poniedziałek, 06 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich

Grzegorz Gwizdon pon, 31 sierpnia 2015 11:32

Bez nazwy-1.jpg

Wielcy mistrzowie polskiego malarstwa

Grzegorz Gwizdon śr, 05 sierpnia 2015 17:01

Zaproszenie--na-www-gotowe.jpg Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży – dr Jerzy Jastrzębski oraz Dyrektor Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – dr hab. Michał F. Woźniak zapraszają 14 sierpnia 2015 roku, o godz. 17.00 do siedziby muzeum w Łomży, przy ul. Dwornej 22 C na otwarcie wystawy „Od Matejki do Witkacego. Malarstwa polskich mistrzów ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy”. Kuratorem wystawy jest Pani Monika Kosteczko-Grajek z bydgoskiego muzeum. Wystawa czynna do 11 listopada 2015 roku.

Niedziela na św. Rocha

Grzegorz Gwizdon pt, 31 lipca 2015 14:28

Baner-www.gif

„Matka Wieczności”

Foto: „Matka Wieczności”
Grzegorz Gwizdon śr, 01 lipca 2015 12:12

7 lipca 2015 roku, o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do siedziby Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Dwornej 22 C na otwarcie interdyscyplinarnej wystawy „Matka Wieczności” (malarstwo, rzeźba, ceramika). Jest to trzecia ekspozycja przygotowana przez Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie, ośrodek duchowości chrześcijańskiej, edukacji i kultury, działający od 2011 roku. W 2014 roku, w Łomży pokazano „Słowa na Wieczność” – drugą wystawę cyklu. Najnowsza (podobnie jak poprzednie) powstała z inspiracji tematyką dzieł dawnej sztuki sakralnej, które skrywa wnętrze hebdowskiej świątyni Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pomysłodawcą wystawy jest ojciec Eugeniusz Grzywacz – dyrektor Centrum Wiara i Kultura, pijar, historyk sztuki, duszpasterz i pedagog.

Kącik muzealny na Festynie Kapucyńskim

Foto: Kącik muzealny na Festynie Kapucyńskim
Grzegorz Gwizdon cz, 25 czerwca 2015 14:38

Na zaproszenie o. Mirosława Ferenca, proboszcza i gwardiana klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży, pracownicy Muzeum wzięli udział w festynie, który odbył się w niedzielę 21 czerwca 2015 roku, w przepięknie położonych i rzadko udostępnianych szerszej publiczności ogrodach kapucyńskich. Pomimo deszczowej a momentami burzowej pogody, zabawa była przednia, a zainteresowanych naszym kącikiem muzealnym z każdą godziną przybywało… Nawet upragnione słońce w końcu wyjrzało zza chmur!

Graficzny warsztat młodych doceniony

Grzegorz Gwizdon pon, 15 czerwca 2015 13:30

zaproszenie-duze.gif Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego (Łomża, ul. Długa 13) zaprasza 22 czerwca 2015 roku (poniedziałek) o godz. 12.00 na otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród laureatom 1. OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE WKLĘSŁODRUKU dla uczniów średnich szkół plastycznych, zorganizowanego przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Departamentu Szkolnictwa Artystycznego oraz Prezydenta Łomży.

Gry planszowe z IPN w muzeum

Foto: Gry planszowe z IPN w muzeum
Grzegorz Gwizdon śr, 10 czerwca 2015 14:34

W środę 3 czerwca 2015 roku w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży odbyły się nietypowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. W ramach Przystanku Historia „ środy z IPN” pracownicy białostockiego oddziału IPN zaprezentowali uczniom łomżyńskich podstawówek i gimnazjum niezwykle atrakcyjne gry planszowe. W zajęciach udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 2 , Szkoły Podstawowej nr 10 i Publicznego Gimnazjum nr 8.

Dzień Dziecka w muzeum

Foto: Dzień Dziecka w muzeum
Grzegorz Gwizdon wt, 02 czerwca 2015 10:15

Muzeum Północno-Mazowieckie wraz z Oddziałem dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży rozpoczęło świętowanie Dnia Dziecka już w sobotę, 30 maja. Na początku wystąpili mali artyści ze Szkoły Podstawowej nr 7, którzy zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy. „Leń” i , „Samochwała” w interpretacji 7-latków podbiły serca publiczności. Na scenie muzealnego dziedzińca zaprezentował się także Projekt Artystyczny Meandry. Tancerze oprócz pokazu narodowych tańców takich jak oberek czy kujawiak zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Wielkie podziękowanie adresujemy do pani Urszuli Kozikowskiej, która zorganizowała ten energetyczny koncert. Wystąpił też bardzo klimatyczny Mikroklimat z charyzmatyczną wokalistką Urszulą Wądołowską. Z kolei kwadrans dla amatorów sportu poprowadziła pani Justyna Żeleźnicka. Kolorowa chusta Klanzy służąca do rozgrywek sportowych nie była jedynym barwnym akcentem sobotniego święta, bowiem pani Marta Sawicka z sali zabaw „Świat Dziecka” wraz z animatorami malowali dziecięce buzie.

Święto muzealników

Foto: Święto muzealników
Grzegorz Gwizdon nie, 24 maja 2015 10:21

22 maja 2015 w Supraślu nasi muzealnicy uczcili Międzynarodowy Dzień Muzeów (przypadający 18 maja). Do auli Akademii Supraskiej przybyli przedstawiciele muzeów z Białegostoku, Łomży i Suwałk oraz Nowogrodu, Drozdowa, Supraśla i Bielska Podlaskiego. Uroczystość rozpoczęła się od ogłoszenia wyników XIII KONKURSU NA NAJCIEKAWSZE WYDARZENIE MUZEALNE 2014 ROKU W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM oraz wręczenia nagród i wyróżnień. Na konkurs wpłynęło 15 zgłoszeń.

Jedyna taka Noc w muzeum i w galerii

Foto: Jedyna taka Noc w muzeum i w galerii
Grzegorz Gwizdon nie, 17 maja 2015 15:13

Po raz czwarty Muzeum Północno-Mazowieckie gościło uczestników łomżyńskiej „Nocy Muzeów”. Tłumnie przybyli widzowie z zainteresowaniem oglądali wystawy stałe, w tym niedawno otwartą ekspozycję rzeźby ludowej „Kurpiowskie osóbki”oraz wystawy czasowe. Wielką ciekawość budziła zwłaszcza wystawa „Świat zmysłów”, na której widzowi poznawali tajniki budowy i funkcjonowania podstawowych narządów zmysłu uczestnicząc w doświadczeniach i eksperymentach. Dodatkową atrakcją był kiermasz wydawnictw „Stopki” i stoiska z pamiątkami, grafikami oraz biżuterią. Najnowsza wystawa Teresy Adamowskiej „zwabiła” do Galerii Sztuki Współczesnej setki widzów - miłośników jej talentu i malarskiego kunsztu. Artystka przez lata stworzyła własny świat malarski, w którym realność spotyka się z fantazją tworząc harmonijną całość o metaforycznym wydźwięku. Teresa Adamowska maluje portrety, sceny figuralne, pejzaże i kompozycje abstrakcyjne. Tym razem prezentuje portrety. Na wystawie znalazło się ponad 30 prac. Większość obrazów pochodzi z roku 2014 i 2015. Jest także kilka wcześniejszych, w tym intrygujące „Spotkanie w pracowni” - „artystyczny ukłon” w stronę wielkich polskich malarzy przełomu XIX i XX wieku z którymi łączy autorkę duchowa więź i „ współodczuwanie świata”. Duże zainteresowanie i żywe reakcje widzów wzbudziły natomiast autoportrety oraz podobizny córki artystki, a młodszych sympatyków sztuki zachwyciły pogodne sceny figuralne. Wystawa czynna do 14 czerwca 2015 roku.

Teresa Adamowska - portrety

Grzegorz Gwizdon pt, 08 maja 2015 16:09

baner-www-5.gif W czasie NOCY MUZEÓW 16 maja 2015 roku, o godz. 18.00 Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa portretowego Teresy Adamowskiej oraz na spotkanie z Autorką. Wystawa czynna do 14 czerwca 2015 roku.

Noc muzeów 2015

Foto: Noc muzeów 2015
Grzegorz Gwizdon so, 02 maja 2015 10:33

animacja-Noc-Muzeów.gif

Świat zmysłów.

Grzegorz Gwizdon wt, 28 kwietnia 2015 15:20

Zaproszenie--www.jpg

I Kongres Muzealników Polskich

Foto: I Kongres Muzealników Polskich
Grzegorz Gwizdon pon, 27 kwietnia 2015 14:12

W dniach 23-25 kwietnia 2015 roku przedstawiciele Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży - dyrektor Jerzy Jastrzębski oraz Urszula Kuczyńska i Karolina Skłodowska - uczestniczyli w I Kongresie Muzealników Polskich, który odbywał się w Łodzi. W obradach wzięło udział ponad 1200 delegatów z całego kraju: muzealników, przedstawicieli resortu kultury na czele z Panią Minister - profesor Małgorzatą Omilianowską, pracowników naukowych, ekspertów, dziennikarzy, reprezentantów samorządów oraz członków stowarzyszeń i organizacji.

Echa Katynia - 3. przegląd filmowy

Grzegorz Gwizdon pt, 03 kwietnia 2015 15:09

Echa-Katynia--www-2www.jpg

Helena Zadrejko - malarstwo

Grzegorz Gwizdon cz, 02 kwietnia 2015 14:13

Zadrejko-baner-www-animacja.gif

Życzenia

Grzegorz Gwizdon wt, 31 marca 2015 14:36

Zyczenia--wielkanocne-na-www-3.jpg

Pieniądz na czas potrzeby

Grzegorz Gwizdon wt, 31 marca 2015 12:29

zaproszenie-pieni-dz-animacja-2.gif

"Perły i perełki" na 40-lecie Galerii

Grzegorz Gwizdon cz, 12 marca 2015 14:20

Zaproszenie-perły-i-perełki-wzor.gif

Adam Chętnik

Grzegorz Gwizdon so, 28 lutego 2015 12:40

Zaproszenie-Chętnik-znany-i-nieznany--na-fb-(1).gif

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę