Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Udane „Wakacje z komputerem”.

- Nasze Panie są miłe, fajne, delikatne, pomocne, kulturalne i na poziomie – mówili jeden przez drugiego chłopcy, którzy w lipcu i sierpniu uczestniczyli w półkoloniach „Wakacje z komputerem 2”. - Nasze Panie są najlepsze – podsumowały dziewczęta, słuchające naszej rozmowy w ogrodzie na tyłach Kompleksu Gastronomiczno-Hotelowego Baranowski w Piątnicy. W piątek, 25 sierpnia A.D. 2006 ławy uginały się od brzoskwiń i mandarynek, pączków i cukierków. Naczelna Organizacja Techniczna w Łomży, organizator wypoczynku w lipcu i sierpniu 116 dzieci z miasta, podsumowała przedsięwzięcie. Przedsięwzięcie godne pochwały, co podkreślały i dzieci, i ich rodzice.Adam Wicik ma 13 lat. 4 września pójdzie do pierwszej klasy w gimnazjum numer 3. Tegoroczne półkolonie może porównać z tymi, w których uczestniczył rok temu.
Nie nudziłem się ani wtedy, ani teraz – opowiadał mi po występie odtwórca Amadeosa, głównego bohatera „Doliny krasnali”, widowiska przygotowanego podczas zajęć przez półkonistów. - W szkole jest nudniej, wystawiane są stopnie i wpisywane uwagi. Tutaj Panie były dla nas dobre, uwagi zwracały osobiście. Ale w ubiegłym roku nie grałem w przedstawieniu!
Organizatorzy przygotowali dla Adama i pozostałych dzieci w wieku od pięciu i pół do 15 lat moc atrakcji.
 - Graliśmy na komputerze i wchodziliśmy w Internet   – wylicza Michał Popławski, od września drugoklasista gimnazjum. – W ten sposób  uczyliśmy się obsługi komputera.
Dzieci i nastolatki w tajniki korzystania z jednego z podstawowych w obecnej dobie narzędzi zdobywania wiedzy wprowadzali: Karol Łupiński i Rafał Jastrzębski. W tajniki języka angielskiego i niemieckiego wprowadzały zaś: m.in. Dorota Wierciszewska i Magdalena Duda ( opiekunka starszych półkolonistów) oraz Justyna Dziekońska (opiekunka młodszych), Anna Bazydło, Mawina Modzelewska, Magdalena Uznańska i Ilona Chodorowska, która była koordynatorem wychowawców i prawą ręką mózgu przedsięwzięcia dyr. NOT Piotra Grabaniego.
Jesteśmy wdzięczni bardzo wielu instytucjom, ale przede wszystkim Panom prezydentom i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej – dziękował przyjaznym placówkom. - Chociaż program zaplanowaliśmy na 80 dzieci, to dzięki dotacjom bezpieczne i pożyteczne wakacje miało prawie 50 procent dzieci więcej.
Tegoroczna edycja „Wakacji z komputerem”  kosztowała 50 tysięcy złotych, głównie z budżetu łomżyńskiego programu profilaktyki antyalkoholowej, MOPS i sponsorów.  Prezes łomżyńskiego NOT Janusz Nowakowski wręczył sojusznikom programu „Wakacje z komputerem 2” okazałe dyplomy z podziękowaniem za pomoc w akcji. Dzieci wyjeżdżały na wycieczki do Warszawy (niektóre po raz pierwszy były w kinie, większość po raz pierwszy w życiu płynęła statkiem po Wiśle),  do Kolna i Zambrowa (atrakcja: baseny!). Grały w piłkę nożną, koszykówkę i tenis ziemny na skate parku.
- Moje dzieci wracały bardzo zadowolone – chwali pomysł i realizację półkolonii Elżbieta Samoraj, mama 6-letniej Darii i 12-letniego Adriana. - Wychodziły na godzinę ósmą, a wracały po obiedzie. Dobrze, że my, rodzice nie musieliśmy płacić za zajęcia, bo wielu z nas nie byłoby na to stać.
Tak jak w ubiegłym roku dzieci dostały w prezencie plecaki. W każdym z 73 były niezbędne uczniom przybory (73 dlatego, że niektórzy ze 116 uczestników brali udział w półkoloniach i w lipcu i w sierpniu). Magda Radzewska pójdzie do drugiej klasy podstawówki. Z ciekawością pokazuje zawartość plecaka: zeszyty, kredki i bloki rysunkowe. W piórniku  są mazaki i nożyczki. Dziewczynka i jej koleżanki doskonale wiedzą, że farbki z tego plecaka nie służą do farbowania włosów.

Mirosław Robert Derewońko 

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę