Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 września 2021 napisz DONOS@

Z historii Łomży – warsztaty dla uczniów

Grzegorz Gwizdon wt, 20 marca 2018 10:40

W związku ze zbliżającą się rocznicą 600-lecia nadania Łomży praw miejskich serdecznie zapraszamy do Muzeum na ciekawe zajęcia z historii naszego miasta. Przygotowaliśmy wyjątkowe lekcje – dla młodszych uczniów: „Jeleń z łomżyńskiego herbu”, „Książę Mazowiecki Janusz I – dobroczyńca Łomży”, „Łomża – Miasto Książąt Mazowieckich”, natomiast dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej: „Lokacja Łomży na prawie chełmińskim”. Muzealną ideę objął swoim patronatem Pan Prezydent Mariusz Chrzanowski. Biorąc pod uwagę oczekiwania nauczycieli i uczniów mamy do wyboru kilka wariantów tej samej lekcji w zależności od wieku, preferencji i oczekiwań odbiorców.

Przestrzeń w kolorze

Grzegorz Gwizdon pt, 02 marca 2018 14:40

zaproszenie na www jpg.jpg

„Ballada łomżyńska” na jubileusz Muzeum

Grzegorz Gwizdon pon, 12 lutego 2018 21:38

W Muzeum Północno-Mazowieckim do końca kwietnia 2018 roku trwa wystawa jubileuszowa „Ocalone od niepamięci”. Tworzy ją kilkaset zabytkowych obiektów pochodzących ze zbiorów muzeum i jego oddziałów. Są tu stare meble, lampy naftowe i drobne przedmioty codziennego użytku, plakaty z wystaw muzealnych, numizmaty współczesne i z odległych epok, fragmenty naczyń, biżuterii i innych obiektów wydobyte w czasie wykopalisk archeologicznych, prowadzonych przy przebudowie trasy S8, dawne grafiki i współczesne obrazy oraz ceramika stołowa i dekoracyjna z wytwórni we Włocławku i Kole, a także rzeźby ludowe i tkaniny oraz... miedziane rondle i rybackie sieci.

70 lecie Muzeum w Łomży

Grzegorz Gwizdon pt, 02 lutego 2018 14:55

zaproszenie www splaszcz.jpg

Lekcja projektowania plakatu

Grzegorz Gwizdon cz, 25 stycznia 2018 13:18

Członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży odwiedzili w środowe południe 24 stycznia 2018 roku Galerię Sztuki Współczesnej. Młodzi pasjonaci turystyki okazali się także miłośnikami sztuki. Z zainteresowaniem obejrzeli wystawę malarstwa Profesora Andrzeja Strumiłły, a następnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych z projektowania plakatu. Powstały bardzo ciekawe autorskie prace, w których dzieci odwołały się do twórczości Mistrza z Maćkowej Rudy, jego upodobań kolorystycznych i zamiłowania do kaligrafii. Zachęcamy inne zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do pójścia w ślady uczniów „siódemki”

Studniówkowa prezentacja prac uczniów Liceum Plastycznego w Łomży

Grzegorz Gwizdon pon, 22 stycznia 2018 15:03

Wernisaż prac uczniów klas maturalnych w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży poprzedził w sobotę 20 stycznia zorganizowaną tego samego dnia studniówkę uczniów Liceum Plastycznego w Łomży. W tym roku do matury przystąpią klasy, których wychowawcami są panie Katarzyna Swoińska i Edyta Ejsmont. Wystawione przez uczniów prace jak zawsze prezentują wysoki poziom artystyczny i można je oglądać do 20 lutego 2017 r.

Andrzej Strumiłło - obrazy i słowa

Grzegorz Gwizdon pon, 15 stycznia 2018 14:50

Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” im. Stanisława Zagórskiego w Łomży oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zapraszają 20 stycznia 2018 roku (sobota) o godzinie 12.00 do siedziby Galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży na otwarcie wystawy malarstwa Profesora Andrzeja Strumiłły połączone z promocją albumu autorstwa artysty pt. „Dom”, wydanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”. Obrazy na wystawie pochodzą ze zbiorów Autora oraz Stowarzyszenia "Stopka. Ekspozycja czynna do 27 lutego 2018 roku.

Informacja 2

Grzegorz Gwizdon pt, 22 grudnia 2017 10:59

godziny pracy muzeum w święta.jpg

Informacja

Grzegorz Gwizdon pt, 22 grudnia 2017 10:52

godziny pracy galerii w święta.jpg

Życzenia

Grzegorz Gwizdon pt, 15 grudnia 2017 14:37

zyczenia 2017 www 440.jpg

„W porywie i ascezie” – wystawa poplenerowa

Grzegorz Gwizdon nie, 10 grudnia 2017 09:16

plakat_wystawa_www.jpg Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka”zapraszają 14 grudnia 2017 roku (czwartek) o godzinie 16.00 do sal galerii, przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy „W porywie i ascezie”, będącej plonem Międzynarodowego Pleneru Plastycznego, zorganizowanego przez „Stopkę” w Augustowie, na przełomie czerwca i lipca 2017 roku. Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Partner wydarzenia: Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”. Mecenat: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

Otwarte warsztaty z ceramiki

Grzegorz Gwizdon wt, 21 listopada 2017 14:33

Pracownia artystyczno-ceramiczna Ivayli Żivkowej i Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zapraszają w najbliższą sobotę, 25 listopada 2017 roku, o godz. 12.30 do siedziby galerii przy ul. Długiej 13, na wyjątkowe zajęcia plastyczne pod kierunkiem artysty plastyka. Miłośnicy ceramiki – dzieci i dorośli – będą mogli tworzyć własne dzieła z gliny, dekorować i malować gotowe formy, a po wypaleniu zabrać je do domu. Zajęcia trwają 2 godz i 30 minut. Opłata od 1 uczestnika wynosi 50 zł (materiały). W ramach spotkania przewidziane jest bezpłatne zwiedzanie aktualnej wystawy.

Podlaskie laury muzealne rozdane

Grzegorz Gwizdon wt, 21 listopada 2017 12:49

Blisko 100 osób uczestniczyło 17 listopada 2017 roku w uroczystości z okazji XV-lecia działalności Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, która odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku w siedzibie Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich w Kruszynianach.

Mikołajki w muzeum

Grzegorz Gwizdon pon, 20 listopada 2017 11:22

W dniach 28 listopada-8 grudnia 2017 roku, tradycyjnie już, Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych na SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE. Wstęp 5 zł. Impreza odbywa się w bożonarodzeniowej scenerii z udziałem św. Mikołaja. W programie jest wręczanie upominków dostarczonych przez szkołę lub rodziców, wspólne śpiewanie kolęd i popisy recytatorskie uczestników oraz zwiedzanie wystawy czasowej „Dzieje papieru i papiernictwa”. Ekspozycja ta w przystępny sposób opowiada o papierze oraz sposobach jego wytwarzania od czasów najdawniejszych po współczesne. Czekamy na zgłoszenia pod nr telefonu 86 216 28 16. Do zobaczenia w Muzeum! Bardzo dziękujemy firmom, które wsparły organizację Spotkań. Są to: Sklep KLAN, Łomża, ul. Długa 1; GABS FOTO, Łomża, Stary Rynek 4; Salonik Optyczny, Łomża, Stary Rynek 1; Restauracja GROMADA, Łomża, ul. Rządowa 1 A; Sklep JANECZKA, Łomża, Stary Rynek 2; Kwiaciarnia OGRODNIK, Łomża, ul. Sienkiewicza 2; Restauracja RETRO, Łomża, ul. Nowogrodzka 157; Restauracja „SYTA PANNA”, Łomża, ul. Sikorskiego 134 ; Sklep SORTYMENT, Łomża, ul. Spokojna 192; Sklep spożywczo-przemysłowy, Łomża, ul. Rządowa 3A; Galeria ŁAWECZKA, Łomża, Stary Rynek 1; Sklep AGA, Łomża, ul. Długa 21.

Łomżyńskie drogi do Niepodległej – pamięć i tożsamość. Biografie bohaterów.

Grzegorz Gwizdon śr, 08 listopada 2017 15:06

logo na www niepodlegla 440.jpg W pierwszy czwartek listopada rozpoczęto warsztaty interdyscyplinarne dla uczniów siódmych klas szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i pierwszych klas szkół średnich z terenu Łomży. Są one realizowane z inicjatywy pani wiceprezydent Łomży dr Agnieszki Barbary Muzyk w ramach ministerialnego programu Niepodległa. W ramach projektu współdziałają ze sobą Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży i Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów. Miejsce realizacji zadania, Domek Pastora gości szesnastoosobowe grupy uczniów, które mają okazję uczestniczyć w zajęciach przybliżających mało znaną historią Łomży, spojoną z dziejami wielu łomżyńskich rodzin.

Kazimierz Kalkowski ponownie w Łomży

Grzegorz Gwizdon wt, 31 października 2017 13:27

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży (ul. Długa 13) oraz Autor zapraszają 8 listopada 2017 roku (środa), o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby w materiałach ceramicznych Kazimierza Kalkowskiego. Wystawa czynna do 6 grudnia 2017 roku. Kazimierz Kalkowski urodził się w 1954 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom uzyskał w 1981 roku, w pracowni malarstwa prof. Kazimierza Ostrowskiego. Uprawia malarstwo, rysunek i rzeźbę w ceramice. Projektuje witraże i kompozycje ścienne.

Odznaczenie dla Urszuli Kuczyńskiej, kierownika Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie

Grzegorz Gwizdon wt, 24 października 2017 15:59

Wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego pan prof. dr hab. Piotr Gliński, na mocy ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, nadał pani Urszuli Kuczyńskiej, kierownikowi Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wystawa numizmatów ze zbiorów Mirosława Szczepańskiego

Grzegorz Gwizdon cz, 19 października 2017 16:12

Zaproszenie Wystawa numizmatów.jpg

Graficzne „Kolory uczuć”- 2. Ogólnopolskie Biennale Wklęsłodruku

Grzegorz Gwizdon śr, 11 października 2017 10:10

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego (Łomża, ul. Długa 13) zaprasza 16 października 2017 roku (poniedziałek) o godz. 13.00 na otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród laureatom 2. OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE WKLĘSŁODRUKU dla uczniów średnich szkół plastycznych, zorganizowanego przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży we współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Hasło tegorocznego Biennale to „Kolory uczuć”. Na konkurs wpłynęło 141 prac w dwóch kategoriach (I kategoria: I i II klasy Liceum Plastycznego oraz I, II i III klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, II kategoria: III i IV klasy Liceum Plastycznego oraz IV, V i VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych). Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 61 prac z obydwu kategorii. Organizatorzy zapraszają grupy szkolne do zwiedzenia wystawy pod przewodnictwem artysty grafika, Katarzyny Swoińskiej, która omówi ekspozycję oraz opowie o genezie konkursu i warsztacie graficznym. Zapisy w galerii pod nr tel. 86 216 41 00.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę