Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Już po raz 17 w Łomży wręczone będą Medale i Nagrody im. Zygmunta Glogera

Główne zdjęcie
Nagrodzeni 2006

Nagroda glogerowska jest przyznawana za szczególne zasługi w badaniu, ochronie i rozwoju kultury polskiej. Mogą ją otrzymywać Polacy mieszkający w kraju i za granicą. Nagradzani są także najbardziej cenieni animatorzy życia kulturalnego w regionach. Konkurs imieniem Zugmunta Glogera urodzonego w Tyborach Kamiance w pobliżu Łomży, wielkiego etnografa i autora słynnej „Encyklopedii staropolskiej”, od 1984 roku organizuje Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "STOPKA" w Łomży.


W tym roku nagroda I stopnia przypadła w udziale prof. dr hab. Tadeuszowi Białeckiemu za Encyklopedię Szczecina, Słownik nazw fizjograficznych Pomorza Zachodniego i inne publikacje ważne dla tradycji ziemi szczecińskiej i kultury polskiej.
Tradycyjnie przyznano także Nagrody II i III stopnia i specjalne wyróżnienia. Nagrodę II stopnia otrzymali dr Stanisław Sroka – za stworzenie Muzeum im. Edmunda Bojanowskiego w Grabonogu (Wielkopolska) oraz działalność wydawniczą; Sławomir Konarzewski z Lubiejewa (Mazowieckie) – za opracowanie nowej, przylegającej do wyzwań współczesności, formuły działalności uniwersytetu ludowego.
Laureatami nagrody III stopnia są: Doroteusz Fionik z Bielska Podlaskiego – za działalność animatorską i wydawniczą, ochronę zabytków oraz stworzenie Muzeum Małej Ojczyzny.
Wyróżnienia: prof. Henryk Bednarczyk z Radomia, dr Wiktor Kabac z Hajnówki, dr Jacek Szczepański z Legionowa, Krystyna Sobocińska z Łomży.
Nagrody glogerowskie zostaną wręczone jutro, tymczasem już dziś w Łomży rozpoczyna się specjalna sesja naukowa, w której uczestniczą uczeni i działacze kulturalni z całego kraju.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę