Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koncert: The Beatles i J.S.Bach na jazzowo!

Główne zdjęcie
Przemek Starachowski, Marek Lipski, Paweł Lipski

Trzech utalentowanych muzyków Duetu Trio powróciło już z Międzynarodowych Warsztatów Muzycznych, które w wakacje odbyły się w Puławach. Paweł Lipski (17 lat; fortepian), Przemek Starachowski (16; instrumenty perkusyjne) i Marek Lipski (15; gitara basowa) podzielą się z miłośnikami muzyki synkopowanej, rozrywkowej i klasycznej doświadczeniami i umiejętnościami, zdobytymi podczas warsztatów. - Zaprosiliśmy do Łomży naszych kolegów z całej Polski, m.in., z Gdańska, Puław i Częstochowy - opowiada Paweł.

- Zaproponowaliśmy im jazzowo-funkowo-soulowy jam session. Zaczniemy w najbliższą sobotę, 26 sierpnia o godz. 19 w Klubie PopArt MDK DŚT krótkim koncertem Duetu Trio, a potem będziemy wspólnie z zaproszonymi muzykami i publicznością jamować do późnej nocy! Może do i po północy, bo mamy zgodę pana dyr. Romana Borawskiego.
Gospodarze przygotowali na sobotę znane standardy jazzowe. Nie zabraknie wśród nich tak słynnych jak "Spain", "Chicken", "So what" czy beatlesowskiego "Come together". Kilka utworów pochodzić będzie z programu "Kalendarz liturgiczny na jazzowo", którym Duet Trio zachwycił podczas lipcowych Muzycznych Dni w Łomży. Ponadto pojawi się... "Bach na jazzowo"! Utwory genialnego kompozytora Paweł wykonywał podczas zakończonego niespełna dwa tygodnie temu międzynarodowego festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych w Sopocie. W Łomży przedstawi je w opracowaniu na zespół jazzowy.
Oprócz Duetu Trio wystąpią, m.in., Michał Obrycki (18; gitara) z Łomży i Jan Drzewiecki (19; flet) z Warszawy. Co przywiozą z sobą zaproszeni goście, przekonamy się w najbliższą sobotę o godz. 19 na koncercie "Wakacje z jazzem" w Miejskim Domu Kultury DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 w Łomży. Bilety po 5 zł. Świetna muzyka też prawie za darmo - za talent!

Mirosław R. Derewońko       

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę