Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Skansenowskie spotkania

Kurpiowska muzyka, śpiew i taniec, a także pokazy wytwórczości ludowej w tym kowalstwa, wycinankarstwa, bursztyniarstwa, garncarstwa i hafciarstwa to główne atrakcje zaplanowanych na niedzielę Skansenowskich Spotkań. Imprezę folklorystyczna od lat w malowniczo położonym nad Narwią Skansenie Kurpiowskim im. Adama Chętnicka w Nowogrodzie organizuje Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży.

Tradycyjnie też podczas imprezy będzie można skosztować prawdziwego kurpiowskiego jadła i popić to piwem jałowcowym. Przewidziano także tradycyjne gry i zabawy zręcznościowe przybijanie gontów, bieganie w "kurpiach", rzucanie "grzybkiem" itp.
Podczas Skansenowskich Spotkań można bezpośrednio od wytwórców kupić wyroby sztuki ludowej.

zobacz też: Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie Opracowane na podstawie tekstu Urszuli Kuczyńskiej

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę