środa, 24 stycznia 2018 napisz DONOS@

Kurs na korcie w Łomży z Polskim Związkiem Tenisowym

Foto: Kurs na korcie w Łomży z Polskim Związkiem Teni...
cz pon, 11 września 2017 12:06

15 tenisistów przez trzy dni uczyło się na kortach przy III LO w Łomży, jak uczyć innych. Chociaż sami z powodzeniem grają w tenisa, skorzystali z propozycji UKS Return, prezesa Tomasza Poredy i trenera coacha Tomasza Waldzińskiego. - Kurs animatorów tenisa pod egidą Polskiego Związku Tenisowego odbywa się w Łomży po raz pierwszy w historii i jest zgodny ze standardami ITF Play Tennis Course, czyli Międzynarodowej Federacji Tenisowej – opowiada trener Waldziński, podczas gdy 2 trenerki: ze Szczecina i Poznania przedstawiają na korcie zabawne sposoby rozgrzewki przed właściwym treningiem z piłeczkami na rakiecie, jak jajko na patelni. - Zabawa to zachęta dzieci do wytrwałości i mamy nadzieję, że absolwenci przyczynią się do rozwoju tenisa w naszym regionie.

Medalowe żniwo AZS-u

Foto: Medalowe żniwo AZS-u
cz śr, 06 września 2017 12:09

Aż dziesięć razy na podium stawali reprezentanci Klubu Uczelnianego AZS PWSIP Łomża podczas rozgrywanych w Gdańsku Mistrzostw Polski Akademickich Związków Sportowych w tenisie stołowym. Najwięcej medali, bo aż trzy zdobyła Joanna Sokołowska.

Kolejne punkty ŁKS-u

cz pon, 04 września 2017 14:34

Drugie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach III ligi zanotowali piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża. W weekend zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego 2:1 pokonał na wyjeździe GKS Wikielec i dzięki temu awansował na 12. miejsce w tabeli

Przełamanie ełkaesiaków

Foto: Przełamanie ełkaesiaków
cz pon, 28 sierpnia 2017 14:28

Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/18. Po czterech meczach bez wygranej podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego pokonali na własnym stadionie Tura Bielsk Podlaski 1:0 i... wydostali się ze strefy spadkowej.

ŁKS w dalszym ciągu bez zwycięstwa

cz cz, 24 sierpnia 2017 12:29

Trzeciej porażki w czwartym meczu nowego sezonu III ligi doznali piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W środowe popołudnie zespół prowadzony przez Krzysztofa Ogrodzińskiego 0:1 uległ na wyjeździe Finishparkietowi Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

ŁKS znowu bez punktów

cz pon, 21 sierpnia 2017 13:50

W meczu 3. kolejki III ligi zespół Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 uległ na własnym stadionie Ursusowi Warszawa 1:2. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył Brazylijczyk Reinaldo Melao.

Pierwszy punkt ŁKS-u

cz pon, 14 sierpnia 2017 08:30

W meczu 2. kolejki III ligi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Huraganem Morąg. Dla prowadzącego ŁKS trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego był to premierowy punkt zdobyty na tym poziomie rozgrywkowym.

Triathlon dla jednej twardzielki i 32 twardzieli

Foto: Triathlon dla jednej twardzielki i 32 twardzieli
mm nie, 13 sierpnia 2017 18:06

Piotr Stefanowski z Białegostoku zwyciężył w IV edycji Triathlonu MOSiR Łomża. Łączny dystans 19.200 km przepłynął, przejechał rowerem i przebiegł w czasie 00:51:33, wyprzedzając Michała Utykańskiego z Ełku i Adama Nizio z Białegostoku. Jedyna kobieta wśród uczestników, Magdalena Kaczko z Białegostoku, uzyskała czas 01:04:28, a wśród 10 zawodników z Łomży najlepszy okazał się Michał Sowa, minimalnie wyprzedzając ubiegłorocznego zwycięzcę Daniela Pupka oraz Dariusza Poredę. Dużo emocji wywołał też udział w zawodach ich najstarszego, bo 63-letniego uczestnika, Zbigniewa Zielińskiego z Łomży oraz najmłodszego, debiutującego w triathlonie 13-latka z Białegostoku, Kacpra Omieliańczyka.

Porażka na początek

cz pon, 07 sierpnia 2017 07:53

Przegraną zakończył się pierwszy mecz biało-czerwonych w ligowym sezonie 2017/2018. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego polegli na własnym terenie z Olimpią Zambrów 0:1 (0:1). Jedyną bramkę meczu zdobył Mateusz Jastrzębski w 3. minucie spotkania.

Nieudany debiut Ogrodzińskiego

Foto: Nieudany debiut Ogrodzińskiego
cz pon, 17 lipca 2017 07:53

Na rundzie wstępnej zakończyli swój udział w fazie centralnej rozgrywek Pucharu Polski piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W minioną sobotę zespół prowadzony przez nowego szkoleniowca, Krzysztofa Ogrodzińskiego uległ na własnym stadionie I-ligowej Bytovii Bytów 2:4.

Cel – pierwsza ósemka

Foto: Cel – pierwsza ósemka
cz pt, 14 lipca 2017 15:50

Od poniedziałku zespół seniorów Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 ma nowego szkoleniowca. Został nim Krzysztof Ogrodziński z Wyszkowa z którym rozmawiamy o dotychczasowej karierze, podejściu do pracy oraz celach na nadchodzący sezon w ŁKS-ie.

Mistrzowie Europy i rekordziści świata z ZSR w Marianowie

Foto: Mistrzowie Europy i rekordziści świata z ZSR w ...
mm pt, 07 lipca 2017 20:09

Są przyjaciółmi i uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Marianowie. Mają po 19-lat oraz bicepsy twarde jak skała. Daniel Gnatowski i Rafał Biedrzycki w kwietniu zostali mistrzami Polski, a teraz z Białej Podlaskiej przywieźli złote medale na znak, że mistrzowie Europy mają z „Boną” szansę na tytuły mistrzów świata we wrześniu w Czechach. Rywalizowali w dźwiganiu sztang z obciążnikami i z ok. 350 zawodnikami z 26 krajów. Osiągnięcia w międzynarodowych zawodach federacji Global Powerlifting Committee nie przewróciły siłaczom w głowie: nadal są skromnymi, sympatycznymi i szczerymi chłopakami, potrafiącymi żartować z siebie nawzajem i... wziąć dyrektora ZSR na ręce. Przyjazny belfer okazał się dla nich jak piórko: przecież w pojedynkę dźwigają po 100 czy 200 kilo.

Wakacje na Orliku

Foto: Wakacje na Orliku
cz pt, 07 lipca 2017 15:43

„Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej” dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście odbył się „Moje Boisko Orlik 2012” przy ulicy Bernatowicza. Pomimo kapryśnej pogody, punktualnie w południe na rozpoczęcie sportowej imprezy stawili się zawodnicy zamieszkujący „starą” części miasta.

Gumball 3000 przejechał przez Łomżę

Foto: Gumball 3000 przejechał przez Łomżę
cz pon, 03 lipca 2017 08:15

Porsche, Maserati, Rolls Royce, Bentley, Ferrari, Lamborghini czy ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros. Ponad 130 cennych samochodów biorących udział w wyścigu „Gumball 3000” przejechało w niedzielę przez Łomżę. I choć to drogie i w większości bardzo szybkie auta, nawet one musiały zwolnić, bo tradycyjnie przed wjazdem do Piątnicy na „61” tworzyły się korki.

Chciałem iść do przodu

Foto: Chciałem iść do przodu
cz pon, 03 lipca 2017 07:48

Ku zaskoczeniu wielu sympatyków Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 Mateusz Miłoszewski przestał być trenerem III-ligowego ŁKS-u 1926 Łomża. O przyczynach jego odejścia, długiej pracy w Łomży, sukcesach, porażkach oraz planach na przyszłość rozmawiamy z pochodzącym z Pułtuska szkoleniowcem.

Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej z krytyką i pochwałą

Foto: Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej z krytyką...
cz pt, 30 czerwca 2017 08:04

- My mieszkamy w obcym kraju i na co dzień mamy bardzo słabe więzi z Polską... Integrujemy się między sobą, próbując przechować wspólne obyczaje i tradycje, dlatego jesteśmy szczęśliwi, kiedy Polska o nas pamięta... - mówiła na chwilę przed powrotem na Ukrainę Danuta Skrobańska, prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, oddział w Stryju, goszcząca na XVII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Łomży. Po 5 dniach zawodów w 10 dyscyplinach rozdano około 600 uczestnikom z 6 krajów setki dyplomów, dziesiątki pucharów i medali w hali sportowej II LO. - Jesteśmy Polakami z Kresów, spragnionymi kontaktów z Polakami w Ojczyźnie naszych przodków.

Młodzież z Białorusi, Ukrainy i Irlandii biega, skacze, strzela gole

Foto: Młodzież z Białorusi, Ukrainy i Irlandii biega,...
cz wt, 27 czerwca 2017 16:36

- Na igrzyskach w Łomży najważniejsza jest nie ta rywalizacja o medale i miejsca na podium, tylko nawiązywanie przyjaźni i koleżeńska współpraca między dziećmi z różnych krajów - mówi Oksana Pacuk, trenerka i opiekunka 31-osobowej grupy dzieci od 8 do 13 lat z Mińska, rywalizujących w lekkoatletyce na stadionie miejskim podczas XVII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, gdzie w biegach na 60 m (8,2 s) i 300 m (41 s) triumfował 13-letni Rusłan Pryszczepczuk z Korostenia na Ukrainie. - Jestem bardzo zadowolony z obu zwycięstw, ale i ze sportowej atmosfery, jaka panuje na zawodach i w bursie – cieszy się Rusłan, na co dzień trenujący biegi średnie: 400 i 800 metrów.

Trzy dni sportowej rywalizacji podczas pięciu dni w Macierzy

Foto: Trzy dni sportowej rywalizacji podczas pięciu d...
cz pon, 26 czerwca 2017 13:46

Ponad 570 uczestników z zagranicy i ok. 300 z Polski bierze udział w XVII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły, jakie w niedzielę zaczęły się w Łomży. Zawodnicy polonijni przybyli z 5 krajów: najliczniej z Białorusi i Litwy, Ukrainy, Estonii i Irlandii, ażeby wypoczywać i poznawać miasto, jeździć na wycieczki po Ojczyźnie przodków, chodzić na plażę nad Narwią i na basen oraz rywalizować w 10 konkurencjach sportowych. Inauguracja 17. igrzysk odbyła się w hali sportowej II LO. Uczestniczyli w niej: prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska Piotr Bonisławski i minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Rady Krajowej SWP. Oprócz podziwiania śpiewów i tańców na parkiecie, po południu goście poszli na mszę św. do Katedry i koncert na Starym Rynku. Przez trzy dni (poniedziałek, wtorek, środa) będą trenować i współzawodniczyć o medale i puchary.

Młodzi wędkarze rywalizowali w Jedwabnem

Foto: Młodzi wędkarze rywalizowali w Jedwabnem
cz pon, 26 czerwca 2017 09:47

- Zawody były udane. Ryb było dużo, choć same w sobie nie były duże – największa złowiona sztuka miała ok. pół kilograma, ale ich połów sprawił dużo radości dzieciom – mówi prof. Krzysztof Sychowicz, prezes Koła Nr 80 PZW w Łomży, które na stawie w Jedwabnem, już po raz XXIII zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 16. - To zawody rodzinne i przyjazne także rybom, które po złowieniu, zważeniu i sfotografowaniu wracały do stawu.

Polska Liga Wraków - Piątnica 2017

Foto: Polska Liga Wraków - Piątnica 2017
mm pon, 26 czerwca 2017 08:22

Są stare, zdezelowane i poobijane. Wraki czyli wycofane już z ruchu samochody, których wartość nie przekracza tysiąca złotych ścigały się w niedzielę na Fortach w Piątnicy. I choć także ze względu na tor po którym jeździły rozwijane prędkości nawet nie przypominały tych z wyścigów F1 czy Rajdów Polski, to emocje były podobne.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0