Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Via Baltica będzie się budować...

Obwodnice Stawisk, Szczuczyna, a teraz także częściowo Augustowa to fragmenty „łomżyńskiej” Via Baltica które mają szansę powstać jako pierwsze. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka właśnie ich projektantów, a w przypadku obwodnicy Augustowa także wykonawcy robót budowlanych. Łącznie w tych trzech częściach w latach 2013 - 2014 powinniśmy zyskać niemal 30 km Via Baltica.

Do wcześniej ogłoszonych przetargów na opracowanie dokumentacji technicznych obwodnic Stawisk (6,5 km) i Szczuczyna (8km) teraz dołącza także przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Augustowa w przebiegu przez Raczki. Obwodnica Augustowa – ponad 36 km - będzie się składać z dwóch części: około 23,3 km jednojezdniowego odcinka w ciągu drogi krajowej nr 8 od węzła „Augustów” do węzła „Szkocja” i około 13 km dwujezdniowego fragmentu drogi ekspresowej S - 61 na odcinku od węzła „Szkocja” do węzła „Suwałki Lotnisko”. Wybór wykonawcy inwestycji ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku, a jednym z kluczowych warunków umowy będzie zakończenie prac budowlanych obwodnicy Augustowa w ciągu 42 miesiącach od chwili podpisania umowy.
Via Baltica czyli I Pan-Europejski Korytarz Transportowy prowadzi z państw nadbałtyckich przez Wraszawę na  zachód Europy. W północno-wschodniej Polsce spór o jej przebieg trwał najdłużej. Dopiero w październiku ubiegłego roku zapadła rządowa decyzja, że pobiegnie ona po szlaku Warszawa - Ostrów Mazowiecka  – Łomża – Stawiski – Szczuczyn – Ełk – Raczki – Suwałki – Budzisko – granica państwa (Kowno), a droga na odcinku Ostrów Mazowiecka – Budzisko zyskała numer S-61.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę