Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

„Wspólny mianownik” dopiero za rok

Okoliczności nie pozwoliły na realizację tegorocznej Nocy Muzeów i wystawy w łomżyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej przedstawiającej twórczość absolwentek Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Prezentując ich sylwetki pozostajemy z nadzieją, że wystawa uświetni Noc Muzeów 2021.

Natalia Tułowiecka
Natalia Tułowiecka
logo Nocy Muzeów w Łomży
logo Nocy Muzeów w Łomży
Bernadetta Benedysiuk
Bernadetta Benedysiuk
Bernadetta Benedysiuk
Bernadetta Benedysiuk
Justyna Gołaszewska
Justyna Gołaszewska
Magdalena Kosek
Magdalena Kosek
Magdalena Kosek
Magdalena Kosek
Natalia Tułowiecka
Natalia Tułowiecka
Natalia Tułowiecka , fot. Wojtek Szabelski
Natalia Tułowiecka , fot. Wojtek Szabelski

Bernadetta Benedysiuk – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Kossaka w Łomży oraz studiów magisterskich z zakresu grafiki warsztatowej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Nagroda Rektora za dyplom z grafiki warsztatowej oraz Wyróżnienie Dziekana za pisemną pracę magisterską – 2012 rok). Zajmuje się wielomatrycową grafiką barwną oraz artystycznym drukiem cyfrowym. Łączy matryce, miksuje techniki celebrując „rytuał” odbijania grafik. Tworzy proste, abstrakcyjne formy, które wynikają z obserwacji natury. Światło, cień i kolor podkreślają efemeryczność przedstawień. Uczestniczka licznych wystaw grafiki i laureatka konkursów graficznych.

Justyna Gołaszewska – absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom wykonany w technice linorytu bazuje na obserwacji codzienności, w której ludzie łatwo ulegają negatywnym emocjom. Kompozycja jest przedstawieniem sytuacji, gdzie nikt z tymi emocjami nie walczy i daje im się ponieść. Autorka tworzy głównie grafiki, ilustracje, plakaty. Lubi łączyć tradycyjne techniki graficzne z grafiką cyfrową. Główną inspiracją jest dla niej człowiek.

Magdalena Jemielity – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Kossaka w Łomży oraz Akademii Sztuk Pięknych Krakowie, Specjalizacja: intermedia. Wraz z Tomaszem Kucharskim (absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku) zajmują się tworzeniem animacji cyfrowych oraz mappingiem, czyli projekcją multimedialną na obiektach przestrzennych, tworząc duet Vctrl. Są m.in. współautorami (wraz z EMCN: https://www.facebook.com/EMCNPL/ ) mappingu na gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie, w ramach wystawy Stanisława Wyspiańskiego (2018). Realizują teledyski, spoty reklamowe, filmy

https://www.youtube.com/watch?v=IpRDOmJ7OS8&feature=youtu.be  - to jest mix ich dokonań.

Magdalena Kosek. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Kossaka w Łomży. Dyplom z zakresu rzeźby i działań przestrzennych na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2014). Założycielka autorskiej pracowni ceramiki Konkubinat Ceramiczny Rękoczyn (2016). Uczestniczka działań artystycznych i społecznych. Współtwórczyni i członkini toruńskiej grupy samokształceniowej GnW realizującej wykłady i spotkania poświęcone aktualnym zagadnieniom w sztuce, realizatorka cykli warsztatów kreatywnych dla dzieci i młodzieży z zakresu ceramiki i sztuki współczesnej oraz koncertów, imprez plenerowych, badań terenowych, spotkań, wykładów i innych przedsięwzięć związanych z upowszechnianiem kultury. Spółdzielczyni Spółdzielni Społecznej Kulturhauz.

Natalia Tułowiecka – pomysłodawczyni wystawy – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Kossaka w Łomży oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Sztuk Pięknych). Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa oraz dyplom uzupełniający (także z wyróżnieniem) w Pracowni Witrażu (2017). W "Kompozycji przezroczystej" autorka wykorzystała szklane przedmioty, które zostały poddane termicznemu odkształceniu. Umieszczone na specjalnie zaprojektowanych i zrealizowanych szklanych podstawach stworzyły układy przestrzenne dające możliwość wieloznaczeniowego odczytu. Artystka pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Zajmuje się organizacją wystaw, grafiką wydawniczą oraz realizuje autorskie programy edukacyjne z zakresu plastyki współczesnej.

 

 

 

 

Grzegorz Gwizdon
cz, 14 maja 2020 15:28
Data ostatniej edycji: pon, 18 maja 2020 05:55:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę