Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Zajęcia z estetyki i kreatywności dla dzieci w Galerii Sztuki Współczesnej

Grzegorz Gwizdon so, 22 października 2016 13:24

Właśnie wystartował kurs estetyki kreatywności z Ivailą Żiwkową. Na cyklicznych spotkaniach w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży przy ul. Długiej 13, młodzi uczestnicy uczą się zasad dobrego smaku, eleganci i stylu. W czasie zajęć dzieci wykonują pod czujnym okiem artystki piękne przedmioty, poznając tym samym szereg ciekawych technik, a co najważniejsze kształtując wyobraźnię i gust. Zajęcia mają charakter cykliczny, odbywać się będą dwa razy w miesiącu. Więcej informacji dla zainteresowanych udziałem pod nr: 604 845 478 (Ivaila Żiwkowa) (086) 216 41 00 (Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży.)

Kwiatowa ceramika - do zbiorów muzeum

Grzegorz Gwizdon cz, 20 października 2016 14:38

To już ostatni dzwonek, aby obejrzeć w Galerii Sztuki Współczesnej wystawę zdobnego fajansu, zostało jeszcze 6 dni. Ekspozycja składa się z ponad 300 naczyń i przedmiotów zdobionych charakterystyczną dekoracją kwiatową. Przy okazji informujemy, że dział etnografii naszego Muzeum wzbogacił się o kilka naczyń z włocławskiego fajansu podarowanych przez mieszkankę Łomży. Bardzo dziękujemy. Muzeum w Łomży chętnie przyjmie podobne dary (tel. 86 216 64 87).

Wyróżnienie w glogerowskim konkursie

Grzegorz Gwizdon pon, 17 października 2016 15:29

27 edycja konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera, organizowanego przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka" w Łomży, okazała się pomyślna dla naszego muzeum. Zostało ono laureatem wyróżnienia honorowego przyznanego przez Kapitułę obradującą pod przewodnictwem prof. dr hab. Henryka Samsonowicza „za godny pochwały trud krzewienia tożsamości ziemi łomżyńskiej".

Lekcje muzealne - zaproszenie

Grzegorz Gwizdon wt, 11 października 2016 15:36

oferta do szkół muzyka www.jpg

Fajans zdobny

Grzegorz Gwizdon pt, 23 września 2016 14:28

Zaproszenie wystawa fajansu www.jpg

Żydzi łomżyńscy

Grzegorz Gwizdon pt, 23 września 2016 14:25

Żydzi łomżyńscy zaproszenie www.jpg

AKCJA 60+KULTURA - „PIERWSZY WEEKEND JESIENI, WEEKENDEM SENIORA Z KULTURĄ”

Grzegorz Gwizdon pon, 19 września 2016 11:38

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. „PIERWSZY WEEKEND JESIENI, WEEKENDEM SENIORA Z KULTURĄ” 24 – 25 września 2016 r. Muzeum Północno-Mazowieckie zaprasza na wystawę czasową „ Wszystkie barwy muzyki” i wystawy stałe. Zapraszamy wstęp 1 zł dla osób powyżej sześćdziesiątego roku życia.

Wszystkie barwy muzyki

Grzegorz Gwizdon pon, 12 września 2016 12:39

Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży dr Jerzy Jastrzębski oraz Emil Cywiński –współwłaściciel kolekcji muzykaliów – zapraszają na otwarcie wystawy „Wszystkie barwy muzyki” w niedzielę, 18 września 20l6 roku, o godz. l3.00 w siedzibie Muzeum w Łomży, przy ul. Dwornej 22 c. Wernisaż uświetni występ Studia Wokalnego eMDeK w Łomży. Wystawa czynna do 15 stycznia 2017 roku.

Głosujmy na Skansen w Nowogrodzie.Nagrody czekają.

Grzegorz Gwizdon so, 10 września 2016 05:00

Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie wciąż liczy na głosy swoich sympatyków w rankingu najciekawszych skansenów Portalu kulturaonline.pl. Ma szanse na podium. Zachęcamy do głosowania, tym bardziej, że na głosujących CZEKAJĄ NAGRODY. Zostało tylko 2 dni, do niedzieli, 11 września. Codziennie z tego samego adresu mailowego można oddać 1 głos. A więc do dzieła.

Łomżyńskie muzealia na wystawie w Ostrołęce

Grzegorz Gwizdon pt, 19 sierpnia 2016 10:52

Wśród eksponatów na wystawie czasowej „Zwykli niezwykli. Kult świętych w diecezji łomżyńskiej”, zorganizowanej przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce (wernisaż 12 sierpnia 2016 roku) znalazło się 16 rzeźb i obrazów pochodzących ze zbiorów Działu Etnograficznego Muzeum w Łomży. Są to m.in. figury św. Józefa, św. Wawrzyńca, św. Barbary, św. Jana Nepomucena, św. Mikołaja, św. Katarzyny, św. Franciszka oraz oleodrukowe wizerunki św. Teresy i św. Anny, św. Agaty, a także przedstawienie Męczeństwa św. Stanisława ze Szczepanowa. Obiekty na wystawę udostępniły muzeum ostrołęckiemu także inne muzea, parafie i sanktuaria z regionu. Wystawa przybliża i systematyzuje wiedzę o świętych w odniesieniu do obszaru obecnej diecezji łomżyńskiej. Zgodnie z założeniem scenariusza zaakcentowane są na niej dwie formy kultu: publiczna i prywatna, ukazany przebieg procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego oraz identyfikacja i interpretacja ikonografii sakralnej. Cezurę czasową ekspozycji wyznaczają daty powołania diecezji łomżyńskiej (1925–2015). Wystawa wpisuje się w Ogólnopolskie Obchody 1050-lecia Chrztu Polski oraz nawiązuje do XXXI Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, gdzie ekspozycja jest prezentowana do 16 października 2016 roku, następnie powędruje do Muzeum Historycznego w Przasnyszu (czas trwania: 21 października–11 grudnia br.) na podst. informacji organizatora wystawy – Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

Święto folkloru w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie

Grzegorz Gwizdon wt, 16 sierpnia 2016 13:15

Po raz kolejny okazało się, że rodzima sztuka, rzemiosło i tradycyjna kultura wciąż znajdują licznych zwolenników. 5000 osób odwiedziło Skansen Kurpiowski w czasie dorocznego festynu „Niedziela św. Rocha”. Przyciągnęła je nie tylko urokliwa przestrzeń i skansenowskie obiekty, ale także muzyka i śpiew w wykonaniu niestrudzonej Kapeli Kurpiowskiej i rewelacyjnej Kapeli Brodów, stragany z bursztynami, biżuterią, ceramiką, tkaninami, rzeźbami, obrazami i zabawkami oraz wyrobami ze słomy, papieru, bibuły, wikliny i drewna, a także regionalnym jadłem i napojami. Przybyłych kusiły jeszcze inne atrakcje, m.in. pokazy wytwórczości ludowej oraz tradycyjne gry, zabawy i konkursy.

eMPeKIEM NA NIEDZIELĘ ŚW.ROCHA W NOWOGRODZIE

Grzegorz Gwizdon pon, 08 sierpnia 2016 13:04

14 sierpnia w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie odbędzie się festyn Niedziela św. Rocha. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ZB w Łomży wychodząc naprzeciw potrzebom łomżan, podobnie jak w ubiegłym roku uruchamia w tym dniu linię specjalną, którą wszyscy chętni będą mogli bezpiecznie dojechać do Nowogrodu i wrócić po zakończeniu imprezy. Koszt biletu w obie strony, niezależnie od miejsca wsiadania wynosi 5 zł. Można go zakupić u kierowcy (uprawnia do przejazdu do Nowogrodu i z powrotem, dlatego trzeba go zachować), a dla osób które zarejestrują się na stronie MPK zaledwie 4 zł. MPK zaprasza wszystkich zainteresowanych do wypełnienia prostego formularza. Każda osoba, która się zgłosi i poda adres e-mail otrzyma kod uprawniający do zniżki na przejazd. Pasażer musi go powiedzieć kierowcy – wtedy za bilet zapłaci jedynie 4 złote (w obie strony). Wśród pasażerów odbędzie się losowanie drobnych upominków ufundowanych przez organizatorów i wystawców Niedzieli św. Rocha. Autobus wyjedzie z pierwszego przystanku o godzinie 10.30. W załączeniu trasa przejazdu i rozkład jazdy.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Muzeum

Grzegorz Gwizdon pon, 08 sierpnia 2016 12:51

Skąd wziął się jeleń w herbie Łomży? Jak wyglądały miasta w średniowieczu? Które budynki były najważniejsze? To tylko część pytań, na odpowiadały dzieci podczas piątkowych zajęć w Muzeum. Samodzielnie robiły też makietę Łomży i dobrze się przy tym bawiły. Wkrótce odbędą się kolejne zajęcia.

Niedziela Św. Rocha 2016

Grzegorz Gwizdon pt, 05 sierpnia 2016 07:59

Rocha-2016.gif

Rodzinnie

Grzegorz Gwizdon wt, 26 lipca 2016 14:53

wzor-baner-Kedzielawscy.gif

Jan Biczysko - wystawa malarstwa i rysunku

Grzegorz Gwizdon cz, 23 czerwca 2016 03:22

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży (ul. Długa 13) oraz Autor serdecznie zapraszają 29 czerwca 2016 roku (środa), o godz. 18.00 na otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Jana Biczysko pt. „Śpiący jednorożec”. Wystawa czynna do 27 lipca 2016 roku. Jan Biczysko - artysta malarz, pedagog, wieloletni dyrektor artystyczny agencji reklamowych full service (Investpro, GalleoniPromotion w Warszawie, Manus Media Group, Bit-Art., MAR Galicja w Krakowie).

Pamiątka z pielgrzymki

Grzegorz Gwizdon nie, 05 czerwca 2016 11:18

zaproszenie na www.jpg

V Noc Muzeów za nami

Grzegorz Gwizdon pt, 20 maja 2016 13:04

Już po raz piąty majowa noc przyciągnęła do Muzeum Północno – Mazowieckiego i Galerii Sztuki Współczesnej tłumy zwiedzających. Pomimo niekorzystnej aury pojawiło się wielu chętnych do oglądania ekspozycji, w tym również rodzin z małymi dziećmi, dla których późna pora nie okazała się być przeszkodą w radosnym obcowaniu z kulturą i sztuką. Wielu widzów nieodmiennie kojarzy Muzeum z pokaźnymi zbiorami bursztynu, nic więc dziwnego, że największą popularnością cieszyły się dwie wystawy związane z tym szlachetnym tworzywem. Stała „Bursztyn w dorzeczu Narwi” i czasowa „Bursztyn Polska i świat”. Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych to nie było jedyną atrakcją czekającą na odwiedzających Muzeum. Ci, którzy przyszli o godzinie 20 mogli wysłuchać znakomitego koncertu „Kobiety poety” w wykonaniu Filharmonii Kameralnej, w towarzystwie Henryka Gały prezentującego własną twórczość poetycką. Dorobek rodzimego artysty można było podziwiać także w salach Galerii Sztuki Współczesnej przy ul Długiej 13. Swoje prace prezentował Łomżyńskiej publiczności młody ale znany i ceniony zambrowski rzeźbiarz Michał Selerowski. Będący autorem licznych realizacji twórca zaprezentował nie tylko formy przestrzenne, takie jak pomniki – ławeczki, popiersia i statuetki, ale i sporą kolekcję rysunków, co wyjaśniło enigmatyczny i intrygujący zarazem tytuł wystawy "Przestrzeń i papier".

Główna nagroda dla wystawy stałej bursztynu

Grzegorz Gwizdon śr, 11 maja 2016 13:17

W XIV edycji Konkursu „NA NAJCIEKAWSZE WYDARZENIE MUZEALNE 2015 ROKU W REGIONIE PODLASKIM”, organizowanego przez Oddział Podlaski Stowarzyszenia Muzealników Polskich, I nagrodą w kategorii WYSTAWA uhonorowano ekspozycję stałą Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży„BURSZTYN W DORZECZU NARWI”, której autorem jest Jerzy Jastrzębski, dyrektor muzeum. Na Konkurs wpłynęło 14 zgłoszeń, w kategorii: WYSTAWA – 8, w kategorii WYDARZENIE POZAWYSTAWIENNICZE – 4 oraz w kategorii WYDAWNICTWO – 2. Jury Konkursu przyznało łącznie 4 nagrody i 3 wyróżnienia oraz 2 dyplomy gratulacyjne. Uroczyste wręczenie muzealnych laurów odbędzie się 16 maja 2016 roku w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży, w czasie obchodów „Dnia Muzealnika”.

Noc Muzeów - bezpłatna linia specjalna MPK

Grzegorz Gwizdon śr, 11 maja 2016 12:19

W czasie Nocy Muzeów, 14 maja 2016 roku, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży kontynuując,kilkuletnią tradycję uruchamia bezpłatną linię specjalną, którą będzie można dojechać na zwiedzanie tegorocznych atrakcji i bezpiecznie wrócić do domu. Autobusy będą kursować od 18.15 do 00.30. Zapraszamy!

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę