Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 14 lipca 2020 napisz DONOS@

Echa Katynia - przegląd filmowy.

Foto: Echa Katynia - przegląd filmowy.
Grzegorz Gwizdon pt, 28 kwietnia 2017 12:58

20 kwietna 2017 roku w Muzeum odbyła projekcja amerykańskiego filmu „The Officer's Wife” w reżyserii Piotra Uzarowicza, wnuka oficera zamordowanego w Twerze, który o losach dziadka dowiedział się jako dorosły mężczyzna i sam ruszył z kamerą w poszukiwaniu śladów polskich oficerów poległych z rąk Sowietów.

Życzenia

Grzegorz Gwizdon pt, 14 kwietnia 2017 14:17

pisanka do życzeń www.jpg

Polskie pieśni patriotyczne w ilustracjach

Foto: Polskie pieśni patriotyczne w ilustracjach
Grzegorz Gwizdon śr, 12 kwietnia 2017 14:50

Muzeum Północno-Mazowieckie zaprasza 22 kwietnia 2017 roku (sobota), o godz. 12.00 na otwarcie zbiorowej wystawy ilustracji poświęconych polskim pieśniom patriotycznym. Ekspozycja nosi tytuł „Pieśń ujdzie cało”. Realizacja powstała w celu przypomnienia i popularyzacji najbardziej znanych utworów muzycznych, które z pokolenia na pokolenie pozwalały zachować pragnienie wolności, podtrzymywały więzi narodowe, wiarę w przetrwanie i budziły uczucia patriotyczne oraz tych, które śpiewano na co dzień dla urozmaicenia okopowego, obozowego czy partyzanckiego życia – często wesołych, lekkich i dowcipnych.

Imaginaria, czyli Trzy Stany Skupienia

Grzegorz Gwizdon śr, 29 marca 2017 13:17

zaproszenie na www.jpg Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza 8 kwietnia 2017 roku (sobota) o godz. 13.00 do sal wystawowych przy ul. Długiej 13 na otwarcie wystawy „Imaginaria, czyli Trzy Stany Skupienia” (rysunek, video, instalacja) autorstwa Natalii Kulki, Beaty Sosnowskiej i Elwiry Sztetner. Wystawa czynna do 10 maja 2017 roku.

Kwiatki z bibuły i wycinanki Super Kurpianki z Dylewa

Foto: Kwiatki z bibuły i wycinanki Super Kurpianki z ...
Grzegorz Gwizdon śr, 08 marca 2017 17:02

W Dniu Kobiet zachęcamy do lektury artykułu Mirosława R. Derewońko o Super Kurpiance czyli Pani Czesławie Kaczyńskiej, która od poniedziałku gości w naszym Muzeum.

Konkurs dla widzów "Przyjdź na wystawę"

Foto: Konkurs dla widzów "Przyjdź na wystawę"
Grzegorz Gwizdon pt, 03 marca 2017 15:22

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zachęca do zwiedzania wystawy grafiki Pawła Kwiatkowskiego i wzięcia udziału w konkursie promującym ekspozycję.

Człowiek w labiryncie cywilizacji

Grzegorz Gwizdon śr, 22 lutego 2017 10:44

Zaproszenie na www Kwiatkowski 440 jpg.jpg Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autor zapraszają w sobotę, 4 marca 2017 roku, o godz. 12.00 do sal wystawowych przy ul. Długiej 13 na otwarcie wystawy grafiki Pawła Kwiatkowskiego. Wystawa czynna do 30 marca 2017 roku. „Moja twórczość – wyjaśnia Paweł Kwiatkowski – wypływa z refleksji na temat człowieka, jego skomplikowanych relacji we współczesnym świecie, zdominowanym przez afirmację indywidualizmu i niespotykaną dotychczas zmienność warunków życia oraz przyspieszenie cywilizacyjne”.

Za 100 dni matura...

Foto: Za 100 dni matura...
Grzegorz Gwizdon śr, 18 stycznia 2017 13:25

Od lat, tradycyjnie, w styczniu Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży organizuje wystawę studniówkową. Tegoroczna prezentowana jest w salach Muzeum Północno-Mazowieckiego i, jak poprzednie, jest swego rodzaju podsumowaniem czteroletniej edukacji w dziedzinie plastyki. Młodzi artyści pokazują obrazy i akwarele, grafiki i prace projektowe oraz rysunki i rzeźby.

Wystawa zbiorowa - „Interferencje”

Grzegorz Gwizdon so, 07 stycznia 2017 02:31

interferencje-animacja-zaproszenie.gif Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza 14 stycznia 2017 roku (sobota), o godz. 13.00, na otwarcie wystawy zbiorowej „Interferencje”. Jest to obszerna ekspozycja obejmująca różne dziedziny sztuki i techniki plastyczne (malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, ceramika, fotografia), reprezentująca różne postawy artystyczne, nurty i tendencje, zorganizowana przez absolwentów i wykładowców Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu (Małopolska). Jej inicjatorem, podobnie jak poprzednich wystaw z rodowodem wiśnickim, jest profesor Adam Pociecha z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Projekt realizuje wspólnie z Robertem Dudkiem, nauczycielem Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu. Wystawa trwa do 22 lutego 2017 roku.

Życzenia

Grzegorz Gwizdon nie, 18 grudnia 2016 12:35

Zyczenie-Bozenarodz-2016_2-male-2-animacja.gif

Małgorzata Kapłan - Malarstwo

Grzegorz Gwizdon śr, 23 listopada 2016 12:22

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w sobotę, 3 grudnia 2016 roku, o godz. 12.00 na otwarcie wystawy malarstwa MAŁGORZATY KAPŁAN pt. „Wszystko płynie...”. Wystawa czynna do 4 stycznia 2017 roku. Małgorzata Kapłan jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w 1986 roku w pracowni malarstwa doc. Janusza Kaczmarskiego. W 1998 roku ukończyła podyplomowo arteterapię w Goldsmiths College w Londynie. Głównym motywem i inspiracją jej twórczości jest pejzaż. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz w licznych międzynarodowych plenerach i wystawach poplenerowych w kraju i za granicą (m.in. na Litwie, Słowacji, Ukrainie, w Czechach, Macedonii, Rumunii i Serbii). W latach 2004-2008 uczestniczyła w plenerach i wystawach organizowanych przez Stowarzyszenie „Stopka” z Łomży. Kieruje Fundacją Terapii przez Sztukę „Kolorowy Start”, gdzie z innymi terapeutami prowadzi autorskie warsztaty arteterapeutyczne.

Historia Żydów łomżyńskich i ich potomków w Izraelu

Foto: Historia Żydów łomżyńskich i ich potomków w Izr...
Grzegorz Gwizdon cz, 10 listopada 2016 05:38

Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na wykład dr Nirit Krakower (Israel, Giwatayim) Historia Żydów łomżyńskich i ich potomków w Izraelu. Spotkanie w jęz. angielskim, tłumaczone na język polski odbędzie się 17 listopada (czwartek) 2016 roku, o godz. 17.00, w siedzibie Muzeum przy ul. Dwornej 22 c. Dr Nirit Krakower wywodzi się z rodziny mieszkającej przed II wojną światową w Łomży.Obecnie na stałe mieszka w Giwatayim w Izraelu. Kontynuuje tam dzieło swojej matki Shoshany Donin, która stworzyła projekt „Lomza-Room in Israel” upamiętniający łomżyńskich Żydów.

Spotkania mikołajkowe 2016 w Muzeum

Grzegorz Gwizdon cz, 03 listopada 2016 12:23

Mikołaj.gif Jak co roku, w dniach 28 listopada – 9 grudnia 2016 roku, Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych na SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE. Wstęp 5 zł.

Adam Strug w programie" Bardzo Młoda Kultura"

Foto: Adam Strug w programie" Bardzo Młoda Kultu...
Grzegorz Gwizdon cz, 03 listopada 2016 12:15

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku realizuje trzyletni projekt Podlaski Pomost Kultury, w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Podlaski Pomost Kultury to również wsparcie mentoringowe i coachingowe dla instytucji kultury województwa podlaskiego. 27 października 2016 roku odbyło się pierwsze takie spotkanie w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. Gościem był Adam Strug, wybitny polski śpiewak i instrumentalista, który opowiadał o współczesnej percepcji muzyki tradycyjnej.

Pejzaże we mgle

Grzegorz Gwizdon cz, 27 października 2016 15:27

napis-baner-www.gif

Zajęcia z estetyki i kreatywności dla dzieci w Galerii Sztuki Współczesnej

Foto: Zajęcia z estetyki i kreatywności dla dzieci w ...
Grzegorz Gwizdon so, 22 października 2016 13:24

Właśnie wystartował kurs estetyki kreatywności z Ivailą Żiwkową. Na cyklicznych spotkaniach w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży przy ul. Długiej 13, młodzi uczestnicy uczą się zasad dobrego smaku, eleganci i stylu. W czasie zajęć dzieci wykonują pod czujnym okiem artystki piękne przedmioty, poznając tym samym szereg ciekawych technik, a co najważniejsze kształtując wyobraźnię i gust. Zajęcia mają charakter cykliczny, odbywać się będą dwa razy w miesiącu. Więcej informacji dla zainteresowanych udziałem pod nr: 604 845 478 (Ivaila Żiwkowa) (086) 216 41 00 (Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży.)

Kwiatowa ceramika - do zbiorów muzeum

Foto: Kwiatowa ceramika - do zbiorów muzeum
Grzegorz Gwizdon cz, 20 października 2016 14:38

To już ostatni dzwonek, aby obejrzeć w Galerii Sztuki Współczesnej wystawę zdobnego fajansu, zostało jeszcze 6 dni. Ekspozycja składa się z ponad 300 naczyń i przedmiotów zdobionych charakterystyczną dekoracją kwiatową. Przy okazji informujemy, że dział etnografii naszego Muzeum wzbogacił się o kilka naczyń z włocławskiego fajansu podarowanych przez mieszkankę Łomży. Bardzo dziękujemy. Muzeum w Łomży chętnie przyjmie podobne dary (tel. 86 216 64 87).

Wyróżnienie w glogerowskim konkursie

Foto: Wyróżnienie w glogerowskim konkursie
Grzegorz Gwizdon pon, 17 października 2016 15:29

27 edycja konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera, organizowanego przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka" w Łomży, okazała się pomyślna dla naszego muzeum. Zostało ono laureatem wyróżnienia honorowego przyznanego przez Kapitułę obradującą pod przewodnictwem prof. dr hab. Henryka Samsonowicza „za godny pochwały trud krzewienia tożsamości ziemi łomżyńskiej".

Lekcje muzealne - zaproszenie

Grzegorz Gwizdon wt, 11 października 2016 15:36

oferta do szkół muzyka www.jpg

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę