Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Centrum handlowe przy Spokojnej i Piłsudskiego

Główne zdjęcie
Widok od ulicy Piłsudskiego

Rośnie pierwszy market budowlany spod żółto-niebieskiego logo w Łomży. Planowany wstępnie na 15 grudnia termin oficjalnego otwarcia, powinien być dotrzymany.

U zbiegu ulic Spokojnej i Piłsudskiego powstaje pierwszy obiekt nowego Parku Handlowego Mackiewicz. Na prawie 6,5 hektarowej działce po dawnym Gaspolu ma powstać pięć budynków centrum handlowego oraz rozbudowa istniejącego. W pierwszym etapie planowane jest wykorzystanie prawie 4,5 ha na potrzeby centrum. Łączna powierzchnia użytkowa obiektów handlowych ma wynieść około 1,75 ha, a łączna powierzchnia użytkowa projektowanych parkingów prawie 2 ha.

Prace przy pierwszym budynku o powierzchni użytkowej 3070m2 dobiegają końca. To tu od połowy grudnia br. ma działać Castorama, market budowlany. 

Inwestor Marek Mackiewicz mówił, uzależniając to od sprzyjających warunków, o kolejnych obiektach. W mediach słyszymy o zbliżającym się kryzysie. Dla jednych będzie to próba przetrwania, dla innych moment na wzrost.  

Prezydent Łomży w wydanej niedawno decyzji środowiskowej zdradził kilka szczegółów nowego centrum handlowego. Poza pobudowanym już budynkiem Castoramy planowana jest także przebudowa istniejącego budynku biurowego, z częściową zmianą sposobu użytkowania. Parter zostanie adoptowany do działalności handlowej (lokal 490m2), a góra pod biura. Parking dla tej części Parku Handlowego wyniesie około 5,5 tys. m2.  

Powstanie także drugi podobny budynek (jak Castorama) o powierzchni 3070m2 z parkingiem 5,8 tys. m2. W dalszej kolejności planowane jest postawienie kolejnych trzech piętrowych budynków o łącznej powierzchni użytkowej ok. 10 859 m2 oraz budowę parkingu naziemnego dla samochodów osobowych o powierzchni ok. 8,4 tys m2. W sumie na parkingach centrum ma łącznie zaparkować 500 pojazdów osobowych.

Z dokumentów opublikowanych przez Ratusz wynika, że dojazd do centrum ma być możliwy z 4 ulic: Alei J. Piłsudskiego, Akademickiej, Rotmistrza W. Pileckiego i Spokojnej. 

Z rosnących na działce 137 drzew wyciętych ma być 97. Wokół granic działki planowane jest wykonanie terenów zielonych. Będą to trawniki oraz niskie nasadzenia, a od strony południowo-zachodniej, przy ul. Rotmistrza Pileckiego, będzie to pas drzew. W miejsce usuniętych drzew mają być wykonane nowe nasadzenia. Ponadto inwestor od ulicy Spokojnej, celem ograniczenia uciążliwości hałasowej oraz zanieczyszczeń powietrza dla najbliższej zabudowy mieszkaniowej, ma wykonać pas zieleni o wysokości min. 1,5-2,0 m tworzącej zwartą barierę roślin.

 

Kolejny Park Handlowy powstaje w Łomży

Foto: Widok od ulicy Piłsudskiego
Foto: Widok od ulicy Spokojnej
Foto: Widok od ulicy Piłsudskiego
Foto: Widok aktualnego biurowca
Foto: Widok od ulicy Spokojnej
Foto: Widok od ulicy Spokojnej
mm
wt, 25 października 2022 13:51
Data ostatniej edycji: wt, 25 października 2022 17:47:10

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę