Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Społeczny Laur Sportowy dla Trenera Roku

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

- Bardzo zaskoczyły mnie wyniki Laurów Łomżyńskich 2023 w kategorii Trener – pisze na swoim profilu biegaczka Martyna Krawczyńska, 20-letnia rekordzistka Polski, która została Sportowcem Roku w Łomży. - Mówiąc krótko: uważam, że mój trener (po raz kolejny) został skrzywdzony przez Prezydenta Miasta Łomży poprzez ominięcie w Łomżyńskich Laurach Sportowych... Zdolna i ambitna zawodniczka, zdobywczymi 20 medali, utworzyła zrzutkę pod hasłem „Laur dla Trenera”.

Martyna Krawczyńska swój wpis rozpoczęła apelem: „Pomóżmy naprawić niesprawiedliwość!”. W dalszej części przytacza argumentację. W 2023 r., za który przyznawane były nagrody w dziedzinie  osiągnięć sportowych (aprobowane i wręczane przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego) trener Andrzej Korytkowski: został powołany na Mistrzostwa Europy U20 (Jerozolima), jego zawodniczki i zawodnicy zdobyli 9 medali Mistrzostw Polski, pobili 3 rekordy Polski, wystąpili 3 razy w reprezentacji kraju.

 

https://zrzutka.pl/9n9zzb?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR2KenZqCDvcYtI0dpD8r4BOlqUIsfBdPR09zG408uB0xe0HmnYteWrCYac#

 

 - Ponadto był to rok, w którym obchodził 25-lecie pracy trenerskiej – przypomina Martyna. - I co ciekawe, jego zawodnik (czyli ja ) został Sportowcem Roku... Wiem, jak ciężko jest osiągnąć takie wyniki, dlatego nie godzę się na takie ,,załatwienie sprawy”. I nie zgadzam się na umniejszanie jego osiągnięć, dlatego zwracam się do wszystkich, którzy myślą podobnie, o jakiekolwiek wsparcie, żebyśmy pokazali, że ludzi dobrej woli jest więcej - w co bardzo wierzę! Z góry dziękuję!

Chrzanowski „zapomniał” o Korytkowskim

Przypomnijmy, że trener Andrzej Korytkowski pod koniec września 2023 r. został radnym Łomży, obejmując mandat po zmarłej przewodniczącej Rady Miejskiej Alicji Konopka (+ 68). W wyborach do Rady Miejskiej 5 lat temu wystartował z listy komitetu Mariusza Chrzanowskiego i miał trzeci wynik w okręgu po Alicji Konopka. W okresie przygotowań do samorządowej kampanii wyborczej przed wyborami 7. kwietnia 2024 r. przystąpił jesienią 2023 do Klubu Radnych Przyjazna Łomża (radni: Dariusz Domasiewicz, Wojciech Michalak, Zbigniew Prosiński). Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników Laurów Sportowych 2023 kontestował fakt, że nie otrzymał zaproszenia od organizatora - jakby przewidując, antycypując fakt, że nie otrzyma również nagrody za osiągnięcia.

Laury – w tym główny dla Martyny Krawczyńskiej, odebrany przez Justynę Korytkowską – zostały wręczone w Hali Kultury w Łomży w sobotę, podczas gdy trener Andrzej Korytkowski towarzyszył Martynie na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. W sobotę i niedzielę lekkoatletka Klubu Sportowego Prefbet Sonarol, którego założycielem i prezesem jest Pan Korytkowski (do listopada 2023) , zdobyła aż 3 medale: srebrny na 800 m, zloty na 1 500 m i brązowy na 3 000 m. Wówczas trener Korytkowski skomentował to niedocenienie dorobku bardzo cierpko na profilu, nazywając Pana Chrzanowskiego „malutkim, mściwym człowieczkiem”, „podczas przyznawania Łomżyńskiego Laura Sportowego (3000zł) "zapomniał" o osiągającym najlepsze obecnie w Łomży wyniki sportowe”. W Hali Arena Toruń trener Korytkowski nagrał półminutowy filmik z dedykacją medali dla prezydenta i pytaniem retorycznym, w wyraźną ironią, że „może w przyszłym roku się znajdzie jakiś laur dla trenera”? Po chwili właściwie przeprosił, że „w przyszłym roku nie trzeba, bo już ktoś inny będzie przydzielał”.

Można zrozumieć osobiste i zawodowe rozczarowania szkoleniowca, którego drogi z prezydentem kilka lat temu się rozeszły. Trudniej aprobować wplątanie idei sportu w kampanię wyborczą - żaden prezydent ani wiceprezydent nie odbierze dorobku życiowego i 200 medali zawodników Prefbetu.  

            

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę