Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Tajemnice Łomży. Młodość i powołanie. Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Grzegorz Gwizdon pt, 02 października 2020 10:26

Film w technologii VR został przygotowany w ramach zadania Tajemnice Łomży - opowieści znad Narwi realizowanego z programu Kultura w sieci. W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, która z powodu pandemii została bezterminowo zawieszona, proponujemy spacer wirtualny, podczas którego zaproszeni goście opowiedzą o wybranych wydarzeniach, osobach i miejscach związanych z młodym Stefanem Wyszyńskim, w kontekście kształtowania się jego powołania kapłańskiego.

Tajemnice Łomży - opowieści znad Narwi.

Grzegorz Gwizdon pon, 28 września 2020 13:46

Taki tytuł nosi zadanie realizowane przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży w ramach programu Kultura w sieci. Już dziś zapraszamy do obejrzenia zwiastuna projektu!

Jerzy Swoiński (1944 - 2005)

Grzegorz Gwizdon wt, 25 sierpnia 2020 11:02

zaproszenie-surowe-25-08.gif

Łomża 1920

Grzegorz Gwizdon pon, 20 lipca 2020 14:15

zaproszenie-2-male-440-pikseli.gif

Inklinacje

Grzegorz Gwizdon pt, 03 lipca 2020 13:40

zaproszenie.jpg

Zdjęcia "z pudełka"

Grzegorz Gwizdon pt, 03 lipca 2020 13:31

W Galerii Sztuki Współczesnej, przy zachowaniu rygorów sanitarnych, oficjalnie został otwarty cykl wakacyjnych spotkań edukacyjnych „Z czego robi się sztukę współczesną?”. Zaczęło się oryginalnie, od fotografii otworkowej. Zadziwiliśmy młodych sympatyków fotografii, którym pudełka „z dziurką” posłużyły za aparaty fotograficzne , a w tymczasowej, aczkolwiek profesjonalnie wyposażonej, ciemni zobaczyli magię pojawiających się zdjęć, których „bohaterką” była ulica Długa. Spotkanie prowadzili: Zbigniew Tułowiecki, Grzegorz Gwizdon oraz Natalia Tułowiecka. Następne wydarzenie już niebawem. Będzie związane z nową wystawą „Inklinacje”. Szczegóły zawsze dostępne na naszym facebook’u i pod nr. telefonu 862164100. Zapraszamy do śledzenia fanpage’u galerii na portalu facebook. Natalia Tułowiecka

CZAS JAGIELLONÓW

Grzegorz Gwizdon pt, 22 maja 2020 15:11

Wystawa prezentuje numizmaty bite przez mennice królewskie w okresie rządów dynastii Jagiellonów, od Władysława II Jagiełły, poprzez Władysława III Warneńczyka, Kazimierza Jagiellończyka, Jana Olbrachta, Aleksandra Jagiellończyka, Zygmunta I Starego, po Zygmunta II Augusta. Eksponaty pochodzą ze zbiorów prywatnego kolekcjonera.

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Grzegorz Gwizdon pt, 15 maja 2020 07:42

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów 2020 zaprasza na prezentację ”Osiem odsłon muzealnej nocy 2012-2019”.

„Wspólny mianownik” dopiero za rok

Grzegorz Gwizdon cz, 14 maja 2020 15:28

Okoliczności nie pozwoliły na realizację tegorocznej Nocy Muzeów i wystawy w łomżyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej przedstawiającej twórczość absolwentek Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Prezentując ich sylwetki pozostajemy z nadzieją, że wystawa uświetni Noc Muzeów 2021.

Muzeum otwarte dla zwiedzajacych

Grzegorz Gwizdon pon, 11 maja 2020 12:19

Baner-otwarcia-instytucji-2.gif

Pożegnanie Profesora Andrzeja Strumiłły

Grzegorz Gwizdon pt, 10 kwietnia 2020 13:07

Przez lata objaśniał nam świat obrazem i słowem. Andrzej Strumiłło – grafik, rysownik, rzeźbiarz, fotograf, ilustrator, wystawiennik, scenograf, autor książek, poeta, eseista, filozof, znawca kultury Dalekiego Wschodu, podróżnik, animator życia artystycznego, obrońca przyrody, miłośnik drzew i zwierząt... A teraz Go zabrakło, ale na zawsze pozostanie w naszych myślach i wspomnieniach.

Życzenia świąteczne

Grzegorz Gwizdon wt, 07 kwietnia 2020 12:26

Zyczenia-wielkanocne-6--na-www.gif

Za tydzień – wielki dzień.

Grzegorz Gwizdon pt, 03 kwietnia 2020 15:05

Palmowa Niedziela, zwana też Kwietną jest obchodzona w kościele katolickim na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu święci się palmy, o których pisał w XIX wieku Łukasz Gołębiowski: „Dla znakomitszych osób starał się zakrystian przysposobić gałązki zielonością okryte, trzymając wierzbowe pręty w wodzie w ciepłym pokoju z wystawą ku słońcu przez parę niedziel, dla pospolitszej rzeszy były suche albo z pączkami, czyli bagniątkami zaledwie. Odrywał je gmin pobożny i połykał, w tem będąc przekonaniu: że kto w niedzielę kwietną bagniątka palmowego nie połknie, to już zbawienia nie otrzymał”. Był też zwyczaj, że kto wcześniej wstawał w Niedzielę Palmową, ten budził innych uderzając śpiących palmą i mówiąc: „Palma bije, nie ja biję, za tydzień – wielki dzień. Za sześć noc –wielka noc”. W Polsce tradycja święcenia palm wielkanocnych jest znana od średniowiecza.

Uwaga, ważna informacja

Grzegorz Gwizdon śr, 11 marca 2020 14:36

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży informuje, że w związku z dzisiejszą decyzją Rządu w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Muzeum oraz jego oddziały: Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży i Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie będą zamknięte dla zwiedzających (zarówno grup jak osób indywidualnych) w terminie 12-25 marca 2020 roku. Odwołane jest otwarcie wystawy Witolda Warzywody w Galerii Sztuki Współczesnej planowane na 14 marca, także odwołane jest otwarcie wystawy "Czas Jagiellonów" w Muzeum, planowane na 21 marca.

Czas Jagiellonów - wystawa nunizmatów

Grzegorz Gwizdon pt, 06 marca 2020 09:36

zaproszenie muzeum www.jpg

Litografie Witolda Warzywody

Grzegorz Gwizdon cz, 05 marca 2020 15:41

KRZYWE-zaproszenie-W.-Warzywoda-2020.gif

Świat toruńskiego piernika

Grzegorz Gwizdon pon, 27 stycznia 2020 14:39

zaproszenie-piernik.gif

Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu, mają zaszczyt zaprosić 9 lutego 2020 roku o godz.13.00 na otwarcie wystawy do siedziby Muzeum, ul. Dworna 22 c.

Edward Dwurnik - malarstwo i rysunek

Grzegorz Gwizdon cz, 02 stycznia 2020 14:20

Dwurnik-2.gif

Życzenia

Grzegorz Gwizdon cz, 19 grudnia 2019 14:05

Wesołych-Świąt.gif

Radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia

i Roku obfitego w szczęśliwe dni

życzy Dyrektor i pracownicy muzeum, galerii oraz skansenu.

Sztuka miła sercu

Grzegorz Gwizdon wt, 03 grudnia 2019 11:43

Zapraszamy na kolejne spotkanie z twórczością artystów z kręgu Cepelii. Tym razem zachęcamy do skupienia się na pięknych detalach, nie brakuje ich zarówno w strojach lalek, wycinankach, rzeźbach, biżuterii, jak również w małych formach tkackich, grafikach czy ozdobach i zabawkach z papieru. Zaprezentowane na wystawie obiekty cieszą oczy bogactwem kolorów, kształtów i dekoracji, są nieprzebraną skarbnicą wiedzy o naszej tradycji, obyczajach i folklorze oraz stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla wszystkich, którym bliska jest rodzima sztuka i kultura.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę