Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Lekcje muzealne - zaproszenie

oferta do szkół muzyka www.jpg

Materię wystawy stanowią instrumenty muzyczne, nuty z bogatą grafiką i ilustracją, wizerunki i emblematy, przedmioty z dekoracją muzyczną, książki, albumy, pocztówki oraz… mechaniczne urządzenia grające: kuranty, pozytywki, gramofony i płyty, wreszcie rekwizyty towarzyszące rożnym przejawom „życia muzycznego”. Wystawa odnosi się do dorobku artystycznego Fryderyka Chopina, Witolda Lutosławskiego i innych kompozytorów, poetów, luminarzy sztuki epoki romantyzmu, Młodej Polski i XX-lecia międzywojennego. Mnogość dostępnych źródeł, oryginalność koncepcji oraz unikatowy charakter eksponatów stanowią prawdziwą skarbnicę wiedzy o obyczajach i tradycjach ziemiańskiego stylu życia, a także o społecznej, patriotycznej i kulturotwórczej roli muzyki. Trudno o lepsze udokumentowanie przeszłości, co potwierdza charakter, wiek i unikalne walory eksponatów. Nagromadzone materiały i motywy opowiadające historię XIX i XXwieku składają się na prawdziwą wędrówkę w czasie, kiedy wydawano bale, koncertowano a triumfy święciła zapomniana dziś muzyka promenadowa.

 

Grzegorz Gwizdon
wt, 11 października 2016 15:36
Data ostatniej edycji: pon, 05 grudnia 2016 13:01:22

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę