Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Zaproszenie

W imieniu Miejskiego Domu Kultury – Dom Środowisk Twórczych i Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz dzieci i młodzieży biorących udział w II edycji konkursu plastycznego „Sposób na życie” zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej 25 maja 2004 r. godz. 11.00 w Galerii Bonar, ul. Wojska Polskiego 3


W ramach wernisażu odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom oraz pokaz spektaklu „Trach” Teatru Produkcyjnego.
Celem naszych działań jest uświadomienie młodym ludziom, czym są patologie społeczne i jakie mogą być sposoby ich unikania. Chcemy, przede wszystkim promować zdrowy, pozbawiony używek styl życia, w którym czas wolny wypełniać powinny sport, turystyka, zajęcia kulturalne itp. Staramy się uwrażliwiać nieskażone jeszcze umysły dzieci na niebezpieczeństwa, jakie czyhają na nie w codziennym życiu.

Autorami prac są dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu łomżyńskiego. Propozycje dzieci na spędzenie czasu wolnego są bardzo różnorodne m.in. uprawianie sportu, turystyki pieszej i rowerowej, czytanie książek, zabawa z rówieśnikami, taniec, teatr. Jedna z uczestniczek konkursu do swojej pracy dołączyła swoją myśl: "Sposób na życie - jestem wolna od nałogów. Jeżeli mogę tak o sobie powiedzieć, piękno świata stoi przede mną otworem. Mam do wyboru różne drogi - jestem wolna! W pracy przedstawiam osobę, która dostała się we władane zła, jakim są uzależnienia. Próbuję jej pomóc odnaleźć sposób na życie, wskazać inną drogę, która wyprowadzi z potrzasku. Myślę, że uświadomienie położenia i odszukanie sposobu na życie przez nią, jest znacznie trudniejsze, ale nie niemożliwe. My - wolni powinniśmy pomagać obudzić wspomnienia, marzenia, by wolność była sposobem na życie wszystkich ludzi.

Joanna Maciejunas

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę