Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Obwodnica Augustowa będzie częścią Via Baltica przez Łomżę

„Papierowa” decyzja (rozporządzenie RM z 20 października 2009 roku) o budowie Via Baltica przez Łomżę powoli się materializuje. Pierwszym wymiernym tego przykładem jest „decyzja środowiskowa” wydana wczoraj przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa. Decyzja, która opatrzona jest rygorem natychmiastowej wykonalności, wyznacza przebieg obwodnicy w wariancie IIIA czyli z dala od chronionych torfowisk i jako część biegnącego przez Łomżę transeuropejskiego korytarza transportowego Via Baltica.

O takie przebieg trasy Via Baltica i obwodnicy Augustowa od lat zabiegali ekolodzy, którzy na początku 2007 roku zorganizowali nawet zimowy obóz w lasach w nieopodal rzeki Rospuda by w ten sposób zablokować wycinkę drzew w miejscu którędy GDDKiA chciała przeprowadzić obwodnicę Augustowa będącą częścią międzynarodowej trasy Via Baltica przez Białystok. Z budowy takiej obwodnicy Augustowa, po protestach ekologów i Brukseli ostatecznie zrezygnowano w 2008 roku.
Wczorajsza decyzja środowiskowa jest podstawą dla drogowców do ubiegania się o nowe zezwolenie na realizację obwodnicy. Zgodnie z ich planami samą budowę można będzie rozpocząć w drugiej połowie 2012 r, a trasa mogłaby zostać oddana do użytku pod koniec 2013, albo w 2014 roku.

Obwodnica w zatwierdzonym wczoraj wariancie ma blisko 40 km długości, zaczyna się na przedmieściach Augustowa, kończy na przedmieściach Suwałk.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę