Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gwędziarzy Ludowych w Zbójnej - wyniki

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji oceniającej prezentacje uczestników ,,Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych” Zbójna 16.05.2004. Komisja w składzie: 1. Józef Zyśk – przewodniczący 2. Teresa Pardo – członek 3. Wiesława Pawlak – członek po przesłuchaniu i obejrzeniu prezentacji 10 zespołów śpiewaczych, 5 kapel, 6 par tanecznych, 4 gawędziarzy, 5 solistów śpiewaków, 3 zespołów folklorystycznych (ogółem 260 wykonawców) postanowiła przyznać zgodnie z założeniami regulaminu


I w kategorii zespołów śpiewaczych, w grupie dorosłych:
– I miejsca równorzędne Zespołom:
– Śpiewaczemu z Nowej Rudy
– Śpiewaczemu ze Zbójnej (kobiety)
– Śpiewaczemu z Turośli
– II miejsca równorzędne Zespołom:
– Śpiewaczemu z Nowogrodu (seniorki)
– Śpiewaczemu ,,Wąsoszanki” z Wąsosza
– Śpiewaczemu ze Zbójej (mężczyźni)
– III miejsce:
– Zespołowi Śpiewaczemu ,,Szczuczyniacy” ze Szczuczyna

W kategorii zespołów śpiewaczych, w grupie dziecięco-młodzieżowej:
– I miejsce:
– Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
– II miejsce:
– Dziewczęcy Kurpiowski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
– III miejsce:
– Dziecięcy Zespół Śpiewaczy i Teatralny z Lemana

II. W kategorii zespołów folklorystycznych: (dorośli) przyznano:
– I miejsce: Zespołowi Folklorystycznemu Teatru Form Różnych z Zambrowa

W grupie dziecięco-młodzieżowej I i II miejsca nie przyznano:
– III miejsce otrzymał Zespół Folklorystyczny ,,Słoneczko” z Chludni
– wyróżnienie Zespół ,,Jabłoneczka” z SP w Porytem Jabłoni

III. W kategorii solistów przyznano:
– I miejsca – Eugenii Kuliś z Kruszy,
– Katarzynie Załęckiej z Nowogrodu
– II miejsca – Jolancie Dymerskiej z Wyku,
– Karolinie Zyzik z Nowogrodu
– III miejsce – Karolowi Glińskiemu ze Szczuczyna

IV. W kategorii gawędziarzy przyznano:
– I miejsce – Karolinie Kossewskiej z Lemana,
– Magdalenie Kopeć ze Zbójnej
– II miejsce – Łukaszowi Ksebce z Kuzi,
– Ewie Sapińskiej z Lemana

V. W kategorii par tanecznych przyznano:
– I miejsce – Katarzyna Załęcka – Adam Florczyk z Nowogrodu
– II miejsca – Beata Lemańska – Paweł Krzynowek ze Zbójnej
– Katarzyna Rogińska – Adrian Dąbrowski z Nowogrodu
– III miejsce – Agnieszka Jamiołkowska – Łukasz Chludziński z Nowogrodu
– wyróżnienie – Magdalena Pisarek – Paweł Parzych ze Zbójnej
– Anna Stomska – Patryk Kozłowski ze Zbójnej

VI. W kategorii kapel ludowych I miejsca nie przyznano:
– II miejsca równorzędne otrzymują Kapele:
– Kurpiowska ze Zbójnej
– Kurpiowska z Łomży
– wyróżnienie – Dziecięca Kapela Ludowa z Zambrowa

Na Ogólnopolski Przegląd Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie (w ramach
XI Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej) jury zakwalifikowało:
Zespoły Śpiewacze w kategorii dorosłych:
– z Nowej Rudy,
– Zbójnej (kobiety i mężczyźni),
– Nowogrodu (seniorki),
– Turośli
w kategorii dziecięco-młodzieżowej Zespoły:
– z Nowogrodu,
– ze Zbójnej
– z Lemana
w kategorii solistki-śpiewaczki:
– Eugenię Kuliś z Kruszy,
– Jolantę Dymerską z Wyku,
– Katarzynę Załęcką z Nowogrodu,
– Karolinę Zyzik z Nowogrodu
w kategorii gawędziarzy:
– Karolinę Kossewską z Lemana,
– Magdalenę Kopeć ze Zbójnej,
– Łukasza Ksebkę ze wsi Kuzie,
– Ewę Sapińską z Lemana
oraz wszystkie pary taneczne, które wzięły udział w Przeglądzie i kapele kurpiowskie ze Zbójnej i z Łomży.
Na V Prezentacje Tradycji Ludowej Województwa Podlaskiego, pod hasłem
,,W poszukiwaniu i przekazywaniu Folkloru” – 11 lipca 2004 r. w Wysokiem Mazowieckiem jury zakwalifikowało:
w kategorii solistów:
– Katarzynę Załęcką z Nowogrodu
– Eugenię Kuliś z Kruszy,
– Jolantę Dymerską z Wyku,
– Karolinę Zyzik z Nowogrodu
w kategorii zespołów śpiewaczych: (dorośli)
– Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy,
– Zespoł Śpiewaczy ze Zbójej (kobiety),
– Zespół Śpiewaczy z Turośli,
– Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej (mężczyźni),
– Zespół Śpiewaczy ,,Wąsoszanki” z Wąsosza
– Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu (seniorki)
w grupie dziecięco-młodzieżowej:
– Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu,
– Dziewczęcy Kurpiowski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
w kategorii gawędziarzy ludowych:
– Karolinę Kossewską z Lemana,
– Magdalenę Kopeć ze Zbójnej,
– Łukasza Ksepkę z Kuzi,
– Ewę Sapińską z Lemana
w kategorii par tanecznych:
– Katarzynę Załęcką – Adama Florczyka z Nowogrodu,
– Beatę Lemańską – Pawła Krzynowka ze Zbójnej,
– Katarzynę Rogińską – Adriana Dabrowskiego z Nowogrodu,
– Agnieszkę Jamiołkowską – Łukasza Chludzińskiego z Nowogrodu
w kategorii kapel:
– Kapelę Kurpiowską z Łomży,
– Kapelę Kurpiowską ze Zbójnej
oraz Zespół Folklorystyczny Teatru Form Różnych z Zambrowa.

Wszystkie zespoły biorące udział w Regionalnym Przeglądzie Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej otrzymują komplet zdjęć dokumentujących ich udział w imprezie.
Soliści, pary taneczne, gawędzierze ludowi oraz Zespół Śpiewaczy i Teatralny z Lemana otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku na ogólną sumę 500 zł.
Jury z satysfakcją stwierdza rosnące zainteresowanie tradycyjnym śpiewem i muzyką. Na podkreślenie zasługuje fakt coraz większego udziału dzieci i młodzieży w wykonywaniu tradycyjnego repertuaru (gawędzierze, tancerze, śpiewacy). Ponadto jury dziękuje organizatorom za wzorowe przygotowanie i przeprowadzenie Przeglądu.
Na tym Protokół zakończono.

200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę