Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Wszystkie barwy muzyki

Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży dr Jerzy Jastrzębski oraz Emil Cywiński –współwłaściciel kolekcji muzykaliów – zapraszają na otwarcie wystawy „Wszystkie barwy muzyki” w niedzielę, 18 września 20l6 roku, o godz. l3.00 w siedzibie Muzeum w Łomży, przy ul. Dwornej 22 c. Wernisaż uświetni występ Studia Wokalnego eMDeK w Łomży. Wystawa czynna do 15 stycznia 2017 roku.

Panorama muzeum: Wszystkie barwy muzyki - panorama sferyczna z wystawy

Wszystkie barwy muzyki - panorama sferyczna z wystawy

Emil Cywiński – kurator wystawy: „Polski Dom, czy był to pałac, dwór, chata albo reprezentacyjne wnętrze mieszczańskie – często rozbrzmiewał muzyką. Towarzyszyła ona w roku obrzędowym, życiu rodzinnym, towarzyskim, pracy, wychowaniu patriotycznym, dźwięczała wiejskim graniem samorodnych talentów, wreszcie – powracała wraz z nowościami artystycznymi i importami z krajów wygnania bądź emigracji. Dom stwarzał warunki do nabywania podstawowych umiejętności gry, śpiewu wrażliwości muzycznej. Wystawa, w sposób syntetyczny przedstawia tę wieloraką niegdyś jego funkcję. Odeszła w przeszłość tak dawniej popularna muzyka salonowa, wspólna pieśń, w tym szczególnie: patriotyczna i towarzyska, wreszcie muzyka promenadowa, słuchana na spacerach wśród parkowej zieleni bądź w krajowych czy zagranicznych kurortach. Materię wystawy stanowią instrumenty muzyczne, w tym pochodzące z krajów, odwiedzanych bądź zamieszkałych przez Polaków, nuty z bogatą grafiką i ilustracją, wizerunki i emblematy, przedmioty z dekoracją muzyczną, książki, albumy, pocztówki oraz... mechaniczne urządzenia grające: kuranty, pozytywki, gramofony i płyty, wreszcie rekwizyty towarzyszące różnym przejawom życia muzycznego”.

Panorama muzeum: Wszystkie barwy muzyki - panorama sferyczna z wystawy

Wszystkie barwy muzyki - panorama sferyczna z wystawy

4lomza.gif

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 12 września 2016 12:39
Data ostatniej edycji: wt, 18 grudnia 2018 15:29:02

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę