Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Spotkania informacyjne w sprawie Via Baltica

Ruszają pierwsze konsultacje społeczne w związku z planowaniem przebiegu Via Baltica, czyli nowej drogi ekspresowej S-61 na odcinku Ostrów Mazowiecka – Łomża – Szczuczyn. Droga ta została wprowadzona do krajowej sieci dróg ekspresowych jesienią ubiegłego roku. - Według wstępnych materiałów droga ekspresowa S-61 w znacznym stopniu przebiegać ma zupełnie nowym śladem – podaje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA.

Przypomnijmy Via Baltica czyli I Pan-Europejski Korytarz Transportowy ma prowadzić z państw nadbałtyckich przez Warszawę na zachód Europy. O budowie drogi mówi się już od ponad 20 lat, ale dotychczas, w przypadku Polski, kończyło się na słowach i przepychankach którędy droga ma przebiegać przez północno-wschodnią część kraju. Dopiero w październiku ubiegłego roku  rząd ostatecznie zdecydował że Via Baltica pobiegnie w tzw. wariancie łomżyńskim czyli po szlaku: Warszawa - Ostrów Mazowiecka – Łomża – Stawiski – Szczuczyn – Ełk – Raczki – Suwałki – Budzisko – granica państwa (Kowno). Droga na odcinku Ostrów Mazowiecka – Budzisko zyskała numer S-61. Wiosną tego roku białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad   wybrał firmę, która ma opracować dokumentację projektową do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę Via Baltica na odcinku od Ostrwi Mazowieckiej przez Łomżę po Szczuczyn, czyli de facto wytyczyć przebieg S-61 na tym odcinku. Teraz ruszają pierwsze konsultacje społeczne, podczas których drogowcy przedstawiają swoje plany i wsłuchują się w głosy mieszkańców terenów przez które droga ma prowadzić. Całe zadania podzielono na trzy części: odcinek A - Ostrów Mazowiecka do Obwodnicy Łomży (dł. ok. 37 km), B - obwodnica Łomży (dł. ok. 25 km), i C - od Obwodnicy Łomży do Szczuczyna (bez obwodnicy - dł. ok. 35 km)

Harmonogram spotkań  informacyjnych GDDKiA
Odcinek A - Ostrów Mazowiecka - obwodnica Łomży:

* 5 lipiec 2010 – dla gminy Ostrów Mazowiecka  spotkanie odbędzie się w  Szkole Podstawowej  w Lubiejewie, początek godz. 17

* 7 lipiec 2010 – dla gminy Śniadowo spotkanie zaplanowane jest o godz. 18 w Gminnym Ośrodku Kultury w Śniadowie

* 9 lipiec 2010 – dla gmin Czerwin i Stary Lubotyń spotkanie rozpocznie się o godz. 14 w Urzędzie Gminy w Starym Lubotyniu.

Odcinek B – obwodnica Łomży:

* 20 lipiec 2010  - dla gminy Piątnica i Mały Płock, spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy , początek godz. 17 

* 21 lipiec 2010 - dla gmin Łomża i Zambrów, spotkanie rozpocznie się o godz. 17 w Urzędzie Gminy w Łomży

Odcinek C – od obwodnicy Łomży do Szczuczyna:

* 6 lipiec 2010 – dla gminy Stawiski konsultacje rozpoczną się o godz. 16 w Urzędzie Gminy w Stawiskach

* 8 lipiec 2010 – dla gminy Grabowo w Urzędzie  Gminy w Grabowie; początek  godz.. 16

* 12 lipiec 2010 dla gminy Szczuczyn i Wąsosz – w świetlicy OSP w Szczuczynie – początek godz. 16.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę