Jak inwestować w lokaty bankowe?
Jeżeli chodzi o lokaty bankowe, trudno mówić o prawdziwym inwestowaniu, szczególnie w porównaniu z akcjami, surowcami i wieloma innymi aktywami. Z drugiej strony ich istotną zaletą, jest to, że niezależnie od aktualnej sytuacji na rynku i innych czynników, osoba korzystająca z lokat na pewno nie straci swoich pieniędzy. W dodatku po zakończeniu okresu obowiązywania lokaty otrzyma zgodnie z umową należne odsetki.
PiS szuka sposobu na wybory
Uchodźców, migrantów i pomysłu referendum dotyczyła konferencja prasowa, jaką w piątkowe przedpołudnie na Starym Rynku w Łomży zwołał pełnomocnik PiS poseł Kazimierz Gwiazdowski. „Tematem konferencji jest bezpieczeństwo naszych granic i bezpieczeństwo nielegalnej migracji” - rozpoczął.
Optymistyczna historia Polski potrzebnej światu
Jeśli nie wiesz, kto to Jan Czochralski (1885-1953), to nie wiesz, że dzięki Polakowi działa telefon komórkowy. Nasz chemik wymyślił metodę otrzymywania monokryształów krzemu, niezbędnych do produkcji układów scalonych, wykorzystanych przez nowoczesne technologie. W Łomży przez 2 dni będzie można oglądać pokaz multimedialny, oryginalny, niebanalny, przypominający sylwetki polskich uczonych, odkrywców, podróżników, pisarzy sportowców. Ludzi, o których słyszał świat.
Binglass - wyjątkowe szkło dla twojego domu
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie piękne przestrzenie można stworzyć dzięki szklanym elementom? W tym artykule przedstawimy firmę Binglass, lidera w dziedzinie projektowania i produkcji wysokiej jakości szkła do wnętrz i elewacji zewnętrznych. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, co nada domowi niepowtarzalnego charakteru, to jesteś we właściwym miejscu.
Most w Bronowie przejezdny
Po prawie trzech tygodniach od pożaru, most na Narwi w Bronowie, ponownie przejezdny. To ważna przeprawa, która służy rolnikom z pięciu okolicznych gmin.
Za kradzieże trafił do aresztu
Na trzy miesiące do aresztu trafił 29-letni mieszkaniec Łomży, który zdaniem policji z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Wpadł, bo ktoś poinformował mundurowych o zakrwawionych i awanturujących się mężczyznach.
Motocykliści odwiedzają wojenne miejsca pamięci
- Mój ojciec sprzedał konia na targu w Kolnie i kupił motocykl. Moja mama pochodziła ze Starej Łomży, ale poznali się w Piszu, gdzie ja się urodziłem. Takie były powojenne tułaczki Polaków po 1945 roku – mówi Zbigniew Jerzyło, uczestnik 3-dniowego rajdu motocyklowego, towarzyszącego Rajdowi Katyńskiemu. W czwartek wieczorem kilkunastu motocyklistów przyjechało do Łomży, gdzie rozgościli się na polu namiotowym, a w piątek złożyli wieniec przed Pomnikiem Sybiraków.
Festiwal Picia i Street Foodu w Łomży – do wygrania vouchery!
Przed mieszkańcami Łomży prawdopodobnie najsmaczniejszy event tego lata – 30 czerwca startuje tu Festiwal Picia i Street Foodu. Pasjonaci kulinariów na czterech kółkach aż przez trzy dni będą karmić mieszkańców w „restauracji” pod chmurką. Na imprezę zapraszają FUTRAKI.
Jakie są wymagane uprawnienia do prac na wysokościach?
Prace na wysokościach to niezwykle ważny aspekt wielu branż, takich jak budownictwo, konserwacja i naprawy, czy przemysł energetyczny. Wykonywanie zadań na dużych wysokościach niesie za sobą wiele zagrożeń, dlatego kluczowe jest posiadanie odpowiednich uprawnień oraz znajomość bezpiecznych procedur. W tym artykule omówiono, jakie są wymagane uprawnienia do prac na wysokościach, z szczególnym uwzględnieniem podnośników koszowych.
Pątnicy dotarli pod Giewont
Po 30 godzinach ciągłej jazdy i przejechaniu bez mała 600 kilometrów około godziny 14. pielgrzymi z Łomży dotarli do Zakopanego. Przed nimi odpoczynek, a w piątek rano z relikwiami Krzyża Świętego czeka ich wyprawa na Giewont, gdzie od 1901 roku stoi metalowy krzyż. Oby nie było burzy – podkreśla koordynator Adam Babiel.
24 godziny ciągłej jazdy na pielgrzymim szlaku
- Jedziemy, wszyscy są zdrowi i zaangażowani, sprzęt nie nawala – mówi w czwartkowy poranek koordynator rowerowej pielgrzymki sztafetowej pod krzyż na Giewoncie Adam Babiel. Pątnicy zbliżają się do Wieliczki skąd aż do celu zacznie się ciągły podjazd pod górę.
Pątnicy przekroczyli Wisłę
Po pokonaniu ponad 230 kilometrów pątnicy rowerowej pielgrzymki pod krzyż na Giewoncie w Dęblinie przeprawili się przez Wisłę.
Potrącenie rowerzysty w Przytułach
Śmigłowiec LPR zabrał poszkodowanego rowerzystę, który ucierpiał po uderzeniu przez samochód osobowy.
CPK po raz kolejny przesuwa termin wariantu kolei
„Wybór wariantu inwestorskiego nastąpi w III kwartale 2023 r.” - informuje CPK w komunikacie. To kolejne przesunięcie terminu tej ważnej deklaracji.
Pielgrzymka z Łomży pod Krzyż na Giewoncie
Po raz 16. spod kościoła Krzyża Świętego w Łomży wyruszyła pielgrzymka rowerowa. Tym razem pątnicy jadą na Giewont, by pod najwyżej położonym w Polsce krzyżem, odprawić drogę krzyżową i o ile warunki pozwolą, mszę świętą. Co jest niezwykłe w tym roku, to jazda non stop, sztafetą w dzień i w nocy.
Dolina Rolnicza 4.0. W kierunku transformacji tradycyjnego przemysłu rolno-spożywczego
Przedstawiciele podlaskich uczelni, przedsiębiorcy i samorządowcy spotkali się kolejny raz w ramach Grupy Roboczej ds. Ekosystemu Innowacji „Dolina Rolnicza 4.0”. W spotkaniu kończącym cykl tegorocznych obrad we wtorek, 27 czerwca, uczestniczyli również: wicemarszałek Marek Olbryś, radna wojewódzka Jadwiga Zabielska oraz sekretarz województwa Mirosława Jaroszewicz-Łojewska.
Łomżyniacy spotkali się po 5 latach na XVII Zjeździe
Przez trzy dni wspominali młodość, zwiedzali miasto i bawili się w Łomży uczestnicy XVII Zjazdu Wychowanków i Nauczycieli Szkół Ziemi Łomżyńskiej. Pierwszy zjazd Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej zorganizowało w 1958 r., zaś 16. - w 2018 r. Początkowo spotkania odbywały się co 4 lata, później co 3 lata, ale zawsze miały wspólny mianownik: radość widzenia się z ludźmi, których poznało się w latach szkolnych. Pandemia koronawirusa 2020 r., izolacja i reżimy sanitarne spowodowały, że TPZŁ do tradycji wrócił dopiero po 5 latach. Nieubłagany czas policzył szeregi...
54 propozycje do realizacji z Budżetu Obywatelskiego 2024
- Rada Budżetu Obywatelskiego zatwierdziła 54 zadania do głosowania w tegorocznym budżecie partycypacyjnym – informuje Łukasz Czech, główny specjalista w łomżyńskim Ratuszu. Dziewięć z propozycji mieszkańców należy do kategorii ogólnomiejskiej, 14 do strefowej, 16 do osiedlowej, 8 jest w Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim i 7 w Zielonym Budżecie Obywatelskim.
Blok zamiast boiska
Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa poinformowała o rozpoczęciu budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego, w miejscu ogrodzonego boiska. Blok na 25 mieszkań powstaje przy ul. Leopolda Staffa, między blokami 6 i 10.
Kasztelańska do remontu
Do końca maja przyszłego roku ma potrwać przebudowa ulicy Kasztelańskiej. Za prawie 4,5 mln zł ŁPRI Sp z o.o. wykona remont tej ulicy, który ma się rozpocząć już na początku lipca.