Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zabrali z S-8, ale nie wpisali S-61

Projekt „Budowa/Przebudowa drogi ekspresowej S8, odcinek Białystok – granica państwa” wypadł z listy projektów kluczowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zgodnie z uzasadnieniem zmian w październikowym rozporządzeniu rządu dotyczącym sieci dróg ekspresowych właśnie za te pieniądze miała być budowana droga ekspresowa S-61 czyli Via Baltica. Na razie jednak na liście projektów kluczowych POIS nie ma budowy S-61.

Jak podano w komunikacie projekt dotyczący przebudowy drogi ekspresowej S8 od Białegostoku do granicy polsko-litewskiej usunięto z listy projektów kluczowych na wniosek  ministerstwa infrastruktury. Przypomnijmy w październiku ubiegłego roku rząd znowelizował rozporządzenie dotyczące sieci dróg ekspresowych. S-8 prowadzi teraz tylko do Białegostoku. Zgodnie z dokumentem ruch tranzytowy z Litwy i innych państw nadbałtyckich do Warszawy i dalej na zachód Europy ma przejąć droga ekspresowa S-61 zwana Via Baltica prowadząca od granicy z Litwą, przez Suwałki, Ełk, Łomżę i Ostrów Mazowiecką.

Nową listę projektów kluczowych POIS można znaleźć na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Obecnie lista obejmuje 403 przedsięwzięcia o łącznej wartości 210,83 mld złotych. Ze starej usuniętych zostało 6 projektów (w tym i ten dotyczący budowy S-8 od Białegostoku do granicy z Litwą), a dodano do niej 21 nowych przedsięwzięć, ale wśród nich nie ma S-61.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę