Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Blisko 6,5 mln zł na biznes w Łomży

Główne zdjęcie
Marek Olbryś i Leszek Krzyszkowiak

Zakłady Spożywcze BONA wdrożą linię produkcyjną i oprogramowanie, a Agencja Rozwoju Regionalnego w Łomży utworzy Centrum Rozwoju Biznesu. W ostatni roboczy dzień 2022 roku wicemarszałek województwa Marek Olbryś podpisał z beneficjentami umowy na dotacje w funduszy europejskich.

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży 5,7 mln zł dotacji przeznaczy na adaptację i rozbudowę siedziby na Centrum Rozwoju Biznesu. Ma tam się znaleźć nowoczesne wyposażenie, infrastruktura techniczna, szybkie łącza internetowe, pomieszczenia socjalne z serwisem, z tego korzystać będą mogli przedsiębiorcy. W budynku przewidziano także wirtualne biuro, które sprawdza się tym firmom, które nie chcą wynajmować pomieszczeń biurowych, a potrzebują adresu wynikającego z przepisów prawa. Nowoczesna przestrzeń biura coworkingowego skierowana ma być do freelancerów, którzy pracują głównie w domu czy kawiarni – czytamy w komunikacie. 

– Łomżyńskie Centrum Rozwoju Biznesu będzie miejscem, które realnie będzie wspierać wytwórców i producentów z regionu. Zaobserwowaliśmy, że przedsiębiorstwa mają ograniczenia w zakresie promowania swoich wyrobów. Nasz projekt stawia głównie na wsparcie w obszarze promocji i sprzedaży towarów – podkreśliła Joanna Karpowicz, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży.

Funkcjonujące od 30 lat Zakłady Spożywcze Bona planują wdrożenie do produkcji innowacyjnej gamy sosów,  nieoferowanych na rynku, a opartych na własnych pracach badawczo-rozwojowych. Z dotacji zostanie w tym celu zakupiona m.in. linia przemysłowa oraz odpowiednie oprogramowanie. Przyznane wsparcie to ponad 730 tys. zł.  Leszek Krzyżkowiak, prezes zarządu Zakładów Spożywczych BONA podkreślał, że firma bardzo mocna rozwija się w kierunku eksportowym i aby utrzymać trend rozwojowy, musi bardzo dużo inwestować w innowacyjność. Nowa linia ma służyć do produkcji sosów, szczególnie smakowych.

– Dzięki dotacjom na nowoczesną produkcję oraz innowacyjne rozwiązania dla nowo powstających firm możemy wesprzeć rozwój przedsiębiorczości w naszym regionie. Co ważne, inwestycje przyczynią się do tworzenia nowych miejsc pracy w powiecie łomżyńskim, co jest obecnie szczególnie istotne - zaznaczał Marek Olbryś.

Centrum Integracji Społecznej PRZYSTAŃ w Łapach, które prowadzi ks. Krzysztof Jurczak, proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach otrzymało na kolejnych podopiecznych blisko 250 tys. zł. Pieniądze posłużą na profilaktykę edukacyjną, a także na wyjazdy edukacyjno-krajoznawcze. 

źródło: podlaskie.eu

 

Foto: Marek Olbryś i Leszek Krzyszkowiak
Foto: Joanna Karpowicz i Marek Olbryś
Foto: Ks. Krzysztof Jurczak i Marek Olbrys

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę