wtorek, 25 września 2018 napisz DONOS@

Kulomiotka, karateka i przełajowiec z Laurem Sportowca Roku

Foto: Kulomiotka, karateka i przełajowiec z Laurem Sp...
cz so, 10 lutego 2018 07:38

W jasno oświetlonej sali 11 okrągłych stołów, przy każdym po kilkunastu gości – w Amadeuszu na gali wręczenia łomżyńskich laurów sportowych pojawiło się ok. 150 ludzi ze sportem na ty. Główni bohaterowie to: Beata Trzonkowska - 4. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w rzucie dyskiem i brązowa medalistka MMP w pchnięciu kulą; Maciej Tercjak – srebro Mistrzostw Europy w konkurencji kata indywidualne i zespołowe karate kyokushin oraz złoto Pucharu Europy w kata; Rafał Pogorzelski - brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów na 3000 m i przełajowe wicemistrzostwo juniorów na 6000 m. Sportowcy Roku miniony czas uważają za bardzo udany, tak pod względem zawodniczym, jak i osobistym. Poznaliśmy trenerów i drużynę roku, i wielu innych.

Wyjazdowa przegrana AZS-u

Foto: Wyjazdowa przegrana AZS-u
cz pon, 05 lutego 2018 14:35

Nie udało się wywalczyć choćby jednego punktu tenisistkom stołowym AZS-u PWSIP Metal-Technik w meczu 12. kolejki I ligi. W niedzielny wieczór podopieczne trenera Wacława Tarnackiego w Białymstoku uległy tamtejszemu UKS-owi Dojlidy 2:8.

Z chrapką na medal...

cz pon, 05 lutego 2018 08:29

Dominik Mieczkowski, zawodnik LKS Narew Kurpiewski Łomża imponuje formą podczas halowego sezonu lekkoatletycznego. W sobotę na Mitingu w Aleksandrowie Łódzkim skoczył w dal równe 7 metrów. - To drugi zawodnik z Łomży, który osiągnął tę granicę na zawodach halowych – podkreśla trener Jan Kotowski, który liczy że za tydzień podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu, Dominik „powinien walczyć o medal”.

„Zawodowcy” dostają więcej

Foto: „Zawodowcy” dostają więcej
cz pon, 29 stycznia 2018 10:42

480 tysięcy złotych na „zawodowy” sport seniorki i 470 tys. zł na „programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży”. Ponad milion złotych pomiędzy klubu w Łomży rozdzielił prezydent miasta w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Największymi beneficjantami są piłkarski ŁKS 1926 Łomża i lekkoatletyczny LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Pierwszy z nich otrzymał 210 tys. zł, drugi ponad 170 tys. zł.

Czterdzieści lat mineło...

Foto: Czterdzieści lat mineło...
mm so, 27 stycznia 2018 13:19

– Każdy z nas chciał być jak Bruce Lee – mówił dr Jerzy Miller, trener klasy mistrzowskiej 5 dan, podczas czterdziestolecia łomżyńskiej sekcji taekwondo. Marek Lechowicz, reżyser filmu "Wygrać z przeznaczeniem", pisarz oraz brązowy medalista mistrzostw Polski w taekwondo z 1983 roku, wspominał, że kilkadziesiąt lat temu podczas projekcji filmu „Wejście smoka” pod naporem tłumu widzów „poleciały” szyby w oknach miejskiego kina. "To były inne czasy" – to zdanie przewija się jak mantra przez usta taekwondeków przybyłych na jubileusz do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Część z nich w lutym 1978 roku trafiła pod skrzydła trenera Macieja Maciebocha, który wschodnią sztukę walki do Łomży przywiózł z Lubelszczyzny. Już pięć lat później po ulicach Łomży chodzili, w szarej PRL-owskiej rzeczywistości, pierwsi medaliści mistrzostw Polski w taekwondo: Marek Lechowicz, Dariusz Joachimski (brązowe krążki) i Konrad Zaręba (złoty medal).

Wroński: Moje początki nie zapowiadały się tak dobrze

Foto: Wroński: Moje początki nie zapowiadały się tak ...
cz pt, 26 stycznia 2018 15:00

- Jest jeden zawodnik, z którym w życiu nie udało mi się wygrać. Wszystkie moje walki przegrane motywowały mnie do przemyśleń i dawały jakiegoś kopa, aby się odegrać i wygrać – mówił Andrzej Wroński. Dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach w podstawówce w podłomżyńskich Kupiskach opowiadał o karierze sportowej i poprowadził zajęcia na macie dla małych i dużych. - Moje początki nie zapowiadały się tak dobrze. Przez dwa lata nie wygrałem żadnej walki - wspominał mistrz, który do dziś uznawany jest za najlepszego polskiego zapaśnika i jednego z najlepszych na świeci.

Trening z prawdziwym Mistrzem

Foto: Trening z prawdziwym Mistrzem
cz cz, 25 stycznia 2018 14:12

Andrzej Wroński, dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu z 1988 r. i w Atlancie z 1996, przyjeżdża do podłomżyńskich Kupisk. W piątek w tutejszej szkole podstawowej poprowadzi otwarte zajęcia sportowe. - W zajęciach może wziąć udział każdy, kto aktywnie lubi spędzać wolny czas – mówi Karol Łebkowski, dyrektor szkoły i jednocześnie sędzia zapasów, który jako jedyny Polak sędziował walki zapaśników na Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii w 2016 roku. - Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach, należy zabrać ze sobą obuwie i strój sportowy – dodaje Łebkowski.

Duży sukces MŁKS-u

Foto: Duży sukces MŁKS-u
cz śr, 17 stycznia 2018 08:39

Znakomicie spisała się drużyna Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego z rocznika 2007 w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W zawodach rozgrywanych w Piątnicy zespół prowadzony przez trenera Jacka Lisa okazał się najlepszy pokonując w finale Wigry Suwałki 1:0.

Nieudany początek rundy

Foto: Nieudany początek rundy
cz pon, 15 stycznia 2018 16:07

Od porażki rozpoczęły drugą część sezonu 2017/18 w I lidze tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. W meczu dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn piąty AZS uległ na wyjeździe szóstemu GLKS-owi II Nadarzyn 3:7.

Dobry początek skoczków LKS Narew Kurpiewski Łomża

cz so, 13 stycznia 2018 20:20

Udanie halowy sezon lekkoatletyczny rozpoczęli podopieczni Jana Kotowskiego. W sobotę (13 stycznia) podczas mitingu na obiektach szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku skoczkowie LKS Narew Kurpiewski Łomża uzyskali kilka – jak podkreśla trener - bardzo wartościowych wyników.

Kupiski bez konkurencji... w unihokeju

Foto: Kupiski bez konkurencji... w unihokeju
cz śr, 27 grudnia 2017 10:27

Świetnie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kupiskach podczas rozgrywanych w Suwałach wojewódzkich finałach w unihokeju. Chłopcy zdobyli tytuł mistrza województwa, a dziewczęta tytuł wicemistrza województwa podlaskiego. Trenerem i opiekunem obu zespołów jest Adam Wszeborowski.

Pewna wygrana AZS-u

Foto: Pewna wygrana AZS-u
cz nie, 24 grudnia 2017 09:53

Świąteczny prezent sobie i swoim kibicom zrobiły tenisistki AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. Podopieczne trenera Wacława Tarnackiego w piątkowe popołudnie pokonały we hali II Liceum Ogólnokształcącego rezerwy ekstraklasowego SCKiS HALS Wadwicz Warszawa 8:2 w ramach 9. kolejki grupy północnej I ligi.

Puchar nie dla Dwójki

Foto: Puchar nie dla Dwójki
cz cz, 21 grudnia 2017 14:39

Tylko jeden mecz trwała przygoda z Pucharem Polski zespołu GUKS-u Dwójka Łomża. W środowy wieczór ekipa prowadzona przez trenera Janusza Świętonia uległa na własnym parkiecie liderowi grupy A I ligi, SMS-owi II ZPRP Płock 25:34 (13:20) i odpadła z dalszej rywalizacji.

Udane zakończenie Olimpijczyka

Foto: Udane zakończenie Olimpijczyka
cz śr, 20 grudnia 2017 08:20

Dwa wysokie zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach w Podlaskiej Lidze Juniorów zanotował zespół GUKS-u Olimpijczyk Łomża. Koszykarze prowadzeni przez trenera Włodzimierza Wójcika na wyjeździe pokonali Żubry Białystok 100:72 oraz na własnym parkiecie rozgromili MKS Batory 18 Białystok 105:56.

Kibice ŁKS Łomża pobili kibiców Jagiellonii w Bielsku Podlaskim?

cz wt, 19 grudnia 2017 15:18

W nocy z piątku na sobotę na jednej ze stacji paliw w centrum Bielska Podlaskiego doszło do bitwy między kibicami ŁKS Łomża a kibicami białostockiej Jagiellonii. Interweniowała policja, która rozdzieliła i zatrzymała agresywnych przedstawicieli obu grup. Wydarzenia opisuje Gazeta Współczesna, a według relacji to łomżanie mieli polować na kibiców Jagi.

Mistrz Polski

Foto: Mistrz Polski
cz pon, 18 grudnia 2017 08:21

Jeden złoty i dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate podczas rozgrywanych w Koszalinie Mistrzostw Polski Młodzieżowców i Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin. Tytuł Mistrza Polski w kategorii junior -75 kg wywalczył Tomasz Stachacz.

Sokołowska ponownie jedenasta

Foto: Sokołowska ponownie jedenasta
cz cz, 14 grudnia 2017 08:12

Kolejny dobry występ na Grand Prix Polski Juniorów zanotowała tenisistka stołowa AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża, Joanna Sokołowska. W Ostródzie pochodząca z Kolna zawodniczka uplasowała się na 11. miejscu powtarzający tym samym wynik osiągnięty w pierwszym w tym sezonie turnieju ogólnopolskim w tej kategorii wiekowej.

Smutne zakończenie rundy

Foto: Smutne zakończenie rundy
cz pon, 11 grudnia 2017 14:58

Nie udało się szczypiornistkom GUKS-u Dwójka Łomża odnieść trzeciego zwycięstwa w rozgrywkach I ligi. W ostatnim meczu pierwszej rundy sezonu 2017/18 zespół prowadzony przez trenera Janusza Świętonia uległ na wyjeździe MTS-owi Kwidzyn 21:30 (8:13).

Medaliści Pucharu Polski w Karate Kyokushin

Foto: Medaliści Pucharu Polski w Karate  Kyokushin
cz pon, 11 grudnia 2017 08:39

Dwa złote i dwa brązowe medale wywalczyli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate podczas rozgrywanego we Wrocławiu XXXIV Pucharu Polski Karate Kyokushin. Na najwyższym podium stanęli Maciej Tercjak w kategorii seniorów – 65 kg i Ahmed Debizov w kategorii junior młodszy – 50 kg.

Szkoły z Łomży bez medalu

Foto: Szkoły z Łomży bez medalu
cz śr, 06 grudnia 2017 08:06

Żadnej z łomżyńskich szkół nie udało się w tym roku stanąć na podium w organizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy Igrzyskach Dzieci, Młodzieży oraz Licealiadzie. W odbywających się w miniony weekend turniejach najlepiej spisali się chłopcy z I Liceum Ogólnokształcącego, którzy zajęli czwartą lokatę.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę