niedziela, 05 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Za 100 dni matura...

Foto: Za 100 dni matura...
Grzegorz Gwizdon śr, 18 stycznia 2017 13:25

Od lat, tradycyjnie, w styczniu Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży organizuje wystawę studniówkową. Tegoroczna prezentowana jest w salach Muzeum Północno-Mazowieckiego i, jak poprzednie, jest swego rodzaju podsumowaniem czteroletniej edukacji w dziedzinie plastyki. Młodzi artyści pokazują obrazy i akwarele, grafiki i prace projektowe oraz rysunki i rzeźby.

Wystawa zbiorowa - „Interferencje”

Grzegorz Gwizdon so, 07 stycznia 2017 02:31

interferencje-animacja-zaproszenie.gif Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza 14 stycznia 2017 roku (sobota), o godz. 13.00, na otwarcie wystawy zbiorowej „Interferencje”. Jest to obszerna ekspozycja obejmująca różne dziedziny sztuki i techniki plastyczne (malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, ceramika, fotografia), reprezentująca różne postawy artystyczne, nurty i tendencje, zorganizowana przez absolwentów i wykładowców Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu (Małopolska). Jej inicjatorem, podobnie jak poprzednich wystaw z rodowodem wiśnickim, jest profesor Adam Pociecha z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Projekt realizuje wspólnie z Robertem Dudkiem, nauczycielem Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu. Wystawa trwa do 22 lutego 2017 roku.

Życzenia

Grzegorz Gwizdon nie, 18 grudnia 2016 12:35

Zyczenie-Bozenarodz-2016_2-male-2-animacja.gif

Małgorzata Kapłan - Malarstwo

Grzegorz Gwizdon śr, 23 listopada 2016 12:22

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w sobotę, 3 grudnia 2016 roku, o godz. 12.00 na otwarcie wystawy malarstwa MAŁGORZATY KAPŁAN pt. „Wszystko płynie...”. Wystawa czynna do 4 stycznia 2017 roku. Małgorzata Kapłan jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w 1986 roku w pracowni malarstwa doc. Janusza Kaczmarskiego. W 1998 roku ukończyła podyplomowo arteterapię w Goldsmiths College w Londynie. Głównym motywem i inspiracją jej twórczości jest pejzaż. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz w licznych międzynarodowych plenerach i wystawach poplenerowych w kraju i za granicą (m.in. na Litwie, Słowacji, Ukrainie, w Czechach, Macedonii, Rumunii i Serbii). W latach 2004-2008 uczestniczyła w plenerach i wystawach organizowanych przez Stowarzyszenie „Stopka” z Łomży. Kieruje Fundacją Terapii przez Sztukę „Kolorowy Start”, gdzie z innymi terapeutami prowadzi autorskie warsztaty arteterapeutyczne.

Historia Żydów łomżyńskich i ich potomków w Izraelu

Foto: Historia Żydów łomżyńskich i ich potomków w Izr...
Grzegorz Gwizdon cz, 10 listopada 2016 05:38

Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na wykład dr Nirit Krakower (Israel, Giwatayim) Historia Żydów łomżyńskich i ich potomków w Izraelu. Spotkanie w jęz. angielskim, tłumaczone na język polski odbędzie się 17 listopada (czwartek) 2016 roku, o godz. 17.00, w siedzibie Muzeum przy ul. Dwornej 22 c. Dr Nirit Krakower wywodzi się z rodziny mieszkającej przed II wojną światową w Łomży.Obecnie na stałe mieszka w Giwatayim w Izraelu. Kontynuuje tam dzieło swojej matki Shoshany Donin, która stworzyła projekt „Lomza-Room in Israel” upamiętniający łomżyńskich Żydów.

Spotkania mikołajkowe 2016 w Muzeum

Grzegorz Gwizdon cz, 03 listopada 2016 12:23

Mikołaj.gif Jak co roku, w dniach 28 listopada – 9 grudnia 2016 roku, Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych na SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE. Wstęp 5 zł.

Adam Strug w programie" Bardzo Młoda Kultura"

Foto: Adam Strug w programie" Bardzo Młoda Kultu...
Grzegorz Gwizdon cz, 03 listopada 2016 12:15

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku realizuje trzyletni projekt Podlaski Pomost Kultury, w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Podlaski Pomost Kultury to również wsparcie mentoringowe i coachingowe dla instytucji kultury województwa podlaskiego. 27 października 2016 roku odbyło się pierwsze takie spotkanie w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. Gościem był Adam Strug, wybitny polski śpiewak i instrumentalista, który opowiadał o współczesnej percepcji muzyki tradycyjnej.

Pejzaże we mgle

Grzegorz Gwizdon cz, 27 października 2016 15:27

napis-baner-www.gif

Zajęcia z estetyki i kreatywności dla dzieci w Galerii Sztuki Współczesnej

Foto: Zajęcia z estetyki i kreatywności dla dzieci w ...
Grzegorz Gwizdon so, 22 października 2016 13:24

Właśnie wystartował kurs estetyki kreatywności z Ivailą Żiwkową. Na cyklicznych spotkaniach w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży przy ul. Długiej 13, młodzi uczestnicy uczą się zasad dobrego smaku, eleganci i stylu. W czasie zajęć dzieci wykonują pod czujnym okiem artystki piękne przedmioty, poznając tym samym szereg ciekawych technik, a co najważniejsze kształtując wyobraźnię i gust. Zajęcia mają charakter cykliczny, odbywać się będą dwa razy w miesiącu. Więcej informacji dla zainteresowanych udziałem pod nr: 604 845 478 (Ivaila Żiwkowa) (086) 216 41 00 (Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży.)

Kwiatowa ceramika - do zbiorów muzeum

Foto: Kwiatowa ceramika - do zbiorów muzeum
Grzegorz Gwizdon cz, 20 października 2016 14:38

To już ostatni dzwonek, aby obejrzeć w Galerii Sztuki Współczesnej wystawę zdobnego fajansu, zostało jeszcze 6 dni. Ekspozycja składa się z ponad 300 naczyń i przedmiotów zdobionych charakterystyczną dekoracją kwiatową. Przy okazji informujemy, że dział etnografii naszego Muzeum wzbogacił się o kilka naczyń z włocławskiego fajansu podarowanych przez mieszkankę Łomży. Bardzo dziękujemy. Muzeum w Łomży chętnie przyjmie podobne dary (tel. 86 216 64 87).

Wyróżnienie w glogerowskim konkursie

Foto: Wyróżnienie w glogerowskim konkursie
Grzegorz Gwizdon pon, 17 października 2016 15:29

27 edycja konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera, organizowanego przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka" w Łomży, okazała się pomyślna dla naszego muzeum. Zostało ono laureatem wyróżnienia honorowego przyznanego przez Kapitułę obradującą pod przewodnictwem prof. dr hab. Henryka Samsonowicza „za godny pochwały trud krzewienia tożsamości ziemi łomżyńskiej".

Lekcje muzealne - zaproszenie

Grzegorz Gwizdon wt, 11 października 2016 15:36

oferta do szkół muzyka www.jpg

Fajans zdobny

Grzegorz Gwizdon pt, 23 września 2016 14:28

Zaproszenie wystawa fajansu www.jpg

Żydzi łomżyńscy

Grzegorz Gwizdon pt, 23 września 2016 14:25

Żydzi łomżyńscy zaproszenie www.jpg

AKCJA 60+KULTURA - „PIERWSZY WEEKEND JESIENI, WEEKENDEM SENIORA Z KULTURĄ”

Foto: AKCJA 60+KULTURA - „PIERWSZY WEEKEND JESIENI, W...
Grzegorz Gwizdon pon, 19 września 2016 11:38

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. „PIERWSZY WEEKEND JESIENI, WEEKENDEM SENIORA Z KULTURĄ” 24 – 25 września 2016 r. Muzeum Północno-Mazowieckie zaprasza na wystawę czasową „ Wszystkie barwy muzyki” i wystawy stałe. Zapraszamy wstęp 1 zł dla osób powyżej sześćdziesiątego roku życia.

Wszystkie barwy muzyki

Foto: Wszystkie barwy muzyki
Grzegorz Gwizdon pon, 12 września 2016 12:39

Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży dr Jerzy Jastrzębski oraz Emil Cywiński –współwłaściciel kolekcji muzykaliów – zapraszają na otwarcie wystawy „Wszystkie barwy muzyki” w niedzielę, 18 września 20l6 roku, o godz. l3.00 w siedzibie Muzeum w Łomży, przy ul. Dwornej 22 c. Wernisaż uświetni występ Studia Wokalnego eMDeK w Łomży. Wystawa czynna do 15 stycznia 2017 roku.

Głosujmy na Skansen w Nowogrodzie.Nagrody czekają.

Foto: Głosujmy na Skansen w Nowogrodzie.Nagrody czekają.
Grzegorz Gwizdon so, 10 września 2016 05:00

Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie wciąż liczy na głosy swoich sympatyków w rankingu najciekawszych skansenów Portalu kulturaonline.pl. Ma szanse na podium. Zachęcamy do głosowania, tym bardziej, że na głosujących CZEKAJĄ NAGRODY. Zostało tylko 2 dni, do niedzieli, 11 września. Codziennie z tego samego adresu mailowego można oddać 1 głos. A więc do dzieła.

Łomżyńskie muzealia na wystawie w Ostrołęce

Foto: Łomżyńskie muzealia na wystawie w Ostrołęce
Grzegorz Gwizdon pt, 19 sierpnia 2016 10:52

Wśród eksponatów na wystawie czasowej „Zwykli niezwykli. Kult świętych w diecezji łomżyńskiej”, zorganizowanej przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce (wernisaż 12 sierpnia 2016 roku) znalazło się 16 rzeźb i obrazów pochodzących ze zbiorów Działu Etnograficznego Muzeum w Łomży. Są to m.in. figury św. Józefa, św. Wawrzyńca, św. Barbary, św. Jana Nepomucena, św. Mikołaja, św. Katarzyny, św. Franciszka oraz oleodrukowe wizerunki św. Teresy i św. Anny, św. Agaty, a także przedstawienie Męczeństwa św. Stanisława ze Szczepanowa. Obiekty na wystawę udostępniły muzeum ostrołęckiemu także inne muzea, parafie i sanktuaria z regionu. Wystawa przybliża i systematyzuje wiedzę o świętych w odniesieniu do obszaru obecnej diecezji łomżyńskiej. Zgodnie z założeniem scenariusza zaakcentowane są na niej dwie formy kultu: publiczna i prywatna, ukazany przebieg procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego oraz identyfikacja i interpretacja ikonografii sakralnej. Cezurę czasową ekspozycji wyznaczają daty powołania diecezji łomżyńskiej (1925–2015). Wystawa wpisuje się w Ogólnopolskie Obchody 1050-lecia Chrztu Polski oraz nawiązuje do XXXI Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, gdzie ekspozycja jest prezentowana do 16 października 2016 roku, następnie powędruje do Muzeum Historycznego w Przasnyszu (czas trwania: 21 października–11 grudnia br.) na podst. informacji organizatora wystawy – Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

Święto folkloru w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie

Foto: Święto folkloru w Skansenie Kurpiowskim w Nowog...
Grzegorz Gwizdon wt, 16 sierpnia 2016 13:15

Po raz kolejny okazało się, że rodzima sztuka, rzemiosło i tradycyjna kultura wciąż znajdują licznych zwolenników. 5000 osób odwiedziło Skansen Kurpiowski w czasie dorocznego festynu „Niedziela św. Rocha”. Przyciągnęła je nie tylko urokliwa przestrzeń i skansenowskie obiekty, ale także muzyka i śpiew w wykonaniu niestrudzonej Kapeli Kurpiowskiej i rewelacyjnej Kapeli Brodów, stragany z bursztynami, biżuterią, ceramiką, tkaninami, rzeźbami, obrazami i zabawkami oraz wyrobami ze słomy, papieru, bibuły, wikliny i drewna, a także regionalnym jadłem i napojami. Przybyłych kusiły jeszcze inne atrakcje, m.in. pokazy wytwórczości ludowej oraz tradycyjne gry, zabawy i konkursy.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę