wtorek, 18 grudnia 2018 napisz DONOS@

Medale, zabawa i brawa na Polonijnych Igrzyskach w Łomży

Foto: Medale, zabawa i brawa na Polonijnych Igrzyskac...
cz cz, 28 czerwca 2018 16:05

Spontaniczne brawa po polskim hymnie narodowym i brawa po wystawieniu flag: Litwy, Białorusi, Ukrainy, Estonii, Rumunii, Irlandii; brawa po wystąpieniu prezes Hanki Gałązki i brawa po słowach prezydenta Mariusza Chrzanowskiego – cztery wyraziste akcenty w hali sportowej II LO w Łomży nadały klimatu swojskości ponad granicami na XVIII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, jakie od soboty odbywały się z udziałem ponad 500 dzieci z polskich rodzin za granicami Macierzy. - Panowała bardzo dobra atmosfera sportowa, koledzy dobrze się do siebie odnosili, a ja na wakacje do Łomży mogę przyjechać jeszcze raz na dwa dni dłużej – uśmiecha się Rusłan Priszczepczuk, 14-letni biegacz i skoczek w dal z 9. klasy szkoły nr 8 w Korosteniu na Ukrainie, wychowanek Wiktora Miedwedczuka (lat 59). Ma na szyi 4 medale: trzy złote i jeden brązowy. Autentycznie zadowolony.

Dzieci i dorośli z zagranicy pobiegli dla rocznicy

Foto: Dzieci i dorośli z zagranicy pobiegli dla rocznicy
mm śr, 27 czerwca 2018 19:02

- Fajne igrzyska, dobra i przyjemna atmosfera, każdy ma szansę wygrać i nie ma co się denerwować o miejsca, bo po wynikach i pucharach widać, jak trzeba na podium i zwycięstwo ciężko trenować – mówi ze złotym pucharem w ręce Edward Sadowski, 14-latek z Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie na Litwie, zwycięzca biegu 600 m. Dystanse spontanicznie zorganizowanych wokół „Wety” biegów na koniec sportowej rywalizacji Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej imienia Senatora Jana Stypuły symbolizowały ważne rocznice i daty Polaków: 600 lat miasta Łomża, 966 oraz 1918.

Sport łączy młodych Polaków

Foto: Sport łączy młodych Polaków
cz nie, 24 czerwca 2018 13:16

Przyjechali z Litwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, Rumunii i Irlandii. W sumie jest ich ponad 550 i wszyscy to Polacy. W Łomży w niedzielę rozpoczęły się 18. Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. To jedyna sportowa polonijna impreza dzieci i młodzieży w kraju i jedna z największych i najważniejszych imprez organizowanych rokrocznie przez Stowarzyszenia Wspólnota Polska podkreślał Krzysztof Łachmański, wiceprezes „Wspólnoty Polskiej”, który wraz z Hanką Gałązką, szefową Stowarzyszenia w Łomży, uroczyście otworzył Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. - Bawcie się sportem i przyjeżdżajcie tutaj do Łomży i do Polski jak najczęściej – zapraszał Łachmański.

ŁKS lepszy od Legii

Foto: ŁKS lepszy od Legii
cz pon, 18 czerwca 2018 07:59

Zwycięstwem zakończyli sezon 2017/18 III ligi piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża. Podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego na własnym stadionie pokonali rezerwy Legii Warszawa 2:1.

Sportowe Wakacje w Mieście

Foto: Sportowe Wakacje w Mieście
cz pt, 15 czerwca 2018 09:03

Dzieci z utęsknieniem wyczekują ostatniego dzwonka i wakacyjnego odpoczynku, aby na dwa miesiące... usiąść przed komputerem, nieświadomie niszcząc swój kręgosłup, wzrok oraz pozbawiając się radości dziecięcych lat. Współczesne wakacje znacznie różnią się od tych z lat 70., 80. czy nawet 90., gdy dzieci spędzały całe dnie aktywnie podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Gra w klasy, podchody, bitwy w państwa i miasta – zapomniane zabawy, które integrowały, uczyły samodzielności i odwagi w podejmowaniu różnych wyzwań. Dzisiaj większość dzieci niestety swoją aktywność kieruje na gry komputerowe, spędzanie czasu w domu przed telewizorem i kontakt z rówieśnikami poprzez telefony komórkowe.

Park Wodny zamknięty

Foto: Park Wodny zamknięty
cz śr, 13 czerwca 2018 15:57

Do 1 lipca zamknięty jest Park Wodnym przy ulicy Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży uzasadnia to pracami konserwacyjnymi. W zamian za to wydłużono godziny pracy przy ulicy Niemcewicza, która ma być zamknięta od 1 lipca do końca wakacji.

ŁKS pozostaje w III lidze!

Foto: ŁKS pozostaje w III lidze!
cz pon, 11 czerwca 2018 13:01

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 zapewnili sobie utrzymanie. Po remisie 2:2 z MKS-em Ełk mają już cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

„Piątuś Cup” wystartował w Łomży

Foto: „Piątuś Cup” wystartował w Łomży
cz pt, 08 czerwca 2018 14:13

Na kortach tenisowych przy III LO w Łomży rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie „Piątuś Cup”. W zawodach bierze udział 16. zawodniczek w wieku do 14 lat. Do Łomży przyjechały z Gdańska, Poznania, Łodzi, Radomia czy Warszawy, bo wywalczone tu punkty dopisywane są do klasyfikacji prowadzonej przez Polski Związek Tenisa.

Dwa medale Maratonu

Foto: Dwa medale Maratonu
cz cz, 07 czerwca 2018 12:46

Czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej zajęła 10-osobowa reprezentacja Klubu Szachowego Maraton Łomża podczas rozgrywanych w Wasilkowie Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorek w grupach od 8 do 18 lat. Indywidualnie najlepiej spisali się Monika Marcińczyk, która zdobyła złoto w kategorii do 14 lat oraz Bartosz Chełstowski, który był drugi wśród chłopców do 10 lat.

Popłynęła na medale

cz cz, 07 czerwca 2018 10:12

Maja Komorowska, 13-letnia pływaczka UKS Butterfly Łomża zdobyła trzy medale podczas wieloboju pływackiego o puchar burmistrza Augustowa. W zawodach uczestniczyło 316 zawodników z 17 klubów z Polski, Litwy.

ŁKS postawił się Widzewowi

Foto: ŁKS postawił się Widzewowi
cz pon, 04 czerwca 2018 11:12

W rozegranym w niedzielny wieczór meczu III ligi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 bezbramkowo zremisowali z liderem, Widzewem Łódź. Dzięki temu zespół prowadzony przez Krzysztofa Ogrodzińskiego jest już o krok od utrzymania.

ŁKS walczy o utrzymanie w lidze

Foto: ŁKS walczy o utrzymanie w lidze
cz pon, 28 maja 2018 16:54

W najbliższą niedzielę piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 będą podejmować Widzew Łódź. Goście chcą awansować do II ligi, a gospodarze utrzymać się w trzeciej. Po trzech z rzędu wygranych meczach łomżan trenera Krzysztof Ogrodziński ma nadzieję, że uda się utrzymać dobrą serię. - Myślę, że jeśli zagramy mądrze taktycznie i wytrzymamy kondycyjnie, to nie jesteśmy na straconej pozycji – mówi Ogrodziński.

ŁKS bliżej utrzymania

Foto: ŁKS bliżej utrzymania
cz cz, 24 maja 2018 12:29

Kolejny krok w stronę pozostania w szeregach trzecioligowców wykonali w środę piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Na własnym stadionie podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego pokonali plasujący się w czołówce ligi Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1.

Dziewczęta z II LO Łomża z medalem Licealiady Lekkoatletycznej

cz śr, 23 maja 2018 15:37

Trzecie miejsce zdobyła drużyna dziewcząt II LO w Łomży podczas finałów wojewódzkich w Lidze Lekkoatletycznej, które we wtorek odbył się na Stadionie Miejskim w Białymstoku. W zawodach rywalizowało po 12 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z województwa.

Mundialowa Strefa Kibica w Kinie Millenium

Foto: Mundialowa Strefa Kibica w Kinie Millenium
cz wt, 22 maja 2018 16:05

Kibice z Łomży będą mogli przeżywać rozgrywane w Rosji mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej oglądając je na wielkim ekranie Kina Millenium. Od 14 czerwca 2018 do 15 lipca 2018 właściciele kina organizują zamkniętą Strefę Kibica. Aby móc tu kibicować trzeba kupić bilet. - Ceny biletów wiążą się z opłatą jaką Kino poniosło w związku z wykupieniem licencji na komercyjny pokaz publiczny Mundial 2018, oraz wykupienie zgody sygnałowej od TVP na pozyskanie sygnału najwyższej jakości – niezbędnego do uzyskania przestrzennego dźwięku i obrazu – przekazuje dyrekcja Kina Millenium.

Udany koniec ligi

Foto: Udany koniec ligi
cz wt, 22 maja 2018 12:21

Zwycięstwem zakończyły sezon 2017/18 I ligi tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. W hali łomżyńskiego II Liceum Ogólnokształcącego zespół prowadzony przez trenera Wacława Tarnackiego pokonał Noteć Inowrocław 6:4.

Ważne zwycięstwo ŁKS-u

Foto: Ważne zwycięstwo ŁKS-u
cz pon, 21 maja 2018 14:07

Niezwykle cenne trzy punkty zdobyli w minionej kolejce piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Walczący o utrzymanie ełkaesiacy pokonali na wyjeździe dużo wyżej notowaną Victorię Sulejówek 1:0, a jedynego gola zdobył Daniel Lemański.

Turowski na kulturystycznym podium

Foto: Turowski na kulturystycznym podium
cz pon, 21 maja 2018 11:44

Damian Turowski zdobywa II miejsce, podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness WPF 2018, które w niedziele odbyły się w Radomiu. Kulturysta z Łomży zdobył srebrny medal w kategorii Men's Physique Fitness do 175 cm.

Ruszyły zapisy na charytatywny Bieg z butelką mleka

Foto: Ruszyły zapisy na charytatywny Bieg z butelką m...
cz cz, 17 maja 2018 15:02

Po raz trzeci Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia”, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica i wójt Gminy Piątnica organizują „Bieg z butelką mleka”. To okazja, by zdrowo i aktywnie spędzić wolny czas, ale i wesprzeć potrzebujących. Wszystkie opłaty wpisowe zostaną w całości przekazane na wybrane przez uczestników cele charytatywne. Zapisy do udziału w biegu potrwają do 4 czerwca.

Medale młodych tekwondzistów

Foto: Medale młodych tekwondzistów
cz pon, 14 maja 2018 12:02

Patryk Camlet zdobył złoty medal w kategorii młodzik, Wiktoria Skowrońska srebrny w kategorii junior, a Przemysław Jadacki brązowy w kat. kadet. Zawodnicy Młodzieżowego Klubu Sportowego Medyk z sukcesami startowali w Pucharze Polski taekwondo olimpijskiego w Olecku.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę