Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka wystartował

Główne zdjęcie
Otwarcie Walizki

Otwarciem walizki – symbolu odbywającego się w Łomży Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka zainaugurowano już XVII edycję teatralnej rywalizacji. Przed południem w siedzibie Teatru Lalki i Aktora w Łomży Walizkę wspólnie otworzyli dyrektor łomżyńskiego Teatru Jarosław Antoniuk, Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, Wojewoda Podlaski Marek Strzaliński i przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego z Białegostoku.

W tegorocznej edycji Festiwalu pokazanych będzie 10 spektakli konkursowych i 5 towarzyszących (program festiwalu). Przez cztery kolejne dni na scenie TLiA, sali MDK i w plenerze na Starym Rynku zaprezentują się teatry z kraju i zagranicy (z Białorusi, Litwy, Ukrainy, Słowenii, Węgier i Niemiec). Jako pierwszy przed konkursową publicznościa i festiwalowym jury zaprezentował się Teatr Lalek z Brześcia ze spektaklem pt. "Krysałow" w reżyserii Olega Żugżdy.
O 12.30 kilkaset osób w tym uczestnicy festiwalowej rywalizacji, młodzież która bierze udział w Polonijnych Igrzyskach Młodzieży, dzieci z łomżyńskich szkół i przedstawiciele kilku instytucji i władz miasta w uroczystym korowodzie przeszli z Placu Niepodległości pod łomżyński Ratusz, gdzie Jerzy Brzeziński wręczy dzieciom symboliczne klucze do miasta.

Dodajmy, że o 21.00 na Starym Rynku w ramach imprez towarzyszących XVII MFTW zostanie wystawiony spektakl teatru Akt z Warszawy pt. Mastix.

informacje festiwalowe czytaj też na www.teatrlomza.hi.pl

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę