Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Właściciel SONAROL-u Wzorowym Agroprzedsiębiorcą RP

Stanisław Najda, właściciel firmy SONAROL, która w tym roku świętuje swoje 25-lecie, uhonorowany został tytułem Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2021-2022. Uroczystość odbyła się w środę w Pałacu Belwederskim w Warszawie.

– Państwa codzienna ciężka praca doczekała się dziś nagród. Chciałbym za tę pracę bardzo podziękować. To właśnie Wy codziennie budujecie i rozwijacie polską wieś i produkujecie oraz przetwarzacie produkty spożywcze, zapewniając nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe - dzięował sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik podczas uroczystej gali wręczenia nagród, gdzie laureatem w kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP został Stanisław Najda, właściciel firmy SONAROL.

To już 31. edycja konkursu, który ma na celu uhonorowanie, nobilitację oraz promocję liderów wśród agroprzedsiębiorców, rolników, a także przedstawicieli szeroko rozumianej obsługi gospodarki żywnościowej w Polsce. Organizowany przez Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO oraz Stowarzyszenie AgroBiznesKlub, a pod honorowym patronatem Henryka Kowalczyka - Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W sumie nagrodzono 17 przedsiębiorców w 5 kategoriach: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP, Zasłużony Promotor Agrobiznesu, Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wybitny Promotor Agrobiznezu, Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP.Laureaci przed odebraniem wyróżnień przechodzili pod szpalerem z szabel stworzonym przez zwycięzców z poprzednich lat. Wyróżnienia w konkursie przyznane zostały w formie oficerskich szabli lub buzdyganów.

Laureatom odznaczenia “Zasłużony dla Rolnictwa” wręczył wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik.

Firma Sonarol powstała w styczniu 1997 roku. Początki swojej działalności miała w branży rolniczej - prowadziła produkcję i hurtową sprzedaż części do maszyn rolniczych wykonywanych w oparciu o własne nowatorskie rozwiązania. Mimo poszerzenia swojej działalności, między innymi w produkcję stolarki okiennej i płyt styropianowych, dział rolniczy jest stale wzmacniany i unowocześniany. W zakładzie maszyn rolniczych i przemysłowych w Jeziorku produkowane są m.in. ładowacze czołowe oraz osprzęt do ładowaczy, ładowarek i miniładowarek. Firma zatrudnia około 700 osób i w 2020 roku osiągnęła prawie 300 mln zł przychodu.

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę