Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Otwarte warsztaty z ceramiki

Grzegorz Gwizdon wt, 21 listopada 2017 14:33

Pracownia artystyczno-ceramiczna Ivayli Żivkowej i Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zapraszają w najbliższą sobotę, 25 listopada 2017 roku, o godz. 12.30 do siedziby galerii przy ul. Długiej 13, na wyjątkowe zajęcia plastyczne pod kierunkiem artysty plastyka. Miłośnicy ceramiki – dzieci i dorośli – będą mogli tworzyć własne dzieła z gliny, dekorować i malować gotowe formy, a po wypaleniu zabrać je do domu. Zajęcia trwają 2 godz i 30 minut. Opłata od 1 uczestnika wynosi 50 zł (materiały). W ramach spotkania przewidziane jest bezpłatne zwiedzanie aktualnej wystawy.

Podlaskie laury muzealne rozdane

Grzegorz Gwizdon wt, 21 listopada 2017 12:49

Blisko 100 osób uczestniczyło 17 listopada 2017 roku w uroczystości z okazji XV-lecia działalności Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, która odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku w siedzibie Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich w Kruszynianach.

Mikołajki w muzeum

Grzegorz Gwizdon pon, 20 listopada 2017 11:22

W dniach 28 listopada-8 grudnia 2017 roku, tradycyjnie już, Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych na SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE. Wstęp 5 zł. Impreza odbywa się w bożonarodzeniowej scenerii z udziałem św. Mikołaja. W programie jest wręczanie upominków dostarczonych przez szkołę lub rodziców, wspólne śpiewanie kolęd i popisy recytatorskie uczestników oraz zwiedzanie wystawy czasowej „Dzieje papieru i papiernictwa”. Ekspozycja ta w przystępny sposób opowiada o papierze oraz sposobach jego wytwarzania od czasów najdawniejszych po współczesne. Czekamy na zgłoszenia pod nr telefonu 86 216 28 16. Do zobaczenia w Muzeum! Bardzo dziękujemy firmom, które wsparły organizację Spotkań. Są to: Sklep KLAN, Łomża, ul. Długa 1; GABS FOTO, Łomża, Stary Rynek 4; Salonik Optyczny, Łomża, Stary Rynek 1; Restauracja GROMADA, Łomża, ul. Rządowa 1 A; Sklep JANECZKA, Łomża, Stary Rynek 2; Kwiaciarnia OGRODNIK, Łomża, ul. Sienkiewicza 2; Restauracja RETRO, Łomża, ul. Nowogrodzka 157; Restauracja „SYTA PANNA”, Łomża, ul. Sikorskiego 134 ; Sklep SORTYMENT, Łomża, ul. Spokojna 192; Sklep spożywczo-przemysłowy, Łomża, ul. Rządowa 3A; Galeria ŁAWECZKA, Łomża, Stary Rynek 1; Sklep AGA, Łomża, ul. Długa 21.

Łomżyńskie drogi do Niepodległej – pamięć i tożsamość. Biografie bohaterów.

Grzegorz Gwizdon śr, 08 listopada 2017 15:06

logo na www niepodlegla 440.jpg W pierwszy czwartek listopada rozpoczęto warsztaty interdyscyplinarne dla uczniów siódmych klas szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i pierwszych klas szkół średnich z terenu Łomży. Są one realizowane z inicjatywy pani wiceprezydent Łomży dr Agnieszki Barbary Muzyk w ramach ministerialnego programu Niepodległa. W ramach projektu współdziałają ze sobą Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży i Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów. Miejsce realizacji zadania, Domek Pastora gości szesnastoosobowe grupy uczniów, które mają okazję uczestniczyć w zajęciach przybliżających mało znaną historią Łomży, spojoną z dziejami wielu łomżyńskich rodzin.

Kazimierz Kalkowski ponownie w Łomży

Grzegorz Gwizdon wt, 31 października 2017 13:27

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży (ul. Długa 13) oraz Autor zapraszają 8 listopada 2017 roku (środa), o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby w materiałach ceramicznych Kazimierza Kalkowskiego. Wystawa czynna do 6 grudnia 2017 roku. Kazimierz Kalkowski urodził się w 1954 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom uzyskał w 1981 roku, w pracowni malarstwa prof. Kazimierza Ostrowskiego. Uprawia malarstwo, rysunek i rzeźbę w ceramice. Projektuje witraże i kompozycje ścienne.

Odznaczenie dla Urszuli Kuczyńskiej, kierownika Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie

Grzegorz Gwizdon wt, 24 października 2017 15:59

Wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego pan prof. dr hab. Piotr Gliński, na mocy ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, nadał pani Urszuli Kuczyńskiej, kierownikowi Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wystawa numizmatów ze zbiorów Mirosława Szczepańskiego

Grzegorz Gwizdon cz, 19 października 2017 16:12

Zaproszenie Wystawa numizmatów.jpg

Graficzne „Kolory uczuć”- 2. Ogólnopolskie Biennale Wklęsłodruku

Grzegorz Gwizdon śr, 11 października 2017 10:10

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego (Łomża, ul. Długa 13) zaprasza 16 października 2017 roku (poniedziałek) o godz. 13.00 na otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród laureatom 2. OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE WKLĘSŁODRUKU dla uczniów średnich szkół plastycznych, zorganizowanego przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży we współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Hasło tegorocznego Biennale to „Kolory uczuć”. Na konkurs wpłynęło 141 prac w dwóch kategoriach (I kategoria: I i II klasy Liceum Plastycznego oraz I, II i III klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, II kategoria: III i IV klasy Liceum Plastycznego oraz IV, V i VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych). Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 61 prac z obydwu kategorii. Organizatorzy zapraszają grupy szkolne do zwiedzenia wystawy pod przewodnictwem artysty grafika, Katarzyny Swoińskiej, która omówi ekspozycję oraz opowie o genezie konkursu i warsztacie graficznym. Zapisy w galerii pod nr tel. 86 216 41 00.

Pomnik Tadeusza Kościuszki w Łomży

Grzegorz Gwizdon pon, 09 października 2017 09:57

Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki. W sierpniu 1917 roku w dwutygodniku poświęconym sprawom Ziemi Łomżyńskiej „Wspólna Praca’ pojawiła się propozycja, aby wzorem innych miast, Rada Miejska utworzyła komitet obchodów setnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. Został zorganizowany Komitet Obchodów złożony z przedstawicieli wszystkich organizacji społecznych. Na posiedzeniu Komitet ustalił ogólny program obchodów, który przewidywał nabożeństwo żałobne we wszystkich świątyniach, po mszy pochód na Nowy Rynek, uroczyste posiedzenia Rady Miejskiej, a po południu odczyty i przedstawienia amatorskie. Domy w mieście mają być przystrojone flagami, a sklepy pozamykane. Komitet wyłonił ze swoich członków zespół wykonawczy w skład którego weszli: Edmund Cabert, Tomasz Filochowski, Michał Korolec, Antoni Kuberski i Stanisław Kurcyusz. Powołano także komisje: odczytową, teatralna i pochodową. Po dłuższych debatach Komitet postanowił, że na Nowym Rynku ma stanąć, po wojnie, pomnik Kościuszki z dobrowolnych ofiar zebranych przez mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej. Na razie na tym miejscu ma być położony kamień z odpowiednim napisem.

Dzieje papieru i papiernictwa - wystawa czasowa

Grzegorz Gwizdon pt, 29 września 2017 16:29

Papier na www 440.jpg

Dzień Seniora w Muzeum

Grzegorz Gwizdon pon, 18 września 2017 11:55

dzien-seniora-na-www-animacja.gif

Skansen Kurpiowski świętuje 90-lecie

Grzegorz Gwizdon pt, 08 września 2017 16:20

Plakat Skansen i Chętnik na www 440.jpg Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie Stowarzyszenie Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce zapraszają na uroczystości jubileuszowe i seminarium „OJCOWIE ZAŁOŻYCIELE POLSKICH MUZEÓW NA WOLNYM POWIETRZU. W 90. rocznicę otwarcia Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie”, które odbędzie się w dniach 14 – 16 września 2017 roku w hotelu „Zbyszko” w Nowogrodzie, przy ul. Obrońców Nowogrodu 2.

W drodze - wystawa jubileuszowa Przemysława Karwowskiego

Grzegorz Gwizdon pt, 01 września 2017 15:05

karwowski_afisz na www.jpg Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autor zapraszają 6 września 2017 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa i scenografii „W drodze” autorstwa Przemysława Karwowskiego, przygotowanej z okazji 60. urodzin artysty. Cześć „malarską” wystawy tworzą obrazy powstałe w okresie minionych 30 lat z akcentem na prace namalowane w latach ostatnich, część druga ukazuje proces tworzenia scenografii do spektaklu "Pasja" zrealizowanego w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Są tu szkice, wizualizacje i projekty oraz lalki. Wystawa czynna do 6 października 2017 roku.

"Pokolenie Y"- malarstwo Sylwestra Chrapowicza

Grzegorz Gwizdon pt, 01 września 2017 12:52

Chrapowicz zaproszenie.jpg W ramach V Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY” w muzeum czynna jest wystawa obrazów „Pokolenie Y” Sylwestra Chrapowicza. Autor urodził się w Łomży. Studiował nauki humanistyczne oraz zarządzanie i przedsiębiorczość, ale swoje zainteresowania skupił na malarstwie. Rozwijał je w Izraelu w pracowni Yoriniego Nahmana. Efektem tego była pierwsza wystawa w Tel Awiwie w 1997 roku.

Ministerialne dofinansowanie zakupu lamp naftowych

Grzegorz Gwizdon śr, 30 sierpnia 2017 13:51

W połowie lipca 2017 r. Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zakupiło, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwanaście lamp naftowych. Nabytki to w większości przedmioty stojące- lampy stołowe i salonowe, tylko jeden obiekt ma charakter wiszący. Wśród producentów oświetleniowych urządzeń większość miała swoje fabryki w Niemczech, ale też znajdujemy produkcje wiedeńskie oraz jedną francuską i jedną amerykańską.

Niedziela pod znakiem miodu i muzyki

Grzegorz Gwizdon pon, 21 sierpnia 2017 21:01

Tegoroczna Niedziela św. Rocha w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie zainaugurowała obchody 90-lecia otwarcia tej niezwykłej placówki, która narodziła się z pasji i zaangażowania Adama Chętnika. Dzięki współorganizatorom, czyli Galerii 6na9 Agnieszki Zielewicz z Łomży i Bractwu Bartnemu Fratrum Mellicidarum z Augustowa oraz muzykom i śpiewakom z Kapeli „Miód na Serce” i z Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża wspieranych przez kurpiowską pieśniarkę, Apolonię Nowak z Kadzidła – posiadaczkę fascynującego, „białego” głosu – dzisiejszą imprezę zdominowało bartnictwo i kurpiowskie granie.

Miodowa Niedziela św. Rocha na 90-lecie Skansenu

Grzegorz Gwizdon cz, 17 sierpnia 2017 14:43

Animacja-gotowa-2----Niedziela-na-św.gif

Uczestnicy zajęć „Fabryki Umysłu” w galerii

Grzegorz Gwizdon śr, 09 sierpnia 2017 11:06

Dzieci spędziły w Galerii Sztuki Współczesnej dwie pracowite godziny, bawiąc się przy tym znakomicie. Najpierw zapoznały się z wystawą rzeźby Marka Brzozowskiego i malarstwem jego syna - Marka Brzozowskiego Juniora, a następnie pod okiem kreatywnej Pani Agnieszki Łęgowskiej, z wielkim zaangażowaniem, tworzyły kompozycje z kwiatów, ziół, traw, gałązek i... chwastów. Dzięki pomysłowemu połączeniu różnorodnych roślin, odcieni i form powstały niezwykłe bukiety, cieszące oko kolorami i oryginalnymi kształtami.

Brzozowscy ......

Grzegorz Gwizdon pt, 23 czerwca 2017 12:37

zaproszenie-na-www-2.gif

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę