Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Fragment Via Baltica zaprojektuje i zbuduje Budimex

13-kilometrowy, dwujezdniowy fragment obwodnicy Augustowa ma być jednym z pierwszych wybudowanych odcinków drogi ekspresowej S 61, czyli Via Baltica. Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę jaka wpłynęła w ogłoszonym przetargu na zaprojektowanie i zbudowania obwodnicy tego miasta. Za 659,27 mln zł inwestycję w systemie „Projektuj i Buduj” zrealizować ma Budimex SA.

Szacowana długość planowanej obwodnicy Augustowa wynosi około 36,3 km. Obwodnica będzie budowana przez miejscowość Raczki, w wariancie uwzględniającym przebieg międzynarodowej trasy Via Baltica przez Łomżę. Powstanie dwujezdniowy, 13 km, fragment drogi ekspresowej S 61  oraz jednojezdniowy odcinek drogi krajowej nr 8 (23,3 km). Oba odcinki będą się ze sobą łączyć.

Podpisanie umowy z wykonawcą planowane  jest w I kwartale 2011. Zgodnie z warunkami zamówienia, budowa obwodnicy Augustowa powinna zostać zakończona w ciągu 42 miesiący od chwili podpisania umowy.

Przypomnijmy, że od jesieni ubiegłego roku projektanci z firmy Transprojekt Gdański projektują obwodnice Stawisk i Szczuczyna, które także mają być fragmentami Via Baltica. Zgodnie z harmonogramem obwodnice tych miast mają zostać zbudowane w latach 2011-2013.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę