, które zostało przejęte w 2000 roku przez Janusza i Beatę od jego mamy. Zajmują się produkcją mleka. Obecnie utrzymują 195 krów dojnych. 

Wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz zauważył, że poziom uczestników rośnie z roku na rok, co dowodzi odwagi pójścia do przodu wbrew przeciwnościom i potrzeby rozwoju.

Firma Sonarol powstała w stycznia 1997 roku jako hurtownia, a następnie producent części do maszyn rolniczych oraz automatycznych poideł dla bydła i trzody chlewnej, wykonywanych w oparciu o własne nowatorskie rozwiązania. Obecnie zajmuje ponad 42 tys. mkw powierzchni produkcyjnych,  zatrudnia blisko 700 osób i w 2020 roku osiągnęła prawie 300 mln zł przychodu. Produkty marki „SONAROL” można spotkać już nie tylko w Polsce czy Unii Europejskiej, ale również w krajach Azji, Ameryki, Australii a nawet Afryki. Eksport odbywa się do 27 krajów, na 5 kontynentach. 

Wyłonieni mistrzowi etapu wojewódzkiego będą reprezentować nasz region w konkursie AgroLigii na szczeblu krajowym.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę