czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@

Pływacy z medalami

mm pon, 20 marca 2023 10:38

Łomżyńscy pływacy z roczników 2010 i 2011 na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików wywalczyli 10 medali. Wśród 12-latków drużynowo UKS Butterfly uplasował się na III miejscu (12 lat), ustępując jedynie klubom z Olsztyna i Białegostoku, a wśród 13-latków - VI miejsce.

Długie 3 sekundy w biegu na 38 piętro

mm pon, 20 marca 2023 10:18

Piotr Łobodziński zawodnik Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL zajął 2 miejsce w biegu na Szczyt Rondo 1. Wygrał reprezentant Malezji, a Piotr na 38 piętro był wolniejszy o 3 sekundy.

Mecz bokserski Polska – Czechy w Łomży

mm cz, 16 marca 2023 20:29

W Hali Olimpijczyków w piątkowy wieczór kibice sportów walki będą mieli powody do radości. Podczas Gali Boksu Suzuki Boxing Night rękawice skrzyżują reprezentanci Polski z reprezentantami Czech. Star imprezy o godz. 19.

Odeszła z Rady Sportu

mm śr, 15 marca 2023 14:40

Magdalena Sepczyńska, przedstawicielka Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, w dniu ogłoszenia przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego dotacji dla klubów sportowych, złożyła rezygnację.

Udany start rundy wiosennej ŁKS-u

mm pon, 13 marca 2023 08:41

ŁKS 1926 Łomża wygrał 4:0 ze Spartą Szepietowo w pierwszym meczu rundy wiosennej 2023 roku. Ze względu na warunki mecz odbył się na stadionie treningowym w Łomży, a w roli gospodarzy wystąpili piłkarze z Szepietowa.

Reprezentant Argentyny ma pomóc ŁKS-owi w awansie

mm so, 11 marca 2023 14:25

ŁKS 1926 będąc na pierwszym miejscu w tabeli, jest na dobrej drodze awansu do III ligi. Zima jednak przyniosła wiele nieoczekiwanych zmian. Odeszli kluczowi zawodnicy, inni borykają się z kontuzjami, dlatego aby myśleć o awansie w łomżyńskiej drużynie pojawił się młodzieżowy reprezentant Argentyny. Jak transfery i zmiany wpłyną na grę przekonamy się już wkrótce, ponieważ w niedzielę startuje runda wiosenna.

„Return” najlepszym klubem tenisowym w Podlaskiem

mm wt, 07 marca 2023 11:32

Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III Liceum Ogólnokształcącym, po raz jedenasty z rzędu, został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim. W kraju w ostatnim roku awansował aż o 41 miejsc.

Radość zwycięstwa i gorycz porażki

mm pon, 06 marca 2023 18:53

- XXVI Łomżyńska Zima była festiwalem koszykówki, dyscypliny, której walorów nie da się przecenić – podsumowuje trener Wojciech Kamiński, współorganizujący z trenerem Andrzejem Wojtkowskim 26. Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców Łomżyńska Zima 2023. Po trzech dniach meczów 10-u drużyn w hali SP 9 turniej w Łomży wygrała AK Młode Żubry Białystok I.

Bieg Wilczym Tropem i start Aktywnej Piątki Gminy Łomża

mm pon, 06 marca 2023 11:45

Patriotycznie i aktywnie setki osób spędziło pierwszą niedzielę marca. W tym czasie w wielu miejscach Polski, w tym w Giełczynie i Piątnicy, odbywały się Biegi Wilczym Tropem. Biegiem po Miód w Giłeczynie po raz trzeci rozpoczął się cykl imprez biegowych tzw. Aktywnej Piątki Gminy Łomża.

Pieniądze na sport w Łomży rozdawane po uważaniu

mm pt, 03 marca 2023 11:20

„Środowisko sportowe w 60-70 procentach jest niezadowolone z przydziału środków, ponieważ brak jest jasnych kryteriów” - mówi jeden z działaczy sportowych w Łomży. „Pieniądze idą po uważaniu” – kwituje inny.

Do olimpijskiego minimum zabrakło niewiele

mm cz, 02 marca 2023 09:06

Niewiele zabrakło Iwonie Bernardelli olimpijce z Rio de Janeiro do minimum olimpijskiego przed Paryżem 2024. Zawodniczce Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL w maratonie w Sevilli do awansu na igrzyska zabrakło niecałe 3 minuty.

Łomżyńscy pływacy na zawodach Pucharu Polski

mm pon, 27 lutego 2023 09:03

Pływacy łomżyńskiego klubu UKS Butterfly w minioną sobotę rywalizowali w Lublinie na ogólnopolskich zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski na długim basenie (50m). Dla młodszych zawodników (powyżej 14 lat) była to niepowtarzalna okazja, aby współuczestniczyć w rywalizacji najlepszych pływaków w Polsce.

Mocne podsumowanie sezonu halowego

mm wt, 21 lutego 2023 08:25

Nasza wybitna osiemnastoletnia juniorka Martyna Krawczyńska (KS PREFBET-SONAROL) tym razem wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, które rozegrano w miniony weekend w Toruniu. Debiut wypadł bardzo dobrze, bo Martyna będąca najmłodszą uczestniczką biegów na 1500 i 3000 metrów, pokazała się z bardzo dobrej strony uzyskując wybitne wyniki. Najpierw w sobotę zajęła piątą lokatę w biegu na 1500 metrów ze świetnym czasem 4:22,08 min., a nasza zawodniczka przegrała tylko z seniorkami, pozostawiając w pokonanym polu wszystkie biegaczki z kategorii młodzieżowej (U23) czyli starszymi nawet o 3 lata. Następnie w niedzielę, na dystansie 2 razy dłuższym, odczuwając zmęczenie z poprzedniego świetnego biegu na 1500 metrów, przybiegła na ósmym miejscu bijąc swój ubiegłotygodniowy rekord życiowy aż o 23 sekundy (9:35,48 min.)!

Młodzicy z Łomży skaczą w dal po medale

mm pon, 20 lutego 2023 14:51

Dwie zawodniczki i zawodnik LKS Narew Łomża zdobyli trzy medale na Halowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Młodzików (roczniki w wieku 14 i 15 lat) w Białymstoku. - Dziewczęta trenują u mnie od jesieni 2022 roku, ćwiczą i robią postępy, więc i rozwijają się sportowo – ucieszył się z medali obu 13-latek i 14-latka ich trener w skoku w dal Jan Kotowski z LKS Narew Łomża.

Martyna wicemistrzynią Polski

mm wt, 14 lutego 2023 07:20

Ze srebrnym medalem wraca Martyna Krawczyńska z halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. Na dystansie 3000 metrów reprezentantka Łomży ustanowiła rekord życiowy 9:58,90 min., który jest też nowym rekordem województwa podlaskiego w kategorii juniorek.

Iza druga w Krakowie

mm pon, 13 lutego 2023 12:05

Izabela Waldzińska zajęła II miejsce w Turnieju Tenisa w Krakowie. Zawodniczka UKS Return Łomża dwa mecze grupowe wygrała, a w finale uległa reprezentantce Krakowa.

100 medali trenera Korytkowskiego

mm nie, 12 lutego 2023 11:09

Kółko truchtu i luźne dwie przebieżki wystarczą, aby trener Andrzej Korytkowski ocenił, czy zawodnik ma predyspozycje fizyczne do biegania, czy nie. W prawie 25-letniej karierze trenerskiej jego zawodnicy startujący na imprezach rangi mistrzowskiej w Polsce zdobyli 100 medali. W piątek dwóje z trzech nagrodzonych przez prezydenta Laurami Sportowymi to jego zawodnicy.

Reprezentanci Łomży i Polski zapowiadają walkę na Mistrzostwach Świata

mm so, 11 lutego 2023 13:44

W Belgradzie startują dziś Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów IMMAF 2022. Wśród reprezentantów Polski jest dwoje zawodników z Łomży. Dominika Steczkowska w roli faworytki za cel stawia sobie zdobycie złota, a dla Krystiana Kowalczyka to pierwsza duża impreza w karierze zawodnika MMA.

Życiowe wzloty i upadki Bożydara Iwanowa

mm so, 11 lutego 2023 12:28

Bożydar Iwanow chciał zostać sportowcem, ale zabrakło mu talentu i wytrwałości. Fascynował się muzyką, silnie zaznaczając swą obecność w poczytnym „Metal Hammerze”, ale koniec końców związał swe dziennikarskie losy z piłką nożną. Od ponad 20 lat antenie Polsat Sport komentuje mecze reprezentacji Polski, pucharowe i ligowe, stając się jednym z najpopularniejszych polskich komentatorów. O blaskach i cieniach tego zawodu opowiedział miłośnikom sportu podczas piątkowego spotkania w Hali Kultury. Mówił o wzlotach, ale również o upadkach, w tym o alkoholizmie, który kilka lat temu na 18 miesięcy wyłączył go z życia, ale nie zdołał pokonać.

Po 3 tysiące złotych dla Sportowców Roku 2022

mm so, 11 lutego 2023 09:06

Ona ma 27 lat i jest mężatką, on ma lat 20 i jest kawalerem, ale oboje od sześciu lat uprawiają sport. Łączy ich Łomża, intensywne treningi, wyjazdy na zawody, dbałość o zdrowie, sylwetkę, kondycję. Są mistrzami kraju: Piotr Dąbrowski w biegu 400 m w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 zdobył złoto w 2022, natomiast Kinga Pęza na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness 2021. Co jeszcze łączy dwójkę sympatycznych sportsmenów? Łomżyński Laur Sportowy w Hali Kultury.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »