Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 września 2021 napisz DONOS@

Wystawa interaktywna "Wszystko jest liczbą"

Grzegorz Gwizdon wt, 06 listopada 2018 14:34

zaproszenie-Wszystko-jest-liczba--gotowy.gif

Spotkania mikołajkowe 2018

Grzegorz Gwizdon wt, 06 listopada 2018 12:52

Spotkania-mikołajkowe-01-gotowa-animacja.gif

Marcin Kwiatkowski – Ja to ktoś inny

Grzegorz Gwizdon wt, 06 listopada 2018 11:27

Zaproszenie-Marcin-Kwiatkowski--animacja-gotowaa.gif

Spotkanie trzech pokoleń – wystawa malarstwa

Grzegorz Gwizdon cz, 20 września 2018 16:22

animacjz-gotowa-na-www-1-Spotkanie.gif

Wystawa fotografii Jacka Herman-Iżyckiego

Grzegorz Gwizdon cz, 20 września 2018 16:03

Jacek Herman-Iżycki jest absolwentem Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej i Studium Podyplomowego Specjalistów dla Krajów Rozwijających się na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Podróżnik, fotograf, wydawca i autor publikacji albumowych, poświęconych swoim podróżom do odległych miejsc na świecie: na Wyspę Wielkanocną, na Sokotrę, na Antarktydę. Wydał także publikacje albumowe poświęcone historii i dziedzictwu kulturowemu Beskidu Niskiego i Łemkowszczyzny (Łemkowskie cerkwie, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim, Opuszczone wsie Ziemi Gorlickiej). Do tej pory odwiedził ponad 60 krajów i wszystkie kontynenty. Przez 3 lata przygotowywał samotną wyprawę rowerową po Afryce, którą rozpoczął na początku 1980 roku w Algierze. Trasa wyprawy wiodła z Algieru na południe, przez Tamanrasat do Nigru i Nigerii, a następnie do Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Sudanu i Ugandy. W ciągu 9 miesięcy pokonał ponad 10 000 km rowerem i jest pierwszym Polakiem, który samodzielnie przejechał Saharę rowerem z północy na południe. Jacek Herman-Iżycki jest autorem wystaw fotograficznych ze swoich podroży, które prezentowane były w wielu muzeach i placówkach kulturalnych w Polsce i za granicą.

Akwarelowe klimaty Iwony Sielskiej

Grzegorz Gwizdon cz, 30 sierpnia 2018 14:20

zaproszenie-animacja-www-2.gif

Niedziela św. Rocha pod znakiem 100-lecia Niepodległej

Grzegorz Gwizdon pon, 20 sierpnia 2018 12:01

Tegoroczna Niedziela św. Rocha w Skansenie w Nowogrodzie obfitowała w wiele atrakcji. Licznie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem słuchała muzyki i śpiewów w wykonaniu Kapeli Miód na Serce, Trupy Teatralnej „Warszawiaki” i Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża. Była muzyka kurpiowska oraz utwory o treści narodowej i patriotycznej. W programie przewidziano także pokazy tradycyjnych rzemiosł i rękodzieła oraz sprzedaż wyrobów artystycznych i pamiątkarskich, m.in.: rzeźb, grafik, zabawek, wycinanek, biżuterii, ceramiki, wikliny, koronek... Można było także wybierać spośród regionalnych przysmaków. Największym powodzeniem cieszyły się pampuchy i piwo kozicowe oraz korycińskie sery i pieczywo wypiekane tradycyjnie. Przed chałupą z Baranowa odbywały się konkursy i gry oraz zabawy zręczościowe. Na zakończenie grupa rekonstruktorów zaprezentowała widowisko historyczne – fragment inscenizacji walk o Nowogród w 1939 roku.

Niedziela św. Rocha 2018

Grzegorz Gwizdon pon, 30 lipca 2018 13:58

Niedziela-św-3-animacja.gif

Na ścieżkach wyobraźni

Grzegorz Gwizdon pon, 30 lipca 2018 10:54

zaproszenie-animacja-2-.gif

Z Aleksandrem Grzybkiem wędrówka w głąb duszy

Grzegorz Gwizdon cz, 21 czerwca 2018 14:18

Grzybek-animacja-na-www-gif.gif

Do Skansenu Kurpiowskiego objazdem

Grzegorz Gwizdon pon, 18 czerwca 2018 12:41

_MG_9932 Panorama 3skansen na www jpg.jpg W związku z remontem drogi wojewódzkiej 645 na odcinku Łomża - Nowogród, gdzie w kilku miejscach jest ruch wahadłowy, polecamy trasę w kierunku Ostrołęki DK 61, z której należy zjechać w kierunku Nowogrodu w miejscowości Chojny Młode (przez stacją paliw Orlen). Pomimo zaistniałych trudności serdecznie Państwa zachęcamy do odwiedzenia naszego skansenu.

Noc Muzeów 2018 za nami

Grzegorz Gwizdon wt, 22 maja 2018 16:53

W czasie tegorocznej Nocy Muzeów można było wybierać spośród 50 wydarzeń kulturalnych o różnym charakterze. Jak co roku, widzowie tłumnie odwiedzili także nasze muzeum. Ci, którzy nie zdołali zapoznać się z całą ofertą mają jeszcze okazję by to nadrobić. W muzeum są dostępne wystawy stałe, ale także wyjątkowa ekspozycja czasowa „Dawna i teraźniejsza Łomża” czynna do października 2018 roku. Znajdują się na niej różnorodne eksponaty, które ilustrują historię Łomży i przedstawiają sylwetki osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju miasta. Wśród nich jest Leon Rzeczniowski, autor pierwszej monografii Łomży z 1861 roku pt. „Dawna i teraźniejsza Łomża”, której reprint właśnie się ukazał. Z kolei Galeria Sztuki Współczesnej (ul. Długa 13) zaprasza przez najbliższy miesiąc na wystawę malarstwa na jedwabiu Katarzyny C. Marciniak oraz wystawę fotografii, malarstwa i grafiki Grzegorza Gwizdona.

Na jedwabiu, papierze i płótnie.

Grzegorz Gwizdon so, 12 maja 2018 10:05

Baner-na-www-2.gif W czasie Nocy Muzeów Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na kolejne w tym roku wystawy twórców związanych z naszym miastem. 19 maja 2018 roku, o godz. 18.00 odbędzie się otwarcie wystawy eco print (druk ekologiczny) na jedwabiu Katarzyny C. Marciniak „Ślad natury” oraz ekspozycji grafiki, malarstwa i fotografii Grzegorza Gwizdona „Łomża bliska sercu”. Obie wystawy będą czynne do 17 czerwca 2018

6 wieków Miasta

Grzegorz Gwizdon cz, 10 maja 2018 15:03

Dawna i teraźniejsza Łomża www.jpg Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego ma zaszczyt zaprosić 18 maja 2018 roku (piątek) o godz. 12.00 do siedziby Muzeum w Łomży, przy. ul. Dwornej 22 c na otwarcie wystawy „DAWNA I TERAŹNIEJSZA ŁOMŻA”, przygotowanej z okazji 600. rocznicy lokacji Łomży (1418-2018) oraz 200. rocznicy urodzin Leona Rzeczniowskiego – autora pierwszej monografii naszego miasta. W programie wernisażu przewidziano promocję reprintu książki Leona Rzeczniowskiego „Dawna i teraźniejsza Łomża”. Wystawa czynna w okresie: maj – październik 2018.

Noc muzeów 2018 - program

Grzegorz Gwizdon cz, 10 maja 2018 12:28

KRZYWE_Program-NOC-MUZEÓW-2018-2.gif

"Sekrety Łomży i Ostrołęki"

Grzegorz Gwizdon cz, 10 maja 2018 12:08

Na początku maja 2018 roku w Muzeum Północno-Mazowieckim odbyła się promocja publikacji Doroty Sokołowskiej i Grzegorza Maculewicza "Sekrety Łomży i Ostrołęki", wydanej przez Księży Młyn z Łodzi. Wydawnictwo to specjalizuje się w książkach opisujących historię i współczesność różnych regionów Polski, m.in. wypuszcza serię „Sekrety”, w której ukazało się już 28 pozycji. Najnowsza lektura odkrywa tajemnice i przynosi mało znane fakty oraz ciekawostki dotyczące niezwykłych postaci (Bolesław Leśmian, Franc Fiszer), wydarzeń (kradzież bursztynów z łomżyńskiego muzeum, powódź w Ostrołęce) i miejsc (Twierdza Łomża) oraz obiektów związanych z niedawną historią Łomży i Ostrołęki. Dodatkową atrakcją wieczoru był występ pani Danuty Waśko – jednej z bohaterek "Sekretów" – która zagrała na historycznym akordeonie przed laty podarowanym 33 Pułkowi Piechoty przez Józefa Piłsudskiego. Więcej o książce można znaleźć na www.facebok/ksiezymlyn.

Informacja Muzeum Północno-Mazowieckie

Grzegorz Gwizdon so, 28 kwietnia 2018 09:20

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży poszukuje pracownika do działu sztuki i rzemiosła w Muzeum w Łomży. Preferowane wykształcenie : historyk sztuki, muzealnik, historyk z przygotowaniem i zainteresowaniami dotyczącymi rzemiosła artystycznego. CV wraz z pismem motywacyjnym prosimy składać w sekretariacie Muzeum Łomża ul. Dworna 22c lub pocztą elektroniczną adres: mpm22@ o2.pl do 20 maja 2018 roku. (telefon do kontaktu 86 216 64 87)

Łomża sprzed wieków – zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Grzegorz Gwizdon śr, 18 kwietnia 2018 16:08

W muzeum trwają lekcje dla uczniów poświęcone przeszłości naszego miasta. Ich tematy dotyczą jelenia z łomżyńskiego herbu, księcia mazowieckiego Janusza I, Łomży jako miasta książąt mazowieckich i lokacji Łomży na prawie chełmińskim. Do wyboru jest kilka wariantów tej samej lekcji w zależności od wieku, preferencji i oczekiwań odbiorców. Wyjątkową atrakcją jest interaktywna mapa, na której uczestnicy spotkań budują miasto średniowieczne z uwzględnieniem jego położenia, architektury i mieszkańców. Dla starszych uczniów zostały przygotowane ciekawe zajęcia z prezentacją multimedialną i edukacyjną kartą pracy. Odbywają się one w sali edukacyjnej i na ekspozycji stałej „Łomża. Wędrówka przez wieki”. Do każdej lekcji opracowano pomoce edukacyjne, dzięki którym zostanie pokazany rozdział lokalnej historii dokumentujący czas potęgi miasta. Karty pracy, które uczniowie zabiorą ze sobą, stanowią zbiór najważniejszych informacji i historycznych faktów dotyczących średniowiecznej Łomży.

Dwa malarskie światy

Grzegorz Gwizdon śr, 04 kwietnia 2018 09:13

Olga-i-Romek-_zaproszenie-na-www-440.gif Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w środę, 11 kwietnia 2018 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa "Résumé" Romana Borawskiego i "Bardziej w, czy poza" Olgi Borawskiej, jego córki.

Wielkanoc 2018

Grzegorz Gwizdon śr, 28 marca 2018 11:21

42. Pisanki www.jpg

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę