Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 czerwca 2020 napisz DONOS@

„Prefbet Śniadowo” Łomża najlepszy w Polsce

Foto: „Prefbet Śniadowo” Łomża najlepszy w Polsce
cz cz, 12 września 2019 10:57

Zwycięstwem i rekordową zdobyczą 79,5 pkt. zakończyła się wyprawa młodych zawodników „Prefbet” na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do Białegostoku. - Nasi zawodnicy zwyciężyli nie tylko w mistrzostwach makroregionu podlasko-lubelskiego, ale z pośród 317-tu klubów z całej Polski podzielonych na 8 makroregionów uzyskali najwięcej punktów – cieszy się Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża dodając, że lekkoatleci tego klubu wywalczyli 15 medali (6 złotych, 5 srebrnych, 4 brązowe) wygrywając klasyfikację medalową w makroregionie.

Dotacje na boiska w Jedwabnem i Wiźnie

Foto: Dotacje na boiska w Jedwabnem i Wiźnie
cz śr, 11 września 2019 08:20

Niemal 1,5 mln zł dotacji ma otrzymać gmina Jedwabne, a prawie 950 tys. zł gmina Wizna na budowę nowoczesnych boisk sportowych. Pieniądze będą pochodziły z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. W obu miejscowościach zmodernizowane będzie m.in. boiska do piłki nożnej i samorządowcy liczą, że być może to przyczyni się do odbudowy piłkarskich drużyn „Skra” Wizna i „Victoria” Jedwabne.

Brązowy medal Mistrzostw Polski w półmaratonie

Foto: Brązowy medal Mistrzostw Polski w półmaratonie
cz pon, 09 września 2019 15:55

Reprezentująca LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża Olga Ochnal zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w półmaratonie. Zawody rozegrano w Pile. Linię mety przekroczyło 767 zawodniczek z Polski, Białorusi, Izraela, Kenii, Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Czas Olgi Ochal to 1 godzina i 14 minut, co – jak podkreśla Andrzej Korytkowski prezes LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża - jest nowym rekordem Ziemi Łomżyńskiej.

Igrzyska LZS

Foto: Igrzyska LZS
cz so, 07 września 2019 11:05

W miniony weekend w Siedlcach odbyły się Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych w których brali udział młodzicy oraz juniorzy młodsi. Nasze miasto reprezentowała niewielka grupa zawodników, „PREFBET Śniadowo” Łomża, którzy zdobyli cztery medale.

Brat Adama Kownackiego przywiózł prezenty z Ameryki

Foto: Brat Adama Kownackiego przywiózł prezenty z Ame...
cz śr, 04 września 2019 13:20

- Dla naszej rodziny to bardzo dobry rok – mówi z serdecznym uśmiechem Łukasz Kownacki, 26-letni brat 30-letniego Adama Kownackiego, aktualnie najlepszego pięściarza wagi ciężkiej z Polski, który urodził się w Łomży, a mieszka od 7. roku życia w USA, tamże walczy i wygrywa na ringu. - Adamowi i Justynie urodził się tydzień temu pierwszy syn Kazimierz, 4500 gramów. Adam wygrał na punkty 12 rund pojedynku z Chrisem Arreolą. Najmłodszy z nas trzech brat Paweł (lat 24) ożenił się z Polką. Jesteśmy stryjkami Kazia. Mama jest pierwszy raz babcią, tata pierwszy raz dziadkiem.

Łobodziński zwycięża

Foto: Łobodziński zwycięża
cz wt, 03 września 2019 14:38

Eksportowy biegacz LŁKS „Prefbet” Śniadowo Łomża Piotr Łobodziński udanie rozpoczął drugą część sezonu. Po wakacyjnej przerwie od startów 24 sierpnia pewnie zwyciężył w moskiewskiej wieży telewizyjnej Ostankino TV Tower ustanawiając nowy rekord trasy, a w ten weekend wygrał 6. edycję ekstremalnego biegu Kill the Devil Hill na skocznię narciarską Orlinek w Karpaczu.

Mistrzowie z Łomży

Foto: Mistrzowie z Łomży
cz pon, 26 sierpnia 2019 09:05

Adam Pupek i Piotr Kozikowski zdobyli tytuł Mistrzów Polski w motoparalotniarstwie. Łomżanie są mistrzami w klasie PL2 czyli na wózkach dwuosobowych, w których latają pilot i nawigator. Teraz zaczynają przygotowania do Mistrzostw Świata 2020 w Brazylii.

Maraton piłkarski Łomża Cup 2019 w słońcu i „zaduchu”

Foto: Maraton piłkarski Łomża Cup 2019 w słońcu i „za...
mm so, 24 sierpnia 2019 17:18

Ksawery Kopeć ma lat 10 i jest kapitanem drużyny Varsovia Warszawa. Ma wujka Mateusza, który z kapitanem reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim (lat 31) grał w jednej drużynie Varsovii, kiedy byli chłopcami. Tacy jak oni trzej: wówczas i dziś młodzi piłkarze spotkali się na nienagannie równiutkich, gęstych i soczyście zielonych murawach stadionu miejskiego w Łomży. 18 zespołów z roczników 2009 i 2010, w tym Legia Warszawa, Drohobycz Ukraina i MŁKS Łomża, zmierzyło się z równie utalentowanymi rówieśnikami, upalnym słońcem, własną słabością i pragnieniem sukcesu. System „każdy z każdym” oznaczał pięć meczów w sobotę i cztery w niedzielę - maraton piłkarski.

Chłopcy z roczników 2009 i 2010 grają w Łomża Cup 2019

cz pon, 19 sierpnia 2019 14:03

Z udziałem 20 drużyn piłkarskich będzie odbywać się w Łomży po raz drugi ogólnopolski turniej w piłce nożnej Łomża Cup 2019. Rok temu z okazji 600-lecia nadania praw miejskich rywalizowało 12 drużyn z rocznika 2006, natomiast tym razem zagrają młodsi, m.in., z Drohobycza na Ukrainie, Legii Warszawa oraz Varsovii Warszawa, w której jako chłopiec trenował Robert Lewandowski. - Drużyny dobraliśmy pod kątem sportowym, żeby w sobotę i niedzielę na stadionie było dużo akcji i bramek – mówi Wojciech Pietruszewski, prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

„Super Team” wygrał WTPN

Foto: „Super Team” wygrał WTPN
cz pt, 16 sierpnia 2019 08:28

Drużyna „Super Team” z kapitanem Dominikiem Dłużniewskim wygrała „Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej”, który odbywał się na boisku „Orlik 2012” przy ulicy Bernatowicza. - Rozgrywki zorganizowane zostały dla dzieci i młodzieży, które spędzają wakacje w mieście – przekazuje Wojciech Klimaszewski animator obiektu sportowo – rekreacyjnego „Moje Boisko –Orlik 2012.

Trenera Kobylińskiego (+ 73) wspominają wychowankowie

Foto: Trenera Kobylińskiego (+ 73) wspominają wychowa...
cz pon, 05 sierpnia 2019 16:24

- Nasz Trener umarł zdrowy, w świetnej formie, bo dużo pływał i ćwiczył gimnastykę – wspomina z wdzięcznością Ś.P. Sławomira Kobylińskiego (+ 73) jego łomżyński wychowanek z sekcji floretu i szpady MKS Zorza Łomża Tomasz Poreda (lat 52). - Świetny fachowiec i skuteczny wychowawca. Umiał z młodzieżą porozmawiać i myślę, że kilku chłopaków z trudnym charakterem od kryminału wyrwał. Ceniony sędzia międzynarodowy, bardzo odważny mężczyzna, typ wrażliwego twardziela. W niedzielę w południe była msza i pogrzeb Trenera na nowym cmentarzu przy ul. Przykoszarowej.

W piłce nożnej nic nie trwa wiecznie. Łomża ma co wspominać.

Foto: W piłce nożnej nic nie trwa wiecznie. Łomża ma ...
JJS pon, 05 sierpnia 2019 12:36

Futbolowe życie bywa przewrotne i kilka lat może wydawać się epoką. Ponad dekadę temu klub ŁKS Łomża dzielnie walczył na zapleczu Ekstraklasy, a teraz może skupić się jedynie na ogrywaniu młodych piłkarzy.

Pan Sobczyk w VI Triathlonie MOSiR-u niezwyciężony

Foto: Pan Sobczyk w VI Triathlonie MOSiR-u niezwyciężony
cz nie, 04 sierpnia 2019 21:04

Warszawscy sportowcy zawładnęli trasami VI Triathlonu MOSiR Łomża oraz najczęściej wspinali się na podium sceny, która stanęła na bulwarze nad Narwią w środku słonecznej niedzieli. - Łomża ma w czasie triathlonu sympatyczną atmosferę, organizacja zawodów jest bez zarzutu, trasa dobrze przygotowana i oznaczona, słoneczna pogoda dopisała, choć dla mnie było zbyt wietrznie – mówi szczęśliwa Dominika Nowacka, 28-letnia zwyciężczyni ze stołecznej Kuźni Triathlonu, która trzy konkurencje: pływania, jazdy rowerem i biegu pokonała w czasie 1 godziny 2 minut 5 sekund. Na podium zwycięzców stanął, jak rok temu, 28-letni Sergiusz Sobczyk, trener pływania i nauczyciel wf z Warszawy – 48 minut 5 sekund. Najlepszy łomżyniak Damian Domaszewski był dopiero piąty.

Zmarł trener i nauczyciel Sławomir Kobyliński

Foto: Zmarł trener i nauczyciel Sławomir Kobyliński
cz pt, 02 sierpnia 2019 12:07

Z bólem zawiadamiamy że 31. lipca 2019 r. w wieku 73 lat odszedł od nas niespodziewanie Sławomir Kobyliński. Trener szermierki i nauczyciel. Był trenerem kadry narodowej polskich florecistek na igrzyskach w Montrealu w 1976 roku. W 1980 roku wrócił w rodzinne strony i założył sekcję szermierczą przy Międzyszkolnym Klubie Sportowym ZORZA w Łomży i wychowywał przyszłych finalistów i medalistów Polski we florecie i szpadzie w kategoriach juniorskich.

Łomżanie w 29. Biegu Powstania Warszawskiego

Foto: Łomżanie w 29. Biegu Powstania Warszawskiego
cz wt, 30 lipca 2019 09:46

Troje lekkoatletów LŁKS Prefbet Śniadowo – Łomża zdobyło najwyższe miejsca w stolicy podczas 29. Biegu Powstania Warszawskiego, oddając w ten sposób hołd bohaterom Sierpnia 1944. Trasę 5 km ulicami Warszawy najszybciej pokonała 36-letnia Ewa Jagielska z Wyszkowa w czasie 16 minut 52 sekundy. Młodszy kolega klubowy Emil Dobrowolski z Chotomowa również najprędzej pobiegł dwa razy dłuższy dystans - 33-latek wygrał z czasem 31 minut 45 sekund, zaś kolejny zawodnik „Prefbetu” Maciej Badurek wbiegł drugi, pokonując trasę uliczną w 32 min. 40 s. W tym roku w Biegu Powstania Warszawskiego wzięła udział rekordowa liczba niemal 12 tysięcy uczestników. Wśród nich było około 20 biegaczek i biegaczy z Łomży, a wśród nich 69-letni Jerzy Gieraga.

Malwina z Łomży daje mata za matem we Lwowie

Foto: Malwina z Łomży daje mata za matem we Lwowie
mm śr, 24 lipca 2019 11:37

15-letnia szachistka z Łomży Malwina Szewczyk zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy Niesłyszących w Szachach. - Zawody odbywały się we Lwowie na Ukrainie w dniach od 15. do 21. lipca – informuje Magdalena Sobocińska z Akademii Szachowej Sobocińscy. - To ogromny sukces międzynarodowy łomżynianki, ponieważ nasza 15-latka triumfowała w turnieju juniorów do lat 19, zdobywając aż 6 punktów z 7. Wyprzedziła szachistki i szachistów z Ukrainy, Anglii, Białorusi, Estonii i Litwy. Zwyciężyła w 5 partiach i zremisowała dwa razy. Ani razu nie przegrała.

Biegaczka Justyna Korytkowska dzielnie walczy z rakiem

Foto: Biegaczka Justyna Korytkowska dzielnie walczy z...
cz cz, 18 lipca 2019 15:40

- Ostatnio zdiagnozowano u mnie rzadkiego raka LAMN. Straszne jest usłyszeć taką diagnozę – tak zdarzenia miesiąc temu przedstawiła na profilu społecznościowym Justyna Korytkowska, 33-letnia utytułowana lekkoatletka z Łomży, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski ze złotym medalem na 5000 m w 2014 roku. - Gdyby to przytrafiło mi się w Polsce, to pewnie odesłaliby mnie do domu z bólem brzucha – mówi portalowi Onet. - Tym bardziej, że czułam się dobrze po podaniu środków przeciwbólowych. Tymczasem lekarze w Szwajcarii zdecydowali się na natychmiastowy zabieg.

Piłkarski „Turniej Służb”

Foto: Piłkarski „Turniej Służb”
cz wt, 16 lipca 2019 09:13

Wygrali łomżyńscy strażacy pokonując w finale funkcjonariuszy służby więziennej z Czerwonego Boru. Na boisku Orlik przy I LO w Łomży rozegrano piłkarski „Turniej Służb” o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. Turniej był jedną z inicjatyw zorganizowanych w ramach lokalnych obchodów jubileuszu 100-lecia powstania Policji Państwowej, a do rozgrywek przystąpiło sześć zespołów.

Brązowy medal sztafety Prefbetu

Foto: Brązowy medal sztafety Prefbetu
cz pon, 15 lipca 2019 08:28

Igor Duchnowski, Dawid Likwiarz, Bartosz Jurak i Piotr Dąbrowski, czyli sztafeta 4x400 metrów chłopców „Prefbet Śniadowo” Łomża, wywalczyli brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w Poznaniu wywalczyła brązowy medal. - Nasi zawodnicy stoczyli ciężki bój, a sprawa podziału medali toczyła się do samej mety – podkreśla Andrzej Korytkowski, trener i prezes klubu.

Tomasz Waldziński - Trener Coach

Foto: Tomasz Waldziński - Trener Coach
cz pt, 12 lipca 2019 13:46

Tomasz Waldziński, trener i założyciel UKS „Retur” Łomża, a od niedawna także kierownik Zakładu Kultury Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, uzyskał prestiżową specjalizację w tenisie Trener Coach przyznawaną przez International Tennis Federation. Tego typu uprawnienie trenerskie jest identyfikowalne w skali międzynarodowej, a w Polsce posiada je zaledwie kilka osób.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę