Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Trzy kolory Krawczyńskiej

Główne zdjęcie
Martyna Krawczyńska

Złoto, srebro i brąz Mistrzostw Polski zabłysły w miniony weekend na szyi Martyny Krawczyńskiej. Tak 20-latka zadebiutowała w kategorii wiekowej U23.

Martyna Krawczyńska podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu w kategorii U23 zdobyła trzy cenne krążki: złoto na 1500m, srebro na 800m i brąz na 3000m. 

- Muszę przyznać, że w 25-letniej pracy trenerskiej nigdy nie zdarzyło mi się, aby zawodnik naszego klubu zdobył 3 medale Mistrzostw Polski w indywidualnych konkurencjach wytrzymałościowych na jednej imprezie – mówi trener zawodniczki Andrzej Korytkowski. - Martyna to klasa sama w sobie – podsumowuje. 

W sobotę w trzecim, ostatnim biegu eliminacyjnym na 800 metrów, open zajęła 3 lokatę (ogólnie 11 miejsce). Zawodniczka Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL z czasem 2:09,93 sek. w U23 znalazła się na drugim miejscu. 

- Naszym celem był medal U23, ale bez… awansu do finału open, ponieważ wiązałoby się to z brakiem możliwości startu na 1500m (tego samego dnia) oraz rezygnacja z niedzielnego biegu na 3000m, gdyż finał 800m open był na 2 godziny przed „trójką” - tłumaczy trener. - Na szczęście Martyna wykonała wszystkie moje zalecenia oraz taktykę i wszystko ułożyło się idealnie.

Po 8-miu godzinach, późnym wieczorem w sobotę, odbył się bieg finałowy na 1500 metrów, w którym Martyna wypadła znakomicie. 

- Pomimo popełnienia kilku poważnych błędów zajęła 4 lokatę open oraz zwyciężyła w kategorii U23 zdobywając swój drugi medal na tej imprezie, tym razem złoty – relacjonuje trener Korytkowski. - Do 1000 metrów bieg był rozgrywany w bardzo wolnym tempie co ze względu na poranny start na 800m był nam bardzo na rękę. Czas Martyny to 4:30,49 sek.

W niedzielnym biegu na 3000m zawodniczka KS PREFBET-SONAROL z czasem 9:47,16 sek. zdobyła trzeci, brązowy krążek w kategorii U23.

Ze względów organizacyjnych Halowe Mistrzostwa Polski odbywają się razem dla seniorów i młodzieżowców, a do kolejności w klasyfikacji U23 wyciągane są wyniki na podstawie rezultatów z całej konkurencji.

Martyna Krawczyńska to studentka I roku wychowania fizycznego na Akademii Łomżyńskiej i w tym roku zadebiutowała w kategorii U23. Przed nią jeszcze 2 lata startów jako młodzieżowiec. Mamy więc nadzieję, że jeszcze powalczy o medale w następnych latach. Do tej pory zawodniczka zdobyła 20 medali Mistrzostw Polski, ustanowiła 4 rekordy naszego kraju i 3 razy wystąpiła w reprezentacji  Polski (w tym 7 miejsce na Mistrzostwach Europy U20 Jerozolima 2023). „Tija”, bo tak nazywają ją w klubie, w 2022 i 2023 roku w Łomżyńskim Laurze Sportowym została Sportowcem roku. W 2023 roku była stypendystką programu wybiegaj w przyszłość. Powołano ją do  Kadry Narodowej i obecnie jest jedną z najlepszych lekkoatletek młodego pokolenia w Polsce jak i też dużą nadzieją Łomży na występ w Igrzyskach Olimpijskich (np. 2028 Los Angeles).

Andrzej Korytkowski podkreśla, że udział w tylu biegach możliwy był dzięki dobremu przygotowaniu, także w Kenii, a za pomoc w opłaceniu tego wysokogórskiego zgrupowania dziękuje Mariuszowi Gruszfeldowi.

Na Halowych Mistrzostwach Polski nieźle zaprezentował się sprinter Piotr Dąbrowski. W sobotę w kategorii U23 na 400 metrów z czasem 48,95 sek. był 7-my, a w niedzielę na 200 metrów zajął wśród młodzieżowców 4 lokatę przegrywając medal o zaledwie 0,07 sek.

- Trochę szkoda tej szansy, ale czas Piotrka 22,34 sek. to i tak jest jego „życiówka” na hali i bardzo dobre miejsce – chwali trener Korytkowski.

Z kolei dołączająca w tym roku do klubu Monika Dubiella, w kategorii open na dystansie 3000 metrów i z czasem 9:48,85 sek. zajęła 10-te miejsce.

W maratonie w hiszpańskiej Sevilli Iwona Bernardelli uzyskała czas 2:30,34 min. zajmując 31 miejsce, a debiutujący na tym dystansie Piotr Łobodziński z powodu kontuzji biegu nie ukończył.

Andrzej Leończuk zwyciężył w Choroszczy na dystansie 10km w biegu z okazji rocznicy wyzwolenia miasta.

źródło: KS PREFBET-SONAROL

 

Foto: Martyna Krawczyńska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Martyna Krawczyńska, Andrzej Korytkowski, Piotr Dąbrowski
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę