Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Czas Jagiellonów - wystawa nunizmatów

zaproszenie muzeum www.jpg

Czas Jagiellonów” to kolejna wystawa przygotowana wspólnie przez Muzeum Północno-Mazowieckie i Łomżyński Oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Prezentuje mennictwo dynastii Jagiellonów od Władysława Jagiełły po Zygmunta Augusta. Zobaczymy na niej drobny pieniądz używany w codziennych transakcjach kupna – sprzedaży. Będą to beznapisowe maleńkie denary z koroną i orłem (3 ważyły ok. 1 g), szelągi półgrosze, grosze, trojaki, czworak (moneta ceniona w Niderlandach). Informacje o sile nabywczej pieniądza pozwolą poznać przykładowe ceny i płace. Pomysłodawcą i współautorem scenariusza wystawy jest Mirosław Szczepański (PT), autorem niepowtarzalnej oprawy plastycznej jest  artysta plastyk Antoni Mieczkowski. Ekspozycję polecamy nie tylko wielbicielom serialu „Korona królów”. Ile kosztowała tuczona gęś, a ile Jagiełło wydał na ucztę, przyjdź i sprawdź na wystawie.

Grzegorz Gwizdon
pt, 06 marca 2020 09:36
Data ostatniej edycji: pt, 06 marca 2020 09:53:35

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę