Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wyróżnienie w glogerowskim konkursie

27 edycja konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera, organizowanego przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka" w Łomży, okazała się pomyślna dla naszego muzeum. Zostało ono laureatem wyróżnienia honorowego przyznanego przez Kapitułę obradującą pod przewodnictwem prof. dr hab. Henryka Samsonowicza „za godny pochwały trud krzewienia tożsamości ziemi łomżyńskiej".

To już drugie wyróżnienie jakie Muzeum w Łomży otrzymało w konkursie imienia autora „Encyklopedii staropolskiej”.Poprzednie zostało przyznane w 1999 roku za długoletnie gromadzenie muzealiów i badania naukowe bliskie pasjom patrona nagrody. W konkursie honorowani są twórcy i badacze kultury oraz ci, którzy działając niekonwencjonalnie i bezinteresownie w swoich środowiskach, wpływają twórczo i pobudzająco na „małe ojczyzny”. Laureatem tegorocznej Nagrody I stopnia został Krzysztof Czyżewski z sejneńskiego ośrodka „Pogranicze”. Uroczystość odbyła się 14 października 2016 roku. Towarzyszyła jej sesja naukowa zatytułowana "Polska - otwarta czy zamknięta". Wśród uczestników - pracowników naukowych i działaczy kultury z całego kraju - obecna była Pani Liliana Gloger, praprawnuczka Zygmunta Glogera

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 17 października 2016 15:29
Data ostatniej edycji: wt, 18 października 2016 15:09:27

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę